Kedi Otu Çayında Banyo

Feronia

Anket

Evet
(1 oy)
Hayır
(8 oy)
Yaptıracağım
(3 oy)
Öyle bir şey yapılabiliyor muymuş
(19 oy)
Toplam (31 oy)

Kedinize (veya köpeğinize) hiç kedi otu çayında banyo yaptırdınız mı?

11 CEVAP

Feronia

@Frilero
Ben de birilerine önerdim papatya çayını ama kimdi hatırlamıyorum :D
Memnun olmanıza sevindim.
Kedi otu banyosu hem kediler -sudan korkmayanlar- için doğal bir sakinleştirici hem de cilt ve tüylere çok faydalı. Özellikle ciltte kaşıntı gibi problemlere iyi geliyor ve tüy dökümüne karşı da etkili. Ciltte kötü koku varsa azaltıyor ve böcek-parazitler kedi otundan hiç hoşlanmazlar. Antiinflamatuar bir bitki olduğu için cilt sorunlarının tedavisine yardımcı. Kedim olsa denerdim ama köpeğe yetecek miktarda kedi otu çayı benim için biraz fazla. Papatya çayı gibi sürerek de kullanabilirsiniz. Hatta benden bir tavsiye, kedi otu çayını kedinizin mama kabının etrafına sıkarsanız karınca istilasından korunabilirsiniz. :)

Friolero

Ben senin bir cevabında okumuştum yanılmıyorsam. Papatya çayıyla tüylerini silmenin faydalı olduğunu. Deneyince 2 günde tüylerinde farkı gördüm. Hatta geçenlerde yavru kedi buldum. Ona da uyguladım. Fark inanılmazdı.

hiç denemedim kedi otu çayını. Faydalı mıdır?

pongul

kedi otu olarak marka tavsiyen olur mu @feronia?

Feronia

Aktardan kurutulmuş olarak alabilirsiniz. Sadece kedi otu olduğu için marka o kadar önemli değil.

bsecnl

sebep?

Feronia

@bsencl
Sorma sebebim mi, yapılma sebebi mi?

Hiç duymamistim benimki hayatta yikatmaz kendisini

Friolero

Teşekkür ederim :)

pistan32

Karınca istilasına faydalıysa hemen deneyeceğim.Benim evcil karıncalar çok hızlı hemen dadanıyolar mama kaplarına :Dbiliyolar ses çıkaramadıgımı zarar vermenden uzaklastirmis olurum etkili olursa çok teşekkürler :)

anfrenee

Bnm kopegime veteriner onermisti ve deneyince cok fazla Yarari oldugunu gordum tabi o banyoda da lesie hic rahat durmadi beraber yikandik desem inanirmisnz ?? :DD cook faydasi oluyor ama rahat dyrmuyor bnmki belki lesieyle alakalidir hic fikrim yok :DD

SAKIZLAMIA

bizimki suya bayılır görse içine atlar ama öyle birşey olduğunu bilmiyordum