Reflex Aliyorum Mama Kalitesi Nasil Sizce

Kalitesi düşük mü degilmi bilemedim.kedimde suan mantari var yavas yavaa geciyor ilac sürüyorum ama tüy dokumu hala cok takviye kullaniyorum mama olarak reflex nasil

18 CEVAP

LilaMiaLuna

Reflex iyi bir mama değildir, ben sokaktaki kedilere veriyorum, kendi kedime de asla yedirmem.

Ozlemcakil

ben olsam reflex yerine bonacibo yada micho mama verirdim kendi siteleri var sanrim

salihaondag8

Benimde bütçem yok kısır yetişkin erkek kedime felicia bonacibo mystic gibi markaları tercih ediyorum reflexe göre biraz daha iyi diye düşünüyorum tabiki daha güzel mamalar alınabilir ama herkesin bütçesi olmayabilir sizife anlıyorum ama bu mamalar onla aynı bütçede sayılır ama içeriği daha güzel reflexe göre tercih edebilirsiniz bence en azinfan bütçeniz olmasa bile bence orta segment güzel içerikli kaliteli mamalar tercih edilebilir ama egerki kediniz seviyorsa herhangi sağlık sorunu yoksa devam edin bence ama arada değişiklik yapacağınıza bu üç markaya göz atabilirsiniz birde siz isterseniz en iyi mamayı fahi alsanız kediniz sevmeyebilir ve iyi gelmeyebilir kötü mama alırsınız kedinize iyi gelir ve severek yer bu kediden kediye değişen durum sizin duruma göre bakıp tercih yapıp hareket etmeniz lazım herkesin dediğine bakmayain yani kisacasi kedinizin durumuna sevip sevmedigine iyi gelip gelmediğine bakin herzsman inşallah kedinizin sevdiği ve kedinize yaradığı mamayı kullanırsınız 🤗

Cennet29

Reflek sokak kedilerine aldıgımız bir mamaydı artan fiyatlardan dolayı sokaktakilere bile alamadığımız bir mamaya dönüştü. Bütçenizin az olduğunu düşünerek size bir kaç marka önericem en azından reflexten daha iyiler
Mystic
Bonacibo
Micho

Cennet29

Nd yi herkes iyi mama olarak yorumluyor ama asla her kediye yarayan bir mama değil tecrübelerimiz hiç hoş olmadı. O yüzden deneme ile bulacaksınız doğru mamayı belki sizinkine yarar belki yaramaz

KravatliKedi

Acana bana göre en kaliteli mama bütçeniz varsa içeriğinde taze et oranı yüksek balık kılçık suyundan tut gezen tavuğa kadar bulunan mama sertifikaları mevcut nd kolay bulunan ve bı tık bundan ucuz olduğu için tercih ediliyor

Okan3439

Ben şahsen vermem kedime ama bütçe meselesi bu birazda

gulsundusmez

Bütçe ile alakalı ama ben vermem kedime

salihaondag8

Birde bana göre reflex aşırı kötü kullanılmayacak mama değil yani tercih edilmese tabiki iyi olur ama kedinizin aç kalmasindan daha iyi en azından yani bütçeniz yok sizinde yapabileceğiniz birşey yok herşeye zam geliyor ondan yani elinizfen geldiğince ilerde inşallah güzel kaliteli mamalar alırsınız yeri geliyor inanın insan mecburen en kötü mamayı alıyor beni ancak bütçesi olmayıp kedisi için elinden geleni yapmaya çalışanlar anlar tabi ki

IIREMMM

Reflex ev kedilerine önerilmiyor ama Bonacibo,Mystic de reflex gibi alt segment mama olarak geçiyor fiyatları da kaliteli mamalar kadar arttı neredeyse reflexin 2 kgı 150-155 tl olarak görünüyor, N&D nin tavuklu- narlı kısır mamasının 5 kg fiyatı 770 tl yani fazla gibi görünse de kg fiyatı 154 tlye denk geliyor reflex ile aynı ücret ve N&D tabiki üst segment bir mama bence kalitesiz mamalara para verip daha sonra yaşanacak sıkıntılardan ötürü veteriner masrafı yapmaktansa ben kaliteli mama kullanmayı öneriyorum ve sağlıklarının da riske atılmaması gerektiğini düşünüyorum, bu ekonomide hiçbirimiz zengin değiliz kaldı ki ben ve kardeşim üniversite öğrencisiyiz ama kendimizden kısıp kedimize kaliteli mama alıyoruz biz de N&D kullanıyoruz ve zaten kg fiyatı Reflex ile aynı ücrete denk geliyor her ne kadar 5 kg fiyatı pahalı gibi görünse de

Bütçem var ust segmentli mamaya gecicem ama.hangisine gecsem.bilemedim hills oneriyirlar birde cok kilo almasindan korkuyorrum

Cennet29

Bütceniz varsa
Bozita
Hills
Advance
Sanabelle
Nd
Deneyebilirsiniz. Kedinizin sevdiği aromada ufak paket alır denersiniz kilosu tüy sağlığı tuvaleti ne durumda kedinize yarıyor mu vs bakar iyi gelirse büyük paket alır devam edersiniz.

Cennet29

Ben unıque kullanıyorum içeriğine bayılmasam da kedime yarıyordu aylardır memnundum ama fiyatın uçmasından dolayı Sanabelle sipariş ettim bunu deneyimlicem umarım memnun kalırız. Diğer markanın nerdeyse yarı fiyatı ve içeriği daha kaliteli .

zeynep0192

Reflex'ten kesinlikle daha iyi mamalar var

Bebim burda toptancim var bu iyi marka mamalardan hangisi var sorayim.sanirim sanabelle var ben reflexi sanabelleyle karistiriyordum ban somonlu balikli lazim mantara iyi geliyormuş tavuklu aman uzak durun mantari azdirir dedi veteriner