Kedinizin Mama Ve Su Kabını Nasıl Yıkıyorsunuz?

LilaMiaLuna

Merhaba arkadaşlar
Kedimin mama ve su kabını hergün fairy ve bulaşık süngeri ile yıkıyorum sonra elimi değdirmeden 6-7 kere çalkalıyorum sonra ise kağıt havlu ile siliyorum ama aklımda hem acaba deterjan kaldımı diye bir soru işareti kalıyor.
Siz kedilerinizin mama ve su kabını nasıl yıkıyorsunuz?

18 CEVAP

Sivs

Deterjansız sıcak suyla yıkıyorum temiz oluyor

cat_expert

Kalmaz merak etmeyin zaten bulaşık deterjanları su ile temas ettiğinde kalıntı bırakmayacak yapıdadır birkaç kez durulama yapsanız bile yeterli olur ki siz 6-7 kez çalkalıyorsunuz.

LilaMiaLuna

çok teşekkür ederim @cat_expert

LilaMiaLuna

Teşekkürler @Sivs

Balimlilac

Sholk evcil hayvan yüzey temizleme suyu ile yıkıyorum ve güzelce duruluyorum.

dissiz

Merhaba, kedinizin mama ve su kabını her gün temizlemek ve yıkamak oldukça önemlidir. Bu, kedilerin sağlıklı ve hijyenik bir şekilde beslenmesini sağlamak için gereklidir.

Kedinizin mama ve su kabını sıcak su ve sabunlu bir süngerle yıkayabilirsiniz. Bulaşık deterjanı kullanmanızda bir sakınca yoktur ancak iyice durulamayı unutmamanız önemlidir. Deterjan kalıntısı kedinizin sağlığına zararlı olabilir. (Fakat bazı kediler deterjan kokusundan rahatsız olabilir.)

Ayrıca, kedinizin kabını düzenli olarak dezenfekte etmeniz de önerilir. Bu işlem için kabını beyaz sirke veya çamaşır suyu ile doldurup 5-10 dakika bekletebilirsiniz. Daha sonra iyice durulayarak kabı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Kedinizin beslenme alanını temiz ve hijyenik tutmak için mama ve su kabını günlük olarak temizlemek ve düzenli olarak dezenfekte etmek önemlidir. Ayrıca, kedinizin kullanmadığı herhangi bir mama veya su kabını da aynı şekilde temizlemeyi unutmayın. ^-^

LilaMiaLuna

Teşekkürler

LilaMiaLuna

Teşekkürler

LilaMiaLuna

Teşekkürler

LilaMiaLuna

Teşekkürler

Aysenurbisgn

İnternette görmüştüm, karbonat ve tuz döküp yıkamak güzel temizliyor deniyor. Deterjan kalmasından rahatsız oluyorsanız her gün karbonat+tuz karışımıyla, haftada 1-2 kere de detarjanla ya da hayvanlar için üretilmiş dezenfektanlarla yıkayıp durulayabilirsiniz diye düşünüyorum 😊

dd13

Ben de her gün fairy ile yıkıyorum. Kendine özel, ayrı süngeri var. Birkaç kere duruluyorum yetiyor.

LilaMiaLuna

Teşekkürler

Ozgeeee1

Ben Arap sabunuyla ve sıcak suyla yıkıyorum

LilaMiaLuna

Teşekkürler