Korkuyorum Bilen Akıl Versin

Aralık ayında kedimin belindeki tüylerde azalma fark ettim. Veterinere gittik ve bize vitamin eksikliği falan var dedi. Bir şişe ilaç verdi. (Zinc & biotin yazıyor üzerinde) kedim bu ilacı neye katarsam yemedi. Sonra yaş mamanın suyuna karıştırıp verdim öyle yedi ama 6-7 gün sonra sarı sarı kusmaya başladı. Sorduk olabilir dedi. Geçen ay kafasında yaralar oluştu tüyleri fotoğraftaki gibi oldu ve tekrar gittik. Mantar yıkama kapsülü verdi, antibiyotik iğne yaptı ve alerjisi var bir şeylere neye olduğunu siz bulun dedi yolladı. Başka yere gittim o da stres altında ilginizi arttırın ya da kısırlaştırın dedi yolladı. Ne yapmam lazım böyle bir şey yaşayan var mı? Oğlumu kaybetmekten korkuyorum ve artık gerçekten veteriner güvenim kalmadı. İlk gittiğimiz yer ilk başta vitamin eksikliği dedi sonra alerji dedi sonra mantar dedi ben her gittiğimde 2-3 bin para ödedim ama oğlum hiç iyi olmadı. Kendi bilgilerim ile yaralarına frucin ve firo sürdüm iyileştirdim. Sizden de bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum lütfen..

19 CEVAP

Cennet29

Bazı veterinerler gerçekten para tuzağı. Sırf para almak için binbir işlem yapıyolar tedavide etmiyorlar ki bidaha gidesiniz. İyice araştırın ve işini gerçekten seven bi veterinere götürün kedinizi. Dermatit araştırdınız mı hiç belirtiler uyuyor mu? Tüylerde sertlik dökülme vs kedinizin derisi tüyleri cok kuru mu

Sevimcolak

Aramizda veteriner olan varsa kusura bakmasin ya da baksın çünkü işini para için yapmayanlar tabiki ayrı ama ben rastlayamadım daha ! Ağız birliği etmiş gibiler gerçekten de hepsi, yok mantar var yok bu kedide vitamin eksikliği var bunu kullanın tüy sağlığına iyi gelir eklemleri ağrıyordur bunu kullanın aynı anda 3 aşı zarar vermez yapalım vs. uzar gider😑tek isteğim inanmak ve güvenmek
Kediniz kısır değilse stresten yapıyor olabilir kopardikca döngüye giriyor iyilesemiyor olabilir ama bana göre düşük ihtimal alerjisi olabilir mamanızı gözden geçirin derim yıkama yapmanızı pek tavsiye etmem çünkü derisinin kurumasına sebep olur pul pul olur ayrıca zamanla tüyleri sertleşir kedinizin yattığı yerdeki çarşaf örtü her neyse onu iki durulama yapabilirsiniz deterjana yumuşatıcıya karşı alerjisi olabilir yerlere yatiyorsa yerleri duru suyla silebilirsiniz ama bence en cok üzerinde durmanız gereken verdiğiniz çinko biyotinden sonra kustuysa bu çocuğun mide hassasiyeti var demek ki gıdalarla ilgili bir sorunu var mamaya yönelin, Virbacın Hypoallergy&Food Intolerance mamasını bir inceleyin👍

Bu royal mamayı bana veteriner verdi “bak tüyleri daha kötü olmadan ilaçlı mama verelim yoksa daha kötü olacak vs” diyerek ve 2 kilosu 1275tl. Bana kendisi tavuk suyu içir dedi ben de buradaki diğer yorumları ve soruları okuyarak tavuğun baya riskli olduğunu öğrenip bıraktım. Şimdi sizden de royal mamanın bırakılmasının daha sağlıklı olacağını öğreniyorum ve gerçekten Antalya’da yaşayanlarla görüşelim gittiğim yerleri söyleyeyim gitmesinler.

