Komşularımın Rahatsız Edici Konuşmalarından Nasıl Korunabilirim?

dcinal

İyi akşamlar, 1.5 yıldır oturduğum apartmanda taşındıgım günden beri sürekli psikolojik olarak rahatsız ediliyorum. Köpeğimin merdivendeki sözde ayak izlerinden tutun üst kattaki dairelere köpeğimin tüylerinin uçtuğunu bile iddia ettiler. Hatta çocukların rüyasına giriyor korkuyorlar dediler... Köpeğim golden retriever cinsi korkulacak bir cins olduğunu da sanmıyorum. Ama sürekli sözlü tacizlerden Yoruldum. Ne yapabilirim bu sözlü tacizler karsısında?

4 CEVAP

Tugbabilginer

Hayvanları dert eden komşunuz varsa hemen kat mülkiyeti kanununa bakın.Mesela binadaki ya tüm dairelerin balkonu kapalı olacak ya da hepsinin açık. Eğer ki birkaçının kapalı ise cezası 5400 TL cik :) bunu duyan hayvan düşmanları hemen cayıveriyor:)

Amedsoner

Evinizi degistirin. Hayvanlara karşı ön yargılarini kıran bir mahallede oturabilirsiniz.
''Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın; çünkü komşularınız güzel insanlardır.'' -Goethe demiş.
Ben İstanbul Yeldeğirmeni nde oturuyorum dört kedim var :) hiç sorun yasamadim

Siz de onlara karşılık verin. Benim kedime de aynısını yapıyorlar çocuklar korkuyormuş dehşet bağırıyormuş gibi şeyler. Hayvan sevmeyen Kişiler onların gitmesi için her türlü bahaneyi uydururlar. Golden retriever acayip tatlı köpekler zaten sırf hayvan sevmedikleri için yapıyorlar . Hayvanları koruma kanunundan bahsedin buna aykırı davrananlara Para cezası geleceğini söyleyin ondan sonra çıtı çıkmaz

dcinal

Sanırım sadece benim dairenin balkonu açık, diğerleri kapalı :)) ev sahibi kapattırmamıs balkonu