Kedim İrileşecek Mi

kurban1525

Merhabalar arkadaşlar. 6-7 aylık smokin cinsi kedim var. Boyu çok uzadı, tabiri caizse sırık gibi oldu :) acana ile besleniyor sağlığı vesaire çok iyi fakat hep boyuna gelişiyor hiç enine gelişmiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ailem kedimin zayıf olmasından şikayetçi ve bende irileşmesini ileride dışarıya saldığımda diğer kedilerden dayak yememesini istiyorum. Vitamin mi kullansam? Çözüm önerisi olan var mı?

43 CEVAP

senaplz

Kurban1525 Ben tekrar söylüyorum dvit kullanmanızı öneriyorum kendi kedim de her gün kullanıyorum tüyleri bile arttı enerji dolu her gün. Eczaneden bulabilirsiniz (bebekler için olanı) ben annem hemşire olduğu için bu konuda şanslıyım siz de güvenebilirsiniz diğer konularda da dediğim gibi öneriyorum. Yukarıda ki meselede şunu söylemek isterim insanlar önyargıya bayılıyor aynısı bana da yapıldı kendileri tarafından çok umursamayın derim yapmadığınız bir şey tarafından itham edilseniz bile kendiniz biliyorsanız önemi yok.

Feronia

Dünyanın sonuna doğmuşum ya da ölmüşüm de haberim yok.

Reyyanhan

Senaplz bu saldirganliginizin sebebi nedir ? Doğrunuzu saldırarak anlatmak dışında daha ılımlı paylaşsanız daha fazla kişiye hitap edip daha fazla canlıya yardım etmiş olursunuz!

senaplz

Reyyanhan Aramızda daha öncesinde geçen bir konudan gocunmuşluğu var arkadaşımızın. Ben sakin davranıyorum ayrıca benim yüz ifade,mimik ve şekillerimi görmeyerek saldırganlığıma karar veremezsiniz.. Her yorumuma bir karşılık vererek kendini belli ediyor yorumlarına artık tenezzül bile etmeyeceğim. Karşımda kişi eğerki daha öncesinde bana saldırgan olmasaydı ben ona Ki saldırganlık değil bu ama ılımlı yaklaşırdım maalesef onda göremiyorum. Yanlış bilgi vermenin onlar için faydası yok üzgünüm.

senaplz

Hanımefendi kullandığım terimlerle saldırgan olup olmadığım konusunda yorum yapabileceğinizi pek sanmıyorum insanlar fikrini beyan ederken gayet sakin olabilirler ben öyleydim. Ve ayrıca her yere taşımak dediniz ben taşımadım fark edersiniz ki kendisinin yoruma başlangıç şekliyle taşıdı düzgün bir şekilde başlasaydı bende ona göre yorum yapardım ama öyle olmadı yani ben taşımadım. Herkes aynı veya karşıt görüşlü olabilir buna karşı çıktığımı da kim söylemiş ama bunlar görüştür ben görüşümğ beyan ederken bir taraftan bilimsel doğruları beyan ediyorum burayı es geçmeyelim. Düşüncem değil tescillemek denirse de ben tescillemiyorum size tıbbın sunduğu bilgiyi aktarıyorum. Ve insanlar tıbbı kazanırken kolay yerlerden geçmiyorlar değil mi eğer öyle olsaydı buraya gelemezlerdi yani herkesin söylediği yanlış diye bir durum olamaz. Ben size bir kişinin değil 3 uzman kişinin bilgisini verdim kendi bilgim olsa olaya sanırım öyle gibi ifadelerle başlardım yani araştırın emin değilim derdim. Ayrıca çevremdeki insanlara yanlış bilgiler veriyor tabiki denilemez onlar öyle olsa buraya gelemezlerdi ama haklısınız ki çevreye yanlış bilgi uzatanlar da çok. Velhasıl monovit bir damladır yararı çoktur kemik gelişiminde etkisi de oldukça iyidir. Sentetik zararlı falan diyorsunuz ya bu bilgileri kime dayanarak veriyorsunuz öyle olsa onca doktor doğan bebeklere kullanmazlardı bunu ihtiyaçları ihtiyaçları olmadıkları halinde. Ben kedime veriyorum ve bir zararı falan yok bunun bilincinde olmasam zaten kullanmam ki ve ihtiyacı var ki kullanıyorum ben sürekli kimyasal yüklüyor diyemezsiniz ve aşılar da bir bakteri bunu da vermeyin mi diyeceksiniz ya da hastalandıklarında da şurup vitamin hiç bir şey sizin deyiminizle yüklemeyelim o zaman melek olsunlar olamaz. Bu benim fikrim değildi ben tıbbın görüşünü savunuyoum belirteyim. Ego vs bu tür şeylere girmem girmek istemem benim amacım yararlı olabilmek o kadar. Ülkedeki tıbba güvenilmiyorsa elimden bir şey gelmez. Bu arada gayet güzel yazdım amacım kaos değil kimse de bunu yaratmasın!

Reyyanhan

Dolface kurban a birşey yazmış . Siz müdahale etmişsiniz. Yani konu sizinle ilgili değil ! Bu kullanıcı adı ile çok farklı paylaşımlar yapılıp sahiplendirme ilanları aciliyor büyük riskli ! Bu yüzden sormak zorundaydı! Sizlik bir durum yokken saldırı cümlesi kurmussunuz. Ki size cevap bile vermemiş . Dvitin içeriği sentetik . Buda gerekli değilse verilmemesi gerekir . Yumurta öneriniz doğal mesela . Ona laf yok . Ama düşünün evlatlarımıza okadar yapay şeyler veriyoruz ki buna yenisini eklemek saçma olmaz mı ?

turkuaz66

eve alışan kediyi dışarı salarsanız psikolojik olarak tramva geçirebilir çünkü ne arabaları motorları köpekleri nede hayvan sevmeyen insanlarla karşılaşmadığı için iç parazit aşıları yapılıysa sıkıntı yok elbet irileşir belkide kedinizin cinsindendir o kiloda olması

kurban1525

Öyle diyorsunuz bende salmayı hiç istemiyorum aslında ama bıdık oyun oynamayı gezmeyi ve dışarıyı izlemeyi çok seviyor... dışarı çıkmak istediğini düşündüğüm için salmak istiyordum ama bu tavsiyenize kulak asacağım. Dediğim gibi smokin kedisi yani melez fakat smokin melezi. Tüm aşıları da tam

senaplz

Benim kedim de 6 aylık ve zayıf bu durumu veterinere danıştım bebeklere verilen Dvit adlı bir vitamin var bunu 3 damla olmakla birlikte ya yavaş bir şekilde şırınga ile ağzına beceremezseniz yemeğine damlatmanız faydalı olacaktır fazla damlatmayın 4 e kadar yolu var. Ve güneş ışığı almadıkları için bu halde oluyorlar ayrıca büyük nedeni de anne sütü yeterli derecede alınmadığı için bunun içinde hafta da bir veya iki kere küçük bir kase boyunda yine bebekler için devamsütü verebilirsiniz. D vitamini alması gerekiyor her türlü. Güneş alsın bol bol. Bir de ayaklarında hafif çarpıklık farkederseniz bu da yine d vitamini eksikliğinden olabilir raşitzm hastalığı olma olasılığı yüksek bu durum çok önemli ve iyi bir veterinere danışmanız yararlı olacaktır.

kurban1525

Teşekkürler sena hanım, verdiğiniz bilgilerin çok yardımı oldu. Feronia kedimin fit olduğunu söylemişsiniz fakat bende kilolu olsun demedim. Yine fit olsun, daha iri yapılı olunca fit olmuyor mu yani? Zaten 0 tahıllı acana ile besliyorum diye başta da belirtmiştim üstelik.

goknur

Benimde bir smokin kedim var. Ve 3.5 kilo olmasina ragmen boyu uzun oldugu icin gostermiyor kilosunu. Endise etmeyin derim.

eccakir

Fit olan bir kedi yapısı iri değilse nasıl iri görünebilir ? Hem iri olsun hem kilosuz olsun diyorsunuz insan değil ki bu vücut geliştirmeyle kas yaptırın çünkü ancak kaslanırsa iri görünebilir fit bir kedi benim mantığıma göre.

senaplz

Rica ederim tabiki siz aldırış etmeden dediklerimi uygulayın derim ne olursa olsun bu durumda eksisi değil artısı olur. Ayrıca yumurtayı haşlayıp beyazından dan verebilirsiniz bu da hafta da bir veya iki kez uygulanabilir.

kurban1525

Eccakir kedi anatomisi dersi aldınız galiba, arkadaşlar gibi öneri sunmanız gerekir tipik "sen bilmezsin ben bilirim" yorumlarına karnım tok ve burası yorum sunma yeri değildir öneri yeridir. Ayrıca nasıl kaslı bir köpek olabiliyorsa kedi de olabilir videolara göz atın derim. Bir konu hakkında boş bir yorum yapmadan önce lütfen yazılanları düzgünce okuyun, zira kedimin şişman olmasını isteseydim 200 küsür tl lik mama yerine kilosu 8tl olan mama kullanırdım Diğer yorum atan arkadaşlara teşekkürler balığı ve balık yağını deneyeceğim. Tabiki bu durum kedinin cinsiyle de alakalı ama ben kemik gelişimi veya farklı bir vitamin takviyesi var mı bunu sormak istemiştim. Yoksa da artık bıdığı 1 sene sonra falan merakla göreceğiz... :)

Breda

Yani antalya ilanlarinda da biri ayni aciklama ile sahiplendirme ilani aciyor..