Arkadaşlar Yeni Bi Kedi Aldım Sokaktan Yarın Veterine Gideceğiz Kaç Tl Tutar Tam Olarak?

kediyi alalı yaklaşık bir saat oldu sokaktan aldım. annesinin almasını bekledim fakat almadan gitti yarım saat kadar izledim alır mı diye kedi titriyordu ben de aldım kedileri çok severim internetten baktığım kadarıyla bir şeyler yapmaya çalıştım biberonla süt verdim şuan sıcacık uyuyor. veterinere gitmem gerek maaliyeti ne kadardır tam olarak? yarın gideceğiz ve hemen kısırlaştırmam gerekli midir kedi daha çok küçük

14 CEVAP

deniz_berkan

birşey demek istiyorum yarım saat beklemek için az bir zaman değil mi ? yemek aramaya çıkmış olabilir....

kedilimadam

Kedinin fotoğrafını gönderebilir misiniz? Ne kadar küçük olduğunu en azından kestirmeye çalışalım. 2ayın altındaki yavruları herhangi bir paraziter uygulama ya da aşılama yapılmaz. Ayrıca deniz_berkan'ın dediği gibi yarım saat beklemek için oldukça az bir süre. Kediyi aldığınız yere gidip anne kedi yavrusunu arıyor mu diye kontrol edin bence birkaç kez. Süt vermemelisiniz. Süt yetişkin kedilerin bile sindirimde zorlandığı bir gida yavru kedilerde çok ciddi hatta ölümcül sindirim problemleri doğurabiliyor. Ayrıca keçi sütünü sulandırıp vermeniz de çok faydalı değil yani yavru kedi süt tozu alıp beslemeniz gerek biberonla. Yavruların sindirim sistemleri çok çok hassas oluyor ve yavru ölümlerinin büyük çoğunluğu da bu sindirim problemleri yüzünden gerçekleşiyor. Bu nedenle yavru kedi sütü dışında bir şeyle beslemenizi önermiyorum.

DEMET92

bence de gidip bakın annesi arıyor mu diye soruyu okurken oraya dikkat edememişim. yazık evladını arıyorsa

DEMET92

merhaba;
kedi yavru büyük ihtimal. kısırlaştırma olmaz. normal süt kesinlikle vermeyin. kediler için özel sütler oluyor biberonla içiriyorsunuz tabi biberonları da var küçük. ama fiyat 60 tl den başlıyor o sütün. durumunuz yoksa keçi sütüne su karıştırarak da verebilirsiniz. henüz yaş ve kuru mama yiyemez. zorlamayın. tuvaletini de kendi kendine yapamaz. nemli bir bezle poposunu masaj yapar gibi silmeniz lazım. yani nemli bezle popo masajı. veterinere götürünce de iç ve dış parazit bir de koruyucu aşı yapacaktır büyük ihtimal. yaklaşık veterinere 100-120 gibi bir para ödersiniz. tabi işin aıl kısmı eve getirince. dediğim gibi süt lazım. yoksa aç kalır. tuvalet kumu,kabı da lazım. bu tarz ihtiyaçlarına da en fazla 100 tl gider. resmini burdan paylaşır mısınız merak ettim

DEMET92

bir resim koyarmısınız lütfen pek merak ettim :)

NurdanBerna

Merhaba, oncelikle süt vermeyin mecbursanizda yarı su yarı sut karıştırıp verin. Anladığım kadariyla kedi yavru... kısırlaştırma su an olmaz. Veterinere gittiginizdr bilgi verir size zamani hakkinda. Yavru yaa ya da kuru mama yiyemeyecek kadar kucuk ise onlar icin sutler var satilan onlardan verebilirsiniz.

dün geceden bir şey miyavlıyordu meğer kediymiş rahat uyuyamadım zaten sabah annem kedi miyavlıyor bak istersen dedi saat 8.14 civarıydı cıktım dışarı baktım annesi orda ona bakıyordu ama yanına inmedi hiç kedi titriyodu baya bilmiyorum içim çok acıdı sonra girdim içeri alır falan dedim 1 saat sonra tekrar çıktım annesi yoktu etrafta hala titriyodu ben de almak zorunda kaldım keçi sütümüz vardı zaten birazcık ısıtıp biberonla içirdim tekrar 1 saat sonra dışarı çıktım ama annesi yoktu ortalıkta bekledim biraz gelirse kediyi veririm diye de yoktu ama napayım çok üzüldüm şuan uyuyo sütünü de içiyor keyfi yerinde gördüğüm kadarıyla yarın veterinere gideceğiz

gunosari

Profilinize resim ekleyebilirsiniz.

nasıl resim atılıyor bilmiyorum ya

DEMET92

bende çok bilmiyorum. bilen varsa söyleyebilir mi?

DEMET92

sanırım soru sorarken resim koyman gerekiyordu sonradan koyamıyorsun :(

size mesaj attım isterseniz instagramdan atarım :)

DEMET92

profilde resmi var kediciğin:)

buddha_bar

Kedi yurumeye baslamissa en az 15 gunluk kendini tam isitamiyor muhtemelen annesinin niye bıraktığı supheli belki baska bir kedi annesi gercek annesi ne bisey olmuş olabilir mumkunse gene bi sure daha yavru kedi sut tozlarindan alıp besleyin kuru mamaya başlaması cok surmez zaten bi seneden assagi kisirlastirilmiyor 2.5. Aydan assagida aşılarını vurduramiyorsunuz.cig etten uzak tutun kedilerin etçil olduğunu unutmayın ekmek ile falan beslenmez haşlanmış yumurta falan denenebilir.