Kedim Lastik Toka Yuttu

edy

normakde ara sıra toka veririm çok seviyo diye hiç böyle bişey yapmamıştı yuttuğunu görmedim ama gurp diye bi ses çıktı hemen koştum yutkunuyodu tokayı aradım yoktu napmak lazım daha demin gidip yaş mama yedi bulantısıda yok

19 CEVAP

Kedimekim

Benim kedim de küçük plastik toka yutmuştu. Dışkısıyla birlikte çıktı. Dışkısını takip edin derim.

gozdenuryuruk

Benim kedim de ben fark etmeden yutmuş ve kustuğunda fark etmiştim. Kusturabilirseniz rahat edebilir. Bir süre sonra kendisi de çıkarabilir. Toka büyükse veterinerinizi arayın isterseniz, kusmazsa toka sindirilmez çünkü. Geçmiş olsun.

mia1598

Benim kedim ip yemişti tuvaletini yaparken çıkarmıştı . Tokayı da ya kusar ya da tuvaletinde çıkarır

Yumos123

Merhaba benimde kedim dün lastik toka yuttu ama iştahı hareketi yerinde kararsız kaldım veterinere gideyim mi diye .. Sizin kediniz kaç gün sonra çıkardı tokayı kusarak mı yoksa dışkısından mı

altunsila

Benim başıma da gelmişti, yabancı cisim bağırsaklara inmeden, 2 saat içinde endoskopi yaptırmıştık. Aksi halde kakasıyla atabilirdi, kusarak çıkarabilirdi ve hiçbir şey olmayabilirdi. Ya da tam tersi ben çıkarmasını beklerken bağırsağı tıkanabilirdi ve acil ameliyat gerekebilirdi. Kimseyi korkutmak istemem ama bunlar çok riskli konular, hemen veteriner hekim ile irtibat kurulmalı..

edy

veterinerleri aradım hiç net konuşmuyolar güvenemedim daha demin kuru mama yedi biraz kusacak gibi değil baryumlu grafi çektiren var mı

edy

bi veterineri aradım şuan baryumluyla çeksekte gözükmez sindirim kanalında değildir takip edin değişiklik olursa getirin dışkısına bakın dedi öyle yapıcam bende inşallah dışkısıyla çıkar

aleyn

tokanın büyüklüğü ne kadar bilmiyorum ama muhtemelen kusarak çıkarır, ot yedirebilirsiniz kusmasını hızlandırmak için..

nyssa

kedi çimi verin kusturun isterseniz

yasement

Kusarak cikarmisti benimki 2 tane

seydacelebi

Kediniz ıyi mi yumos123 benim kedimde dün saç tokası yuttu yaklaşık 3 3.5 cm genişliğinde 1 cm eninde bağlama veteriner 2 gün içerisinde çıkarmazsa ameliyat dedi ama 1 gündür dışkısını yapmadı

seydacelebi

Duphalac versede ishal mi yapsam

Her ne kadar üzerinden iki ay geçmiş olsa da konu açılışının, bununla alakalı son beş gündür yaşadığım berbat günleri özet geçip belki birilerine yardımım dokunur diye düşünerek yazmak istedim.
1 yaşındaki kedim streç film yuttu o kadar dikkatli ve pimpirikli bir insan olmama ve böyle şeyleri ortalıkta bırakmama rağmen benim kontrolümdeyken bir anda hop yuttu.
Ne kusuyor ne de kakasında çıkmıyordu streç. Veterinere götüreceğim ama canını yakacaklar diye de çok korkuyorum zaten nefret ediyor klinikten. Ben zaten panik ve hayvanlar olunca konu güçlü kalamıyorum. Kendi imkanlarımla kakasını yumuşatsın da çıksın diye patates havuç ve tavuk haşlayıp püre yapıp verdim ev yoğurduna zeytinyağı kattım verdim. Kuru mama neredeyse vermedim hep yumuşak besinler.Günde iki kez kaka yapan kedi 24 saatte bir anca bir lokma kaka yapıyordu. Ve bugün 6. Günüydü ki veterinere götürdüm röntgen çekildi şeffaf bir şey olduğu için bariz görünmemekle birlikte bağırsağın sonunda ve midenin içinde birer gölge gördük. Veteriner kusturmayı deneyelim dedi ilaç verdi ama öğürse de kusmadı şansımızı kakadan deneyeceğiz dedi ve ishal yapıcı bir ilaç yazdı ve gönderdi bizi. Benim güzel kızım meğerse çekindiğinden kusmamış box ında 20 dakikalık yol yürümemize rağmen evine gelmeyi beklemiş ve mutlu son kedim o lanet şeyi kusarak çıkardı.
Bunu veterinerlerden çekinen biri olarak anlatmak istedim sizlere bu tip yabancı cisim yutma olaylarında hemen veterinere gidin bağırsaklara gidip tıkanıklığa sebep vermeden kusturabilirler kedinizi köpeğinizi.

Benimki de Lastik toka mı yemiş Hem de bayağı büyük bir toka daha demin kustu Çok korktum hemen arattım bu cevaplar çıktı ya bilmiyorum korktum

Koniciva

Arkadaşlar kedim az önce büyük bağlama tokası yedi yemesin diye uğraştım ama hızlıca yedi ne yapmam gerekiyor veterinerini aradım ama cevap vermediler telefona ne kadar sürede kusar ya da kusar mı