Şikayetimi Ciddiye Alacak Bir Hayvan Hakları Kuruluşu?

Hcclrrb

Merhabalar 10 gün önce sahiplendiğim 2 aylık akbaş cinsi köpeğimin şu an ciddi anlamda iç parazit sorunu var. Köpeğimi edindiğim eskişehir sivrihisar üretim çiftliği yavrular için iç parazit uygulamasının yapıldığını söylüyor ancak veterinerimiz annelerin gebelik döneminden önce aşılanmadığı takdirde bu uygulamanın hiçbir etki etmeyeceğini ve parazitlerin yavrularda da görülebileceğini söyledi. Köpeğimizi çiftlikten almaya gittiğimizde yavruların hepsinin karnı şişkindi fakat daha önce köpek beslemediğimiz için ne ile alakalı olduğunu anlayamadık. Yavrumuzu veterinere götürdüğümüzde iç parazit tanısı konuldu ve tedavisi yapıldı ancak on güne kalmadan larvalar tekrardan tenyaya dönüştü. Şu an durumu çok ağır iştahı hiç yok. İshal ve kusuyor. Demek istediğim şu ki oradaki köpeklerin yaşam koşulları hiç iyi değil. Çamurda, tuvaletlerini yaptıkları yerlerde yatıyorlar. Köpeğimizi sahipleneli 10 gün oldu ama daha kimlik kartını bile yollamadılar. Böyle sorumsuzluk görmedim arkadaşlar. Benim köpeğim sıcak bir yuvaya kavuştu fakat oradaki hayvanların yaşam koşulları iyi olmadığından ben eskişehir sivrihisardaki akbaşları koruma (!) derneğini şikayet etmek istiyorum. Önerebileceğiniz bir kurum var mıdır?

3 CEVAP

dollfacepersian

Haytap,Havsev, Hipder,Sohayko gibi kuruluş ve derneklerin yardımı olabilir diye düşünüyorum. İletişime geçmenizi tavsiye ederim

huseyin1

kurumdan ziyade direk savcılığa şikayet edebilirsiniz kurumlarda hemen hemen aynısını yapacak zaten

Basakes

Secereliyse kif e başvurabilirsiniz diye düşünüyorum