Kedim İrileşecek Mi

kurban1525

Merhabalar arkadaşlar. 6-7 aylık smokin cinsi kedim var. Boyu çok uzadı, tabiri caizse sırık gibi oldu :) acana ile besleniyor sağlığı vesaire çok iyi fakat hep boyuna gelişiyor hiç enine gelişmiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ailem kedimin zayıf olmasından şikayetçi ve bende irileşmesini ileride dışarıya saldığımda diğer kedilerden dayak yememesini istiyorum. Vitamin mi kullansam? Çözüm önerisi olan var mı?

43 CEVAP

kurban1525

Dollface bana mı dediniz? Ne ilanı ilandan falan haberim yok benim

kurban1525

Ayşe hanım dediğiniz gibi yapacağım ailemde bu şekilde düşünüyordu zaten. Fakat bıdığın eski sahibi bana dışarı çıkar keyif alır eve mahkum etme dediği için dışarı da çıkarmayı düşünüyordum ama artık düşünmüyorum. Yeni oyuncaklar alıp enerjisini öyle atmasını umuyorum artık, bizimki çok ısırıyor da kendiyle oynatmıyor yarım saatten fazla :)

kurban1525

İri yapılı bir smokin gördüğüm için bu soruyu sordum. Sorumu doğru düzgün algılayabilen yok sanırım. Amacım kedim dışarıya çıktığında diğer kedilerden dayak yemesin kendini ezdirmesin diye irileşmesini kaslanmasını sağlamaktı. Bunun için herhangibir vitamin var mı merak ettiğim için sordum. Ama dışarı da çıkaracağımı düşünmüyorum artık, yani ortada bir sorun kalmadı.

senaplz

Maşallah hanımefendinin çok bilgisi var keşke veteriner olsaymışsınız. Ben yanlış bilgi vermiyorum. Annem hemşire, kardeşim doktor ve neyin ne kadar dozu olduğu nasıl verileceği konusunda bilgisi var buna veterinerimize de sorduk onayladı. Burada gelip verdiğim bilgileri yanıltıp insanların kafasını karıştırmaya hakkınız yok. İnternetten bakıp bakıp buraya yorum yapıyorsunuz başka hiç bir şey değil yaptığınız. Yaranız var da gocunuyorsunuz sanki. Hayatınız da kaç kere dvit kullandınız bebekliğinizi falan mı hatırlıyorsunuz? Anlamlandıramadım bunu. Bilginizin olmadığı alenen belli ediyor kendini. Bir doktora danışın bence... Madem o kadar zararlı dvit niye üretti bunu insanlar? Madem o kadar zararlı yeni doğan bebeklere neden kullanılma ihtiyacı duyuyor doktorlar? Ayrıca ihtiyaçları olup olmadığı konusunda da kan testi yapılmıyor. Sizin tek dilediğiniz sadece benim yorumlarıma zıt olmak diğer konularda yaptığınız gibi. Bir doktordan, veterinerden daha iyi bildiğinizi iddia ediyorsanız madem tıp okuyun hanımefendi uzman profesör olun ve tezlerinizi paylaşın iddialarınızı öyle koyun. Burada herkesi evhamlandırmaya hakkınız yok.

senaplz

Sizinki de bilip bilmediğiniz her şeye yorum yaparak pirim... Üzülüyorum halinize.. Önyargılarınızla baş başa kalın.

senaplz

Hahaha ben gerçekten ayıpladım sizi bir şeyi sorarak öğrenirsin zaten öğrendikçe yarar verir yararlanırsın bende şu an onu yapıyorum veteriner hekimin doktorun bilgisini yararlandırıyorum. Size kanıt delil falan mı gerekiyor anlayamıyorum artık bence sadece bana zıt yaklaşmak ama bundan sonra yorum yazmayacağım size çünkü siz verilen doğru yanlış bütün her şeye sürekli karşı çıkıyorsunuz. Bir şey demeyeceğim. Siz de muhattap olmazsanız benimle iyi olur..

senaplz

Ulaştırabildiğim en kısa yoldan ulaştıracağım siz merak etmeyin. Tıbba güveniniz artar.

senaplz

Orası sizi değil beni ilgilendirir o konu da da bir bilginiz yok çünkü başka bir şey. Dvit hakkında bilgi almak isterken bir an da tescilsiz bilgi sahibi olmuşsunuz neysedaha fazla yazmayacağım...

senaplz

Orası sizi değil beni ilgilendirir o konu da da bir bilginiz yok çünkü başka bir şey. Dvit hakkında bilgi almak isterken bir an da tescilsiz bilgi sahibi olmuşsunuz neyse daha fazla yazmayacağım...

eccakir

Kurban1525 1.si kedim irileşecek mi diye bir soru soran sizsiniz. 2.si sen bilmezsin ben bilirim gibi bir tavrım yok ve hiç bir konuda olmadı sadece fikrimi yazdım burası öneri ve fikir yeridir ve siz bu soruyu soruyorsanız her türlü fikre açık olmalısınız bu şekilde saldırarak bir yere varamazsınız. Hem madem kedilere de köpekler gibi kas yaptırılabiliyor ve bundan haberdarsınız zaten cevabı biliyormuşsunuz uygulasaydınız o halde. Neden soruyorsunuz ? Kedinin kilo almadan iri olamayacağını bilmek icin kedi anatomisi dersi almış olmaya da gerek yok ki arkadaşların bir çoğu da bunu söylemiş. Bence saldırmak yerine mantıklı olun.

bol bol balık yedirin kilo alıcaktır balık yağı iyi gelicektir

Miniminimini

Bence kedinin cinsine yapisina gore degisen bir durum bu, zayif olmasindan ziyade boyu uzun oldugu icin goruntu o sekilde oluyor. Benim kedim de sizinkisi gibi 6-7 aylik uzun bacakli ve surekli boy atiyor, goruntu itibari ile zayif ama 3 kilo. Suan buyume ve oyun cagindalar ondan da kaynaklaniyor, sikinti yapacak bir durum degil.

Breda

Aynisindan antalyada da var ben de cok merak ediyorum bu demeye söylenen bi söz..