2 Aylık Kedide Eşya Düzeni

ozinom

arkadaşlar merhaba,2 aylık bir kedi yakında sahipleneceğim,eşyalarını aldım,kedi 2 aylık olduğu için ne nerede bulabilir mi?wc yi antreye,yem kabını 4-5 metre uzağına ,yatağını da salona koymak gibi?yoksa hepsini 1 er metre arayla yan yana mı koymalıyım?teşekkürler
bir soru daha sorayım izninizle,kediyi sahiplenir sahiplenmez hemen aşıya götürmeli miyim?yoksa bir kaç gün sonra mı daha uygun olur ?

16 CEVAP

alacatekir

Benim naçizane tavsiyem, tuvalet kabını evin kör noktalarına koymaya çalışın. Elbet ki salonun köşesine bir yerde kedi alışır ama genetik işte gizli saklı yapmak kedigiller familyasının özelliğidir. Onu başka avcı hayvanlar bulmasın diye de güzelcene örter, işin esprisi de burada zaten. Bir de kum kabının altına naylon, gazete gibi şeyler sererseniz, temizlik açısından da daha iyi olur. Patisiyle kumun dibine asılınca ortalık da batmamış olur. İyi günler dilerim :)

melisigli

kısırlaştırma ne kadar erken olursa okadar gelişimi yavaşlar ve kemikleri güçsüzleşir. bence 6 aylık olmasını bekleyin size bir zararı yok sonuçta. tuvalet kapını da asla yemek kabıyla aynı odaya koymayın. kediler çok temiz hayvanlardır tuvaletlerini yaptıkları yerde yemek yemek istemezler. tuvalet kabını kuytu köşe bir yere koyun ve odanın kapısını görebilecek şekilde yerleştirin

minik

maması ve suyu yan yana dursun, tuvalet alışkanlığı kazandıktan sonra nereye koyarsanız koyun ev içinde kolayca bulur tuvaletini

mileycyrus

Yaptırmayın. İlk aşısını 3 aylık oldugunda yaptırın. Çünkü erken yapılan aşıları ölüme kadar götürüyor.
Ama bir veterinere götürüp sorun büyük ihtimal dış parazit için ensesine ilaç damlatır diye umuyorum.

Eger kokudan ve dagitmasindan rahatsiz oluyorsan kapali tuvalet al. Bende kapali tuvalet aldim

Ayben

  1. gün çok erken kısırlaştırma için.. belli kiloda olması lazım.. yine de veteriner daha iyi bilir ama bir başka veterinere daha gösterin bence... 50 gün çoook erken. :((

ozinom

kapalı tuvalette sadece kapıyı çıkarsam kedi kolay bir şekilde alışabilir mi?2 aylık bir kedi..bu tuvaletten aldım
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/savic-nestor-beyaz-gri-kapali-kedi-tuvaleti.html

Ayben

ALIŞIR MERAK ETMEYİN.. SONRA KAPIYI TAKSANIZ DA BULUR KOKUDAN. İKİ AYLIKLAR AMA ÇOK AKILLI OLUYORLAR. YETER Kİ İÇİNDE KUMU OLSUN
GERÇİ ŞİMDİYE ALIŞMIŞTIR UFAKLIK ;)

melisigli

ben yavrularımı 2 aylıkken sahiplendirdim. hem benim için çok acı oldu hem de anne ve yavru için. yavru çok ağladı annesi ağladı gecelerce yemek yemedi. yavru da gittiği yerde yemek yemez olmuş. sonuç olarak keşke 3 aylıkken verseymişim dedim.. bide temel eğitimlerini anneleri veriyor. oyüzden erken verildiğinde eğitimleri eksik kalabilir. acele etmeyin sabırlı olun :)

ozinom

melis aynen dediğin gibi 6-7 ayı dolmadan kısırlaştırmayacağım..bakalım daha kavusamadım kedime zaten 10 gün bekle dediler..41 günlük kedi şuanda..

ozinom

bu anne ağlayacak gibi durmuyor çünkü her gün sokaktan yavru geliyor yanına beni de emzir diye :) 4 den 7 ye çıktı şimdi..kendi yavrusu açken onlara nasıl izin veriyor bunu da anlamıyorum anneye kızıyorum gördüğün gibi :D

melisigli

çok ilginç yanlız başka yavruları kabul etmesi. fazla merhametliymiş kedi. ya zaten tek başına süt yetmiyor. illaki ek besin gerekiyor

ozinom

teşekkür ederim hocam,aşı konusu peki?

zzAr

iç ve dış parazit yapılır ama zaten veterineriniz yardımcı olacaktır.

ozinom

veteriner bana kısırlastırmayı bıle 50.gununde yaparız dedı,ben ona cok ufak daha dedım..nasıl bır egıtım sıstemınden gecıyorlarsa her bırı farklı bırseyler soyluyor...