Cennet Papağanı Yaz Ayları

UtkuErsever

İki tane cennet papağanım var yaz aylarında pencere açık yerde dursalar sıkıntı olurmu?

2 CEVAP

blue_hpood

papağandan anlamam fakat sanırım cereyan dediğimiz şeye maruz kalırsa her hayvan hasta olabiliyor, bundan tam olarak emin değilim bence hava akışı arasında bırakmayın, ne olur ne olmaz

aslihan_e

Sıcak bir ildelerse tabi ki pencere açık yerde duracaklar, onlar da sıcaklıyor ama gece serinlik hissedilen bir bölgeyse, tişörtlüyken üstünüzü örtüyle örtme ihtiyacı hissediyorsanız onların da kafeslerinin üstlerini bir örtüyle örterseniz hava akımlarından yüksek oranda korumuş olursunuz. Aslında soğuğa biraz alışınca pek bir şey olmuyor, Adana'da Hatay'dan misafir gelen komşularımız daha şubat ayında cennet papağını ve muhabbet kuşlarını gece gündüz pencerede bıraktı. Tamam burası kışın bahar gibi ama bizimkiler olsa bir gecede pat diye giderdi yani ama onlar yayladan geldikleri için bir de sahipleri ihmal edince demek ki alışmak durumunda kalmışlar. Onlara bir şey olmadı. Biz Adana'da yazın gece pencereleri örtsek hayvanlar sıcaktan ölürler, zaten hemen kanatlarını açıyorlar sıcak olunca, o yüzden ile göre değişir.