Arkadaşlar Kiralık Dairede Kedi Beslenirmi

Mustafa_42

Arkadaşlar biz taşınıcaz kendi evimde kedilerim var iki tane ama kiralık bı eve taşınıcaz orada bı sorun olurmu besleyebilirmiyim ailem çok uyguna bı yer bulmuş başka ev bulamayız inş kedilerimi götürebilirim

10 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Kendimi bildim bileli kiracıyım, son 6 senedir de sayıları ara ara değişen şekilde kedi besliyorum. Şu an kirada oturduğum evde 3 kedim var. Ev sahipleri bazen evde köpek besleme konusunda sıkıntı çıkarabiliyorlar ama eğer evi eşyalı kiralamıyorsanız kediye bir şey diyemezler. Hatta aslında bana göre eşyalı bile kiralıyor olsanız neticede depozito denen bir şey var, kediler eşyalarına zarar verirse depozitodan keser olur biter ama maalesef Allah hayvan düşmanlarını hayatları boyunca kahretmesi gerektiği yerde bazılarına birden fazla ev almayı nasip ediyor ki birinde oturup diğerlerini kiraya verebiliyorlar.

Neyse, çok dağıttım konuyu. Eğer size ya da emlakçınıza öncesinde evimde evcil hayvan istemiyorum demediyse taşındıktan sonra hiçbir şey yapamaz merak etmeyin. Hem evinizde kedi beslediğinizi siz söylemezseniz bilemez de. :) Umarım sorun yaşamazsınız.

Bol patili günler dilerim. :)

MarsMaya

Kira sözleşmesinde evcil hayvan istenmediğine dair bir bilgi yoksa sorun yok, imzalandıktan sonra da bir şey değişmez.

HaydutveNazli

Evin içinde ne olup bittiğini kimse bilmez tabi ki beslenir

blue_hpood

kimin kendi evi var ki zaten? yalnızca camlara güvenlik önlemi almanız gerekli, bunu unutmayın

Ahudr

Ohoo mustafa senin gibiler yüzünden zaten şuan sokaklar ev kedisi dolu insallah götürebilirim demenden de yenilerinin ekelenecegi belli.Aklınız kesmiyorsa eve hayvan alıp onun da günahına girmeyin alıştırıp alıştırıp ilk sıkıntıda sokağa atıyorsunuz.

Cennet29

@ahudr nin aklına gelen benimde aklıma geldi malesef. Yani inşallah kedilerimi götürebilirim demek götürmeme ihtimalini göze aldığınızı da gösteriyor farzedelim ki ev sahibi istemem dedi kediler ne olacak

KedicikUzum

Ben de yaklaşık 2 aydır yavru besliyorum ev sahibinin haberi bile yok.

Cennet29

Ev sahibine mi kaldı evde ne beklediğimiz. Parasını ödüyoruz babasının hayrına vermiyor evi neticede.

Merhaba, ben kiralık dairemde besliyorum.
Bu ev sahibinizle aranızda bir şey. Eğer kesinlikle beslenmemesini istiyorsa bu size problem yaratır.

Ahudr

Cennet29 Ne olacağı belli sokakta sürünen yavrulara yenisi eklenecek