Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Ameliyat sonrası..

oztasilares
oztasilares

3870


Evet bugün kedimizi kısırlaştırdık, çok şükür uyandı orada kalmasına gerek kalmadı ve eve geldik. Ameliyat yeri biraz kanlı gibi temizleyemedim ilk gün kalsın öyle dedim, bir ilaçta vermedi. Anestezi alınca gözü açık mı uyumuş bilmiyorum ama gözünün içinde bir kaç toz var acıtır mı nasıl alsam bilemedim sizde oldu mu böyle bir şey ? Eve geldiğimizden beri yatmıyor hep ayakta yürümeye çalışıp düşüyor, ya da öylece bekliyor, boş boş bakıyor ve hep ağzı açık. Takip etmeye çalışıyorum kendine zarar vermesin diye ama yürümesi sıkıntı olur mu ?

17 Cevap

oztasilares
oztasilares

3870


Ha birde kilosu 4.900 çıktı öyle kilolu duran bir kedi değil ama veteriner obez olabileceğini söyledi her hangi bir diyet programımsı bir şey uygulamalı mıyım

kedilimadam
kedilimadam

114396


Kediniz dişi miydi erkek mi?

aleyn
aleyn

112611


yürümesi sıkıntı değil ama kesinlikle atlayıp zıplamamasına dikkat etmelisiniz yoksa dikişleri açılabilir. güzel bi kısırlaştırılmış kedi maması kullanıp gun içinde hareket etmesini sağlayabilirsiniz. kaç aylık bilmiyorum ama 5 normal bi kedi için..

gunosari
gunosari

2924


Bizimkilerinde kilosu çokmuş fakat veteriner diet mama,kısır kedi maması yerine mamayı azaltmayı önerdi.Gözüne ve yarasına karışmayın bence sakin kalabileceği suyuna ve tuvaletine ulaşabileceği bir yerde kalmasını sağlayın.Bize antibiyotik vermişti 5 gün ağızdan kullandık.çok geçmiş olsun.Yarına toparlar inşallah.

oztasilares
oztasilares

3870


Kedimiz erkek ve 1 yaşında. Kilosu normalse çok sevindim o zaman obez diye korkuttular -_- birde şu halleri atlatırsak her şey güzel olacak teşekkür ederim :)

kedilimadam
kedilimadam

114396


Erkekse endişelenmenize hiç gerek yok. Zaten basit bir operasyon geçirdi. Yürümeye çalışması da normal narkozu atmaya çalışıyor. Sadece uyuyacak olursa kafasını yüksekte tutmaya dikkat edin soluk alması engellenmesin diye. Ayrıca 1 yaşına göre de kilosu gayet normal. Ameliyat yerini en azından bugün yalamamasını sağlayın ve imkanınız varsa Crystalin alıp günde 3kere sıkabilirsiniz, olası enfeksiyon kapma ihtimalini de önler.Yarına kadar zaten toparlanır, geçmiş olsun.

oztasilares
oztasilares

3870


Çok teşekkür ederim yardımınız için, uygulayacağım ^^

thecatlover
thecatlover

847


geçmiş olsun merak ettim,iyi mi kediniz şuanda? umarım iyidirr :)

oztasilares
oztasilares

3870


Teşekkür ederim iyiydi fakat şimdi biraz kanama oluyor yani oturduğu yerde çok az kan bulaşıyor az öncede kuyruğuna azcık kan bulaşmış internette baktım 24 saat içerisinde kanama olması normal diyor ama bilemedim.. tuvaletinden de enfeksiyon kapmasın diye kumun üzerine kağıt parçaları koydum toz olmasın yarasına diye umarım tuvaletini yapabilir. Bir şey yemedi henüz sosis koydum seviyor diye başında bekliyo uyukluyo gibi

kedilimadam
kedilimadam

114396


Sosis vermeyin:(

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
232 Görüntüleme
17 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor