Kediler Tuvaletlerini Ne Kadar Süre Tutabilir?

Dilann__

Şimdi sizlere 2 tane farklı şekilde aslında aynı sorum var birincisi: Benim kedim 5 aylık dişi bir kedi ve bugün kedimizi 14 gibi veterinere götürüp ordan teyzeme geçmeyi düşünüyoruz ve orada tuvaletini yapabileceği bir yer de yok ne yapmam lazım kedim tuvaletini akşama kadar tutabilir mi? Bir keresinde kullanmadığımız bir odaya ben girmiştim arkamdan kızımda girmiş ama farkında değildim sonra arkasından kapıyı kapatıp dışarı çıkmıştım neredeyse 6saat boyunca o odada kilitli kalmıştı yavrucak. Ama hiç bir yere pisliğini yapmamıştı.
Diğer sorum ise uzun otobüs yolculuğunda kedimim ihtiyaçlarını yani mamasını, suyunu ve tuvalet işlerini nasıl halledeceğim. Bu arada kedim sokağa çantasız hiç çıkarmadım ve galiba sokakdan korkuyor çünkü apartmanda kucağımda 1 kat indirmeye çalıştım korktu üzerimden atlayıp hemen yukarı eve çıkmıştı.

16 CEVAP

muffincatt

eğer otobüse binmek zorundaysanız ve yanınıza alacaksanız tek söyleyeceğim şey lütfen ama lütfen bagaja koydurmayın olurda bagaja koymazsanız yok arabaya alamam falan filan konuşurlarsa da binmeyin bagajda havasızlıktan ve stresten hayvana yazık olur onun dışında yolculuktan önceki gün uyutmamanızı elinizden geldiğince oynatıp ayakta tutmanızı öneririm böylece yolda uyur belki bir nebze rahat geçer çünkü mutlaka ağlayacak çıkmak için ya da vetler sakinleştirici verebiliyor yolculuk için bunun hakkında danışabilirsiniz bir zararı yoksa bu şekilde de belki rahat olur hem onun hem sizin için

bsecnl

otobüs yolculuğu sizin için çok sıkıntı kediniz kafeste kaldığı için çıkmak için miyavlıcak ve otobüsteki sesten hoşlanmayanlar size sözlü tacizde bulunucak buna karşı gelebilcekseniz otobüse binin ama durumunuz iyiyse özel araçla yolculuk etmenizde fayda var. birde bazı firmalar petleri bagaja koymaya izin veriyor

emrezrtrk

Eğer otobüsle yolculuk yapacaksanız kedinizin tuvalet ihtiyacı için göğüs tasmalari var ilki ondan takin molalarda tuvaletini yaptırabilirsiniz.

emrezrtrk

Şu ihtiyacı içinde yolculuk için pet suluklari var.

Sutunannesi

Kedim bize ilk geldiğinde 1,5 gün boyunca çiş kaka vs hiçbir şey yapmamıştı. Kısırlaştırma operasyonu sonrası veterinerde 1 gece kalmıştı ve 2 gün önce yediği mamayı eve geldikten sonra evde yapmış, veterinerde asla yapmamıştı. Yani o konuda dirayetliler etrafa yapacağını sanmıyorum ama Onu da zora sokmamak gerek tabiki. İsterseniz o gün hiç su içirmeyin eve gelince içsin dışarıda da çişi gelmez

goknur

2 gun tuttuguna sahit oldum

3 gün önce ilk kedimi sahiplendim bir bucuk aylik yavru uzun iki yolculuk yapmak mecburiyetindeydik ve ilkini tam şuan da gerceklestiriyoruz. Yola cikmadan once tuvaletini yaptı mi yapmadi mi bilmiyorum ama hep uzerimde uyur kutusunu tercih etmezdi. Kutuya koydum basta 20 dk bagirip cagirdiktan sonra kalan 5 saat boyunca hicbir sorun cikartmadi. Tasmam olmadigi icin tuvaletini yaptirmaya cikaramadim ama yorumlarda okudum cok mantikliymis. 6 saatlik bir yolculuk boyunca tutabildi gibi gözüküyor ama yiyip ictigi icin zorlandığını fark ettim. Ceza yemeyi goze alip biran once kuma kavusturacagim onu. :)

Kediperi

6 saat tuttu benim oğlan, alt açma bezi işinizi görür

NidaE

Pusetinin zeminine biraz kum koyabilirsiniz çok mecbursanız en azından yapsa da üzerine bulaşmaz. 10 saate kadar tutabildiklerini okumuştum tabi o kadar zorlamayın siz yine de
Yolculukta da vücut tasması takarak pusetinden çıkmasına izin vermeden besleyebilirsiniz minik saklama kaplarına mama ve su koyarak ama beslememeniz daha iyi olur tuvalet ihtiyacı en aza iner

bbeyzvv

çiş pedi koyun kutusuna yapsın molada çöpe atın ama yolculuktan önce çişini kakasını koyup ona yapamsı gerektiğini anlatın

umuttom

1,5 gün tuttuğunu gördüm

Kedimiz 24 saatir çiş yapmıyor yeni sahiplendik ama ilk günler yapıyordu sabahtan beri yapmıyor ve yapmassa ölür dediler yarın veterinere götürene kadar dayanırımı 😔😔

Merhaba zor durumdayız kızımı mersinden ankaraya getirmek zorunda kaldım 2 günü geçti hala çişini ve kakasını yapmıyor. Mersindeyken ihtiyacı için bahçeyi kullanıyordu hiç kedi kumuyla tanışmadı. Yardımcı olabilir misiniz

asliu0

biz 10 saatlik yolculuk yaptik. yolculuk planli degildi ani gelisti o yuzdeb mama su kesme vb gibi bir sey de yapamadim ilk baslarda bir de virajlarda falan miyavladi onun haricinde butun yol uyudu. her benzincide disariya cikartmama ragmen hic tuvaletini yapmadi (topraga basmaktan rahatsız olup korktu biraz da :D) kediden kediye degisebilir sizinki farkli davranabilir. umarim yolculugunuz sorunsuz gecer💞💞

defnecaldir

Kedinizi bagaja koymamanizi oneririm ve her molada mama su tuvalet ihtiyacini karsilamaya calisin