Kızgınlık Tavsiyeleri

Sutunannesi

Dişi kedim kızgınlığa girdi ve bu sefer bayağı ağır geçiriyor :(( öğrenciyim, evde çalışan bireylerde var hepimiz erkenden kalkmak zorunda kalıyoruz. Ama kedim maalesef ki gece 2,3 gibi uykusundan kalkıyor ve sabaha kadar hatta annemin dediğine göre öğlene kadar hiç uyumadan bağırmaya devam ediyor. Benim için sorun değil bağırması hem ona üzülüyorum hemde evdeki bireyler artık sinirlenmeye başladılar ona değil tabiki bana. Kimseyi uyutmadığı için benim onu susturmamı istiyorlar gece. Ama ne yaparsam yapayım ilgisini dağıtamıyorum. Asla uyutmuyor bu şekilde de okula uyumadan gidiyorum. Üni sınavına hazırlandığım içimde eve geldiğimde uyuyamıyorum ders çalışmak zorundayım. Böyle garip içinden çıkılmaz bir döngüye girdik ne yapacağımı şaşırdım. Bu şekilde en az 1 hafta kadar devam edecek sanırım. Onu nasıl rahatlatırım ya da gece bağırması değilde uyuması için ne yapabilirim. Gümde 12 saat uyuyan kedi 5 saat kadar uyuyor artık. Onu böyle görünce çok üzülüyorum. Sınav bitiminde hemen kısırlaştıracağım ya da bu gidişle kızgınlıktan çıktıktan hemen sonra mecbur kalacağım. Tecrübeleriniz varsa benimle paylaşır mısınız :((

21 CEVAP

dollfacepersian

Oğlumu farklı nedenlerden ötürü sakinleştirmek için arkadaşlarıma danıştığımda bana doğal sakinleştirici olarak lavanta yağı, papatya çayı ve yeni hatırladığım kedi nanesi çayı önermişlerdi.
Lavanta yağı ve papatya çayı sürerek,kedi nanesi çayı ise suyuna katılıp içirerek veriliyormuş. Kızgınlık da sakinleştirici etkileri de olacaktır diye düşündüğüm için kızgınlıktaki kedilerini sakinleştirmek isteyen arkadaşlar için öneriyorum.
Süt için de tavsiye ederim. Aslında bunlar dışında Veda kot bayoun kızgınlıkta dahil birçok farklı durumlarda kullanılmak için üretilmiş bir ürün ama bana yetkililer tarafından söylendiği üzere 10 aydan büyük kedilerde kullanima uygun. İsterseniz siz durumun ne kadar kötü olduğunu anlatıp 9 aylık bir kediye kullanıp kullanılamayacağını sorabilirsiniz. Belki miktar azaltma vs gibi bana söyleyenmeyen yöntemler ile kullanılabilir. Umarım herşey iyi olur artık Süt için:(

Mariana

ben süt için gerçekten çok üzülüyorum umarım herşey iyi olur

aleyn

bu ilacı bilmiyorum ama vedavetin bu tür ürünleri 70ten başlıyor. dişi kediler çiftleşmedikleri takdirde kızgınlık dönemlerini giderek daha ağır ve uzun geçirebilirler. sınav sonrasına bıraktıgınızı yazmışsınız ama zaten o zamana kadar birkaç defa kızgınlığa girse toplamda kısırlaştırdıgınız takdirde ilgileneceğiniz vakit kadar vermiş olacaksınız zaten. kısırlaştırmayı düşündüğünüz için bunu söylüyorum, tabii son karar sizin ama 4 gun gibi bi vakit yeterli evden ona göz kulak olarak ders çalışabilirsiniz, üstelik şimdi ameliyat ücretinin neredeyse 1/4ünü bu hapa vereceksiniz..

Ben kedim için vedavet bayoun kullanmıştım lakin hem tesir süresi çok uzundu hem de yeterince verim alamamıştım. Malesef kızgınlığı geçirmez sadece hafifletir. Kediniz kızgınlığa girdikten sonra zor bir süreç başlar. Ben çareyi kısırlaştırmakta bulmuştum.

Sutunannesi

Mutlaka kısırlaştıracağım er ya da geç istediğim de biraz hafifletmek şu dönemi :( çünkü bu şekilde kendi yaptıklarımla olmuyor en azından bir şeyler kullanırsa daha rahatlar diyorum. Saat 1 biz hala uyanığız :(( evde çalışan okula giden olduğu için ben artık geceleri nöbete kalmaya karar verdim en azından bağırdığı zaman kafasını dağıtarak müdahale edebiliyorum :( yarın veterinere gidip durumu danışacağım. Ne kullanabiliriz ne zaman kısırlaştırabiliriz vs

Sutunannesi

Az önce annem aradı süt çok kötü yürümüyor emeklemeye başladı çok bağırıyor görmeye dayanamıyorum dedi. Bende şimdi apar topar eve gidiyorum. Tüylerini koparmaya başlamış hiç susmamış gün boyunca poposunu kaldırarak yürümeye çalışıyormuş. Annem ne yapacağını şaşırmış ne yapacağımı bende bilmiyorum ilaç kullanmak istemiyorum okudum bir kaç yerde sağlıklı değil diyorlar kötü sonuçlar doğurabiliyormuş. Annem çok endişelenmiş kuyruğu çok titriyor ateşi çıkar mı acaba çok kötü görünüyor falan dedi. Papatya çayını denemeye çalışacağım. Başka neler yapabilirim arkadaşlar çok üzüldüm eve gidiyorum zaten şimdi ilgilenicem dikkatini dağıtmaya çalışacağım elimden geldiğince. Ama dikkat dağıtmak yeterli değil tabiki Baya ağır geçiriyor. Veterinere danışsam ilaç önerecek diye düşünüyorum :(( veda kot bayoun da internetten sipariş etsem anca 2 güne falan gelir :(((

Sutunannesi

:((

Mariana

Bir aktardan lavanta yağı alsanız bir de gerçi bu saatte açık değildir

SelinTuksal

Bahsettiğimzi veda kot bayoun u internette değil sadece veterinerlerde bulursunuz. İlinizde bu ürün0 satan yerleri vedavet internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

SelinTuksal

Bahsettiğimzi veda kot bayoun u internette değil sadece veterinerlerde bulursunuz. İlinizde bu ürün0 satan yerleri vedavet internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Sutunannesi

Götürdüğümüz klinikte satılıyor olarak görülüyor ama fiyatını göremedim :(( bilgisi olan var mı fiyat için ona göre hazırlıklı gideyim yarın

Sutunannesi

Bu kızgınlığı böylesine ağır geçirdikten sonra bir daha geçirmesini göz önüne alamayacağım ve bittikten hemen sonra kısırlatırma işlemleri için araştırmalara başlayacağım.

Sutunannesi

Ya arkadaşlar bu ilaç %100 iyi gelir diyebiliyor muyuz. Çok çaresizim şu an gerçekten bir an bile susmuyor o kadar çok kıvranıyor ki hatta ilişkiye giriyormuşcasına pozisyon alıp kuyruk titretip gırtlağından ilginç sesler çıkarttıyor. Evde hayvsn beslenmesine lkarşı olan bir ailem var ağır ithamlar yemeye başladım günah senin yüzünden vs. Hali gerçekten içler acısı bu geceyi nasıl geçireceğiz bilmiyorum ilgisini dağıtmaya çalışıyorum ama kedim yürüyemiyor bile yerlerde sürünerek yanıma geliyor. Hani dayanamayıp çiftleştirebilirim bile şu an sakinleşmesi eski haline dönmesi için o kadar çok çaresizim ne yapacağımı şaşırdım kaç gün sürer bu eğer böyle giderse hayatına sağlıklı bir şekilde devam edemeyecek şekilde şu an yemek bile yiyemiyor uyuyamıyor eğer bu iyi gelmez derseniz hormon ilaçlarına başlamalı mıyım

Sutunannesi

Alt komşum sopayla yukarı vurmaya başladı :(( ne yapacağım bilmiyorum

gunosari

Öncelikle geçmiş olsun.Bizim minik kız 4 aylıkken girdi kızgınlığa.Evde erkek kedimizde olduğu için olası bir gebelik durumu yaşamamak için hormon iğnesine başvurmak durumunda kaldık.Aynı gün bitti kızgınlık.Veterinere yine de bir danışın.Anladığım kadarıyla sizin miniğin bağışıklığının düşmemesi gerekiyor.Son çare olmalı hormon iğnesi fakat mecbur kalırsanız sorun veterinere.Daha kötü olmasın yavrucak bizi 4 ay idare etti.Kısırlaştırdık sonra.Yemeden içmeden kesilmesi zora sokuyor insanı.