Sokaktan Buldum Yemek Yemiyor :(

Omer_Uzun

Merhaba,

Sokaktan annesiz kaybolmuş ve ölmek üzere olan bir kedim buldum. İşyerine getirdim arkadaşlar çiğ tavuk v.s. verdiler iştahla yedi.
Daha sonra veterinere götürdüm sprey sıktı ve ağzına damlatmam için bir damla verdi halsizlik v.s. olursa hemen getirin dedi.
1 aylık olduğunu söyledi.
Sonra veterinerin önerdiği kuru ve yaş mamayı aldım, eve getirdim, artık bizimle yaşayacak :)
Yatak, oyuncak kum v.s. aldım eşimle ve evimize yerleşti.

Bir kaç sorum olacak;

Eve ilk geldiğinde çiğ tavuğu kustuğunu gördüm. Sonra su içti ve tuvaletini yaptı ishalk v.s. değil.
Daha sonra kuru mamayı 3 gündür hiç yemedi, yaş mamayı ağzına sürmedi, ağzına zorla vermek istedim yalandı ama yemedi.
Tavuk haşladım bir parca ufaladım sadece onu yedi. Demekki tavuk seviyor diyerekten tavuk ciğeri v.s.aldım haşladım yemiyor.
Kuru mamayı yavuk suyuna ıslattım yemiyor.
Arasıra yemek kabına gidip yalanıyor.
Bol bol su içiyor.
Ağzında bir tuhaflık görmedim, aksırma burunda ıslaklık v.s. yok, gayet oyuncu ve canlı hareketleri ama bol bol uyuyor.
Bu arada bu hayvan bir şey yemiyor ama günde en az 2 kere kaka yapıyor ve işiyor.

Strese girdim iyice yazık daha çok küçük artık kedi sütü alıp biberonla vereceğim herhalde tavsiye önerilerinizi rica ederim.

34 CEVAP

SAKIZLAMIA

aaa özür dilerim

Omer_Uzun

Herkese çok teşekkür ediyorum. Çocuklarım çok üzüldü ama öldüğünü söyleyemedik annesine gitti dedik. 2 gündür ağlıyorlar :( Başka kedi de istemiyorlar çünkü gelecek olan asla Pamuk olmayacakmış, ödevlerini yapmamakla beni tehdit de ettiler.

Durum kötü, rabbim beni affetsin vicdanım rahat değil, bir cana sebep olmak dolaylıda olsa çok kötü hissettiriyor.

Elifoo

Endisenizi anliyorum cocuklar icin bu durum biraz daha zor oluyor henuz soyut dusunemedikleri icin. Ama siz gercekten elinizden geleni yaptiniz. En azindan son gunlerini sizinle birlikte huzurlu ve mutlu gecirdi..

DEMET92

daha mama yiyemez çünküçok fazla küçük. yavru kedi sütü alacaksınız toz şeklinde veteriner veya petshoplarda var onunla beslemeniz gerek. mama için zorlamayın lütfen ve kesinlikle çiğ birşey vermeyin. veteriner nasıl kuru ve yaş mama önermiş hayret hem 1 aylık olduğunu söylüyor hem de kuru mama yesin diyor nasıl iş