Kedi Irkı.

Reyaura

Sizce hangi ırkın kırması. Kulaginin ucundaki tüy her ay biraz daha uzuyor

12 CEVAP

Heiter

Ben bir tahmin yürütemesem de şu konuya bir açıklık getirmek isterim:
"Silver tabby", "tekir", "sarman" gibi ifadeler ırkı ifade etmez. Bunlar, renk ve desenleri tanımlamak için kullanılır. Sanırım ağız alışkanlığından ötürü bütün sokak kedilerine "tekir" diyoruz.
Sokak kedileri melez hayvanlar olduğu için "sokak kedisi /
soke" şeklinde ifade etmek zorundayız.
Küçük bir katkı olsun diye yazdım.

Reyaura

Bilgilendirme için teşekkürler. Hepsinin ismini tek tek bilemedigimiz için ve çoğu melez oldugu için tekir diye genelleme yapıyoruz. Sokak kedisi diye bir ırk yoktur bir çok cins olarak tabir edilen irkta tekir deseni mevcuttur :)

Reyaura

Sokak kedisi diye bir ırk yok hepsinin adi var :) silver tabyy yani gümüş tekir ile başka bir ırkın kırması hangi ırk olduğunu merak ettim :)

eltarcin

Olabilir :)

Reyaura

Surat yapısı benziyor inceledim şimdi ozellikleride benziyor :)

yasement

Soke dedigi tekir. "Sokak kedisi"ni kisaltip cins olarak kaydetmisler. Tekir oldugu gorunuyor zaten, ama o kulak tuyu maine coon cinsinde oluyor belki kirmadir.

eltarcin

Maine Coon olabilir. Ama hangi cins olursa olsun babası Tekirmiş sanırım. Tekir geni ağır basıyor görünüşünde.

Reyaura

Ilerde yavrulari olursa neyle karşılaşacağımı merak ettim farkli yavrularda çıkabilir :)

SelinTuksal

İlerde yavru istiyorsanız o zaman asıl babanın cinsi önemli olur.

Reyaura

Zaten erkek @selinturksal

Reyaura

Kıza benziyor findik kafali dişi saniyordum bende :)