Kimyasal Bir Şey Yedi

Sutunannesi

Arkadaşlar merhaba. Dün yüzüme bakım yaptım, yani maske. Sıvı bir şey normalde macun gibi ama yüze sürdükten bir süre sonra katılaşıyor yani kağıt gibi oluyor ve onu soyarak çıkartabiliyoruz. Bende bu işlemi yaptıktan sonra soyduğum maskeyi masanın üstüne koymuştum. Ve asla asla ama asla kedimin böyle bir şeyi yemeye kalkışacağı aklımın zerre ucundan geçmedi. Sabah şapır şupur seslere uyandım ve uyandığımda bir de baktım ki masanın üstüne çıkmış o maske gibi ilginç şeyi yemeye çalışıyor. Yani maske kuru bir şekildeydi ama ıslattığı için onu tükürüğü ile tekrardan macun kıvamına geçmiş etrafına yapışmış bazı parçaları. Tabi hemen müdahale ettim üstüne yapışan parçaları ayıkladım sonra da koşarak yoğurt koydum suyla karıştırıp onu yedirdim :((( şimdi ne olacak bilmiyorum. Çok pişmanım dikkatsizlik ettiğim için kendimi kötü hissediyorum yeterince. Çok bir şey yememiş ama sonuç olarak yemiş. Verdiğim yoğurtur da yedi. Annem bir şey olmaz telaş etme dedi ama gerçekten endişeleniyorum bu tarz şeyler başımıza geldiğinde. Ya böyle sümüksü tarzında bir şey midesine falan yapışmasından korkuyorum ya da bağırsaklarına. Şu an nasıl bir müdahale de bulunabilirim. :((( görselden çok anlaşılamadığını düşünüyorum ama tam olarak böyle bir şey ve bunun bir kısmını ben uyurken yemiş.

13 CEVAP

ursaminor

Ahahahah iştee Sütten beklenen atak geldi, sonunda bir yaramazlık başlığı gördük :D

Korkmayın; anladığım kadarıyla charcoal maskesi o. aktif kömürlü olanlardan. Aktif kömür insanlar için de hayvanlar için de yararlıdır, bağırsakları çalıştırır, gaz giderir :)

Süt;
ağzının suyu akmadığı, kusmadığı, iştahını kaybetmediği, ishal olmadığı, halsiz olmadığı, diş etlerinde renk değişimi olmadığı; aşırı susama veya çiş sorunu olmadığı veya daha ağır semptomlar göstermediği sürece sorun yok.

Kuru mama verin ki yediği şey midesinde tek başına sıvı yoğurtla kalmasın. Bağlayıcı olup kakasından çıkarabilmesini sağlasın.

Alika

Merhaba
Bu gibi durumlarda tuz yedirip kusturmayi sağlayın. Sadece su içirmek kana karıştırır. Buda istenmeyen birşey. Önce vücuttan atılımı sonrasında bol bol sivi.

ursaminor

Sütünannesinin paniğini siz bilmezsiniz sayın Alika :D
O yememiştir bile iki çiğneyip bırakmıştır adım gibi eminim bundan. Kusturmak çok agresif bir yaklaşım Süt için. Hassas bir çocuk o. Fib şüphesi ve ayrıca bazı sıkıntıları var. O yüzden strese sokmaya gerek yok bence. Ama haa gerçekten maskenin büyük bir bölümünü yediyse, haklısınız. Ama dediğim gibi panikten öyle geliyordur. Islanınca yıvışmıştır o maske. Çiğnemiştir en fazla.

Sütün hasta bir köşede pineklemesindense böyle yaramazlık yapması mutlu etti beni, yanlış anlamayın :)

emrezrtrk

Bu konuda pek bilgim yok ama bol bol şu icirin.

emrezrtrk

Geçmiş olsun inşallah birşey olmaz

Sutunannesi

Hanımefendi bunu yemeden önce bol bol mama yemiş o yüzden şimdi kuru mamayı görünce suratını çevirip uzaklaşıyor. Dışkısını da henüz yapmadı yani midesi ve bağırsakları şu an dolu diye düşünüyorum. Ve muhtemelen bu kusarak çıkartabileceği bir şey değil yani dediğim gibi sıvı sümüksü bir şey. Ve evet aktif kömür maskesi uygulamıştım. Böyle bir şeyi severek yiyecek olmasını düşünmeye ihtimal bile vermedim. Ki normalde çok dikkatli davranırım etrafta yabancı bir şey bırakmamaya dikkat ederim bu konuda çok titizimdir. Ama böyle bir şeyi yiyebilecek olması bana uzak bir ihtimal gibi gelmiş olmalı ki onu ordan almamışım :((. İçerisinde alkol ve bilmediğim bir sürü şey var. Şu anlık hiçbir belirti yok ama zaten yiyeli 1 saat falan oluyor. Umarım saydıklarınızdan hiçbiriyle karşılaşmayız ve bakalım veterinerimiz ne diyecek kendisi benim günde 3647383 tane sorumdan bunalmış olmalı artık. Ve evet aylar sonra süt için bir yaramazlık sorusu açtığım için bende kendimi ilginç hissediyorum. Kedim ısırıyor kedim yalıyor kedim yemeklerimizi yiyor gibi sorulara çoğu zaman imrenerek bakıyorum. Bizimki de kedim kimyasal bir şey yedi oldu yine bazı şeylerden ödün veremiyoruz. Süreç hakkında mutlaka bilgilendirme yapacağım çok teşekkür ederim

Sutunannesi

Ah keşke çiğneyip bırakmış olsa ama napıyor bu cadı diye hışımla yataktan kalktığımda onu bir güzel ağzını oraya buraya sallaya sallaya yerken buldum :(( hatta etraftan o yıvışık şeyleri almaya çalışırken bana saldırdı ben telaşla toplamaya çalışırken oda hala yemeye çalışıp ellerimi tırmalıyordu muhtemelen tadını çok sevdi her şeye böyle deli gibi yeme odaklı bakmaz normalde. Ve güne böyle bir manzara ile başladığım için kaç puan vermeliyim bilmiyorum. Umarım veterinerimiz de getirmenize gerek yok tarzı şeyler söylerde bugün içim rahat bir şekilde kısırlaştırma randevusu almaya gidebilirim süt kızıma. Şu an içeride ordan oraya koşturarak halkalarıyla oyun oynuyor bir sorunu yok gibi cadının

Sutunannesi

Şu an için iyi değişik bir şey gözlemlemedim dışkısını yaptı yemeğini yedi uyuyor. Veterineriyle de görüştüm zararı olur ama zehirleme yapmaz dışkıyla ya da kusmayla bir şekilde atacaktır onları kusma ishal durumlarını devamlı takip edin bir sorun olursa iletişim halinde olalım dedi. Bakalım takip edeceğiz süreci

Sutunannesi

İçerisinde ilk defa duyduğum kimyasal şeyler var. Şu an kedimi veterinere götürsem bile orada ne gibi bir müdahale yapılacak? Yani önlem amaçlı

Sutunannesi

Veterinerime durumu anlattım ve kliniğe getirmeli miyim sordum :(( cevap aldığımda ne dediğini buraya da yazacağım

Sutunannesi

Ah keşke çiğneyip bırakmış olsa ama napıyor bu cadı diye hışımla yataktan kalktığımda onu bir güzel ağzını oraya buraya sallaya sallaya yerken buldum :(( hatta etraftan o yıvışık şeyleri almaya çalışırken bana saldırdı ben telaşla toplamaya çalışırken oda hala yemeye çalışıp ellerimi tırmalıyordu muhtemelen tadını çok sevdi her şeye böyle deli gibi yeme odaklı bakmaz normalde. Ve güne böyle bir manzara ile başladığım için kaç puan vermeliyim bilmiyorum. Umarım veterinerimiz de getirmenize gerek yok tarzı şeyler söylerde bugün içim rahat bir şekilde kısırlaştırma randevusu almaya gidebilirim süt kızıma. Şu an içeride ordan oraya koşturarak halkalarıyla oyun oynuyor bir sorunu yok gibi cadının

pistan32

Süt iyimi?

Mariana

Aktif kömürden yapılan bir maske ise sıkıntı olmaz hatta tablet olarak yutuluyor besin zehirlenmelerinde, kediniz için tehlikeli bir durum olduğunu düşünmüyorum :)