Kedimin Kulak Kepçesindeki Kızarıklık Ne Olabilir?

Lactantius

Arkadaşlar merhaba. Az evvel Bambina pancereden bakarken güneş vurunca kulak kepçesinde bir kırmızılık farkettim, tam içinde şeffaf bölgede damar çatlaması gibi. Veterinere de yazdım mantar olabileceğini söyledi ama sizin de görüşlerinizi merak ediyorum, ne olabilir? Çünkü yine güvenemiyorum ve bana mantar gibi görünmedi. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

22 CEVAP

aleyn

tableti ben de kullanıyorum aynı sorundan dolayı ezip yaş mamaya karıştıryorum, yaş mamanın yarısını sabah yarısını akşam içine hapı ezip karıştırarak veriyorum. vedavete de sordum böyle yapmamda sakınca olmadıgını söylediler siz de deneyebilirsiniz. bildiğim kadarıyla crystalin de çok iyi bi sprey.. tekrar geçmiş olsun umarım kısa zamanda atlatırsınız..

kedilimadam

@aleyn e katılıyorum. Crystalin harika bir ürün. Benim dişi kedimin de emzirirken göğsünde yara oldu. Emzirdiği için ekstra ilaç kullanamadık, crystalin 2 günde hemen iyileştirdi. Her kedili evde bulunması gereken bir ürün.Üstelik yalanmasında da bir sakınca yok.

Lactantius

Teşekkür ederim. Veteriner, Crystalin Animal Healt sprey Veda'nın Phytomins Phytocomplex for immunsystem verdi. Ancak spreyi sıkmam çok zor oldu. Özellikle tableti nasıl içirebilirim bilemedim suyuna karıştırtım içmedi. Yaş mamayla deneyeceğim. Öneriniz var mı?

muffincatt

şırıngayla verilmesi mümkün bir şeyse ufak bir şırıngayla deneyebilirsiniz belki?

muffincatt

geçmiş olsun bu arada, suyuna karıştırdım demişsiniz o yüzden şırınga aklıma geldi suyla karıştırınca belki verilebilir şırıngayla diye

kedilimadam

@Lactantius çok geçmiş olsun, hemen iyileşmesini dilerim.

kedilimadam

Stres olmayın gözüne gelse de sorun olmaz alkol filan yok onun içinde.Ama yine de dikkatli olmakta fayda var.

Lactantius

Veteriner gözüne dikkat edin siye uyarınca, eğer yapamazsam makyaj pamuğu ile bastıracağım.

kedilimadam

Veteriner özellikle uyardıysa kafanızı hiç karıştırmayım.Şırıngayla direkt yaranın üstüne de damlatabilirsiniz.

Lactantius

Güneş vurmasaydı o an görmem zor olurdu sanırım, düne göre bile çok hafif küçülme var gibi kızarıklıkta. Bu sabah sıktım ancak silme yöntemiyle devam edeceğim, damlatma da olmuyor çok hareketli :) Size de çok geçmiş olsun, dilerim iyileşmesi hızlanır.

BetuLtank

Eğer kediniz yavru ise hapı 2ye yada 4e bölerek vermelisiniz çünkü biraz ağır gelebiliyor. Birde böldüğunüz hapı kedinizin ensesinden hafifçe tutup parmağınız yardımı ile dilinin biraz arkasına doğru ittirerek yutmasını sağlayabilirsiniz

BetuLtank

Eğer kediniz yavru ise hapı 2ye yada 4e bölerek vermelisiniz çünkü biraz ağır gelebiliyor. Birde böldüğunüz hapı kedinizin ensesinden hafifçe tutup parmağınız yardımı ile dilinin biraz arkasına doğru ittirerek yutmasını sağlayabilirsiniz

pisicikpisicik

vetin mutlaka görmesi lazım,kulak mantarı olabilir

Lactantius

Şimdi götürüyorum, bakalım neymiş. Teşekkürler.

Lactantius

Mantar başlangıcıymış :(