Kedimle Otobüs Yolculuğu

Gokmen6774

Öncelikle merhabalar. Kedim ile birlikte otobüste seyahat edebilir miyim? Bu konu hakkında bilgi sahibi olan veya durumu deneyimlemiş birisi var mı? Kedimin aşıları, kimliği ve çipi var. Açıkcası kedimi bagaja koydurmak istemiyorum.( yolculuğum 7 saat sürecek).

9 CEVAP

shlyxua

biz bir keresinde otobüs seyahati yapmıştık ama bir süre sonra kedi stresleniyor, miyavlamaya başlıyor vb. şoför gelip uyarmış bagaja koymamızı söylemişti ama ısrarla falan koymamıştık. biraz şoför ve yolcuların insiyatifiyle alakalı. 7 saat biraz uzun

Kediniz hiperaktif değilse kabul edilebilir aslında ama önceden otobüs şirketini arayıp sormanız lazım kedinin tuvalet ihtiyacı için kumunu da koymalısınız yada molalarda halletmelisiniz

ben uçakla aktarmalı yolculuk yapmıştım. nerdeyse 7 saat filan sürdü. otobüs git gel uçak derken. sakinleştirici şurup vermiştim. benim kedim çantasında durmayı hiç sevmeyen bi kedi. parçaladı zaten çantayı da. sakinleştirici vereilirsiniz bende çok işe yaramadı gerçi. bayramda yine gitcem bu sefer vetden ilaç alcam. çok stres oluyorlar. ağzını açıp hızlı hızlı nefes salıp vermişti.çok korkmuştu. umarım sorunsuz geçer yolculuğunuz ama sakinleştici bi düşünün.

Gokmen6774

Evet haklısınız şikayetci olmadığı sürece bir sorun olmayacaktır

Gokmen6774

Açıkcası hiperaktif değil.tuvalet ihtiyacı otobüsün içerisinde zor olacağı için 8 saat önceden mamayı ve suyu kesmeyi düşünüyorum. Birazcık dayanacağız🙂

Gokmen6774

Önerinizi dikkate alacağım🙏

aycaderinn

Kedinizin ger şeyi tamsa bagaja koymak gibi hakları yok, ancak kediler yolculukta çok strese giriyorlar. Eğer 2-3 günlüğüne gideceksenin kedi evde tek başına yapabilir.

Gokmen6774

Evet her şey tam. Bugün e..tur ofisinden bilet kesen birisiyle konuştum. Cevabı şahsi kişisel olarak verdi. Hani ben ailemle seyehat etsem ve yanımdaki yolcunun kedisi olsun dedi muavine ve şoföre söylerim kediyi bagaja koydururum dedi. Çünkü kızımın kediye alerjisi varr filan dedi . Hani bu gibi durumlar olabiliyormus alerjisi olan vs

Acarrabi

Benim 2 kedim var birisiyle otobüs birisiyle araba yolcuğu yaptık 1 tanesi asla miyavlamıyor yatıyor ve inene kadar uyuyor. 2. Sürekli miyavlıyor hızlı nefes alıyor. Boxın üstünü örtücek bir bez olmasını tavsiye ederim çünkü görmeyince en azından birazdan da olsa sakinleşiyor. Artık otobüslerde kabin içine alıyorsunuz almazlarsa yasayı gösterin öyle bir hakları yok. Biraz sizin kedinizin karakteriyle ilgili nasıl tepki vereceği