American Bully Beslemek Yasak Mı? Beslenmesi Yasak Cinsler Yasası İçeriği Nedirr?

Misu

Merhabalar ben yakın bir zamanda american bully cinsi yada boxer köpek sahiplenmek istiyorum ama yasaklı köpek yasasının içeriği tam nedir? Herhangi bir şikayet geldiğinde köpeğim zorla bende alınır mı? Yada ne yapmalıyım haklarım neler? Çünkü çevremde garip hayvan düşmanı bir sürü komşularım var kesinlikle gereksiz yere sadece iri bir köpek ırkı olduğu için şikayet edeceklerdir o yüzden bu konuyla ilgili bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çook mutlu olacağım

8 CEVAP

Cezası var bildiğim kadarıyla. Yasaklı ırklar aslında saldırgan değildir, sahibi saldırgandır. Bu ırklar yalnızca kaslı, ve çene yapısı olarak kuvvetli hayvanlar oldukları için yasaklar. Aslında bu cinsler tezat olarak en sadık köpeklerdendir (ki bu yüzden sahibi saldırtırsa saldırır). Aynı zamanda çocuklarla araları da çok iyidir. Bir hekimin yaptığı araştırmaya göre bu cinsleri yasaklamanın mantığa sığar bir yanı yok. Cezai hükmünü bilemiyorum ama size iyi gelecektir... KEŞKE HERKES SAHİPLENSENSE, BİR CANI SATIN ALAMAZSINIZ...

bsecnl

pitbullda yasak ama gezdiren var kimse kimsenin elinden evladını alamaz.

14.madde 1. bend
https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5199.html

Ben şimdi internetten baktım yani araştırdım yasak değil dir american bullysi

emreovec

Beslemek değil de üretmek ve satmak yasak sanırım.

mertunal

Yasaya göre american pitbull terrier, ve tosa inu ırkları ve melezlerin üretilmesi reklamının yapılması ticaretinin yapılması hediye edilmesi yasak. DOGO pitbull melezi olduğu için yasaktır Brezilya mastiffi de tosa melezi olduğu için yasaktır. Sorunuza gelirsek american bully normalde yasak olmamasına rağmen eğer köpeğinizin scrsi yok ise bu pitbull diyip el koyabilirler ama scr var ise hicbirsey yapamazlar.

mertunal

Yasaya göre american pitbull terrier, ve tosa inu ırkları ve melezlerin üretilmesi reklamının yapılması ticaretinin yapılması hediye edilmesi yasak. DOGO pitbull melezi olduğu için yasaktır Brezilya mastiffi de tosa melezi olduğu için yasaktır. Sorunuza gelirsek american bully normalde yasak olmamasına rağmen eğer köpeğinizin scrsi yok ise bu pitbull diyip el koyabilirler ama scr var ise hicbirsey yapamazlar.

mertunal

Ha scrli bir american bully 5000 TL'den baslar keşke barınaktan bir köpek alsanız da 2000 TL'yi o köpeğe ayırıp kalanı sizde kalsa veya sokak hayvanlarına bagislasaniz

Adger

Yasak değil. Koruma köpeği olarak kullanacaksanız alın yoksa Barınaktan sahiplenin.