Kedim Köpüklü İdrar Yaptı

Cennet29

Kedim hem sokakta hem evde yaşıyo. Kısır 2 yaşında erkek. Bugün tuhaf tuhaf miyavlıyodu beni dışarı çağırdı anlamadım sonra komşunun bahçeye çişini yaptı 3-4 metre uzaktan gördüm ama bayağı köpüklüydü. Sonra miyavladı tekrar gittim baktım oyun istiyo oynadım biraz bahçede sustu. Ama bi derdi mi vardı o yüzden mi miyavladı cok huyu değildir köpüklü idrar nedir neyi var kedimin idrar yolları sorunu mu böbrek sorunu gibi bişey mi çok endişeleniyorum veterineri aradım henüz geri dönmedi tecrübe eden lütfen cevap yazsın

16 CEVAP

FFECEE

Daha önce kedimin idrar sıkıntısı vardı çok az çiş yapıyordu veterinere gittiğimizde veteriner antibiyotik idrar söktürücü vs yaptı sonra kedimin tuvaleti düzeldi ama o sıralar köpüklü idrar yapıyordu kontrol için gittiğimizde vet asittir demişti ara ara hala köpüklü yapıyor Şuanda yorumları okuyunca bende çok tedirgin oldum test yaptırmaya kalksak 3,4 bin tl diyor veterinerler Allah bilir şuan kaç tl olmuştur en son öyleydi fiyatlar 🥺

Cennet29

@FFECEE Veterinerim toplantıdaymış hala bana dönüş yapmadı çok panik oldum ztn şehir dışında bana 1 saat uzaklıkta klinik. Tlfnda görüşücem hangi yolu izlemem lazım en azından gidene kdr bilgi edinmeliyim . umarım basit bir sorundur çok mutsuzum

Berrefilizzz

İdrar yollarında tıkanma olabilir bir veterinere goturun isterseniz

AhsenAise

Kedinizde potansiyel olarak ciddi bir tıbbi durumun belirtilerinden biri, köpüklü bir idrarının olmasıdır. Kedinizin köpüklü idrarı varsa, hemen bir kanser, böbrek hastalığı veya karaciğer probleminin bir belirtisi olabileceğinden hemen hareket edin.

Bu metni yabancı bir siteden aldım
Link atmayı beceremedim ,uzun bir yazı idi kendimce en mühim kısmını alıntıladim
Çok çok geçmiş olsun

Cennet29

Cevaplar için teşekkür ederim bu durumu yaşayan var mı

AhsenAise

Lütfen panik yapmayın, pozitif düşünün ,alintiladigim yazı " en kötü ihtimalleri" n altını çizmiş,belki de oldukça basit bir nedeni vardır ve umarım öyledir

FFECEE

Kedime Hills yavru kedi maması kullanıyordum ilk olarak veteriner onu kesmemi önerdi yavru kedi mamasını yetişkin mama kullan dedi ve de eğer tuvaletini yapıyorsa telaş yapmayın bazı kediler günlerce bile tuvalet yapmadığı oluyormuş