Cennet29

Bi sokak kedisinin sırtı da böyle döküntü ve yara vardı sizin attıgınız fotodakinin birazda kabuklu haliydi. Veterinere basit şekilde ne uygulayabilirim diye sordum vazelin ve bepanthol kremi karıştırın her gün oraya sürün dedi. Ve inanır mısınız hemen iyileşti düzeldi bidaha da olmadı

Ahudr

Veterinerler nedense bu gibi durumlari sorgulamiyor teşhis egzama veya mantar tedavi daya hipoalerjenik mamayi yap kortizon ignelerini tamam maalesef tecrube ederek ögreniyoruz ben de veterinerden degilde kendi gözlemlerimle anladım soya ve tavugun egzama yaptigini. Hic birinin daha hangi icerikli mamayi kullaniyorsun vs gibi sorular sorduguna denk gelmedim. Isin kotusu birde tam egzamadan kurtulduk diye sevinirken bana verdigi macunun icinde de soya oldugunu farkettim kedimin kasintisi tekrar baslayinca hemen kestim tabi o yuzden tamamen kendimiz sıkı takip edecegiz yoksa bu gibi durumlarin kalici cozumu maalesef veterinerlerde yok.

İki veterinere gittim ikisine de deri hastalığı olabilir mi, alerji testi mi yapsak dedim ikisi de hayır dedi. Bir yere daha sordum orası da tekrar mantar kapsülü verdi kediyi yıkayın dedi. Tüyleri kuru eski yumuşaklığı kalmadı. Kendisini sürekli yalamasından kuyruk omuz yerlerini yara yapmış vazelin ve bepantol uygulayayım mı tüylerinin olmadığı yerlere

Cennet29

Evet sokak kediside aynı sizin dediğiniz gibi sert tüy döküntü ve döküntü bölgeyi yalama vardı. Dediğim yöntem ztn zararsız bie şey kaybetmezsiniz bepanthol doku yenileyici özelliğe sahip. Bence bi süre kullanın ve gözlemleyin. Uyku saatlerinde sürün yada sürdükten sonra oynatıp dikkatini dağıtın kremi yalamasın.

Cennet29

İsterseniz bi kaç gün sadece bie bölgeye uygulayıp gözlemleyin iyi gelirse diğer yerlere sürersiniz. Hatta size bir veteriner önericem msj olarak atayım ismini. Ona bu görselleri atıp danışabilirsiniz

Sevimcolak

Tavukluysa maması balikliyi deneyin balikliysa hindiliyi kuzuluyu evden yiyecek vermeyin ne tavuk ne balık ne süt ve ürünleri (peynir yoğurt) salam sosis gibi şarküteri ürünleri veriyorsanız olsa dokunur

Catsusam

İl İlçe neredesiniz? Veteriner önerebilecek arkadaşlar varsa önerelim size. Belki aynı şeyi yaşayıp çözüm bulan vardır.

Antalya Kepez de yaşıyorum. Royalin ultra alerjenik mamasını aldım. Balıklı sevmiyor diye tavuk - kuzu arasında git gel yapıyorum. Kendisi insan gıdalarını tüketmeyi sevmiyor. Bazen balık haşlayıp veriyorum bi onu bir de haşlanmış tavuk göğsü yemeyi seviyor. Sadece o iki veterinerin verdiği mantar için olan ilaçla yıkadım. Normalde yıkama yapmıyorum. Bugün hiç hareket etmeden sadece uyudu. Tepki vermiyor psikolojik olarakta etkileniyoruz karşılıklı bir şekilde. Şimdi veteriner araştırmasına başladım umarım düzgün yer bulurum…

Ahudr

Tek yapacaginiz sey soyali manalari yani royalcaninin her cesitini ve tavugu kesmek bir sure sadece somonlu mama kullanin ve iceriginde soya ve tavuk olan hicbir seyi kullanmayin hayvan ne hale gelmis

Önerdiğiniz mamalar varsa onları alayım. Yine burada birisine önerilen proplan somonlu tüy güçlendirici mama olduğunu öğrendim. Onu almayı düşünüyorum sizler biliyor musunuz bu mamayı? Ayrıca cevap veren herkesi gerçekten kucak dolusu öpüyorum teşekkür ederim yardımlarınız için

Cemalchief

Virbac hipoalerjenik deneyebilirsiniz icerisinde hic tavuk yok hidrolize balıklı mama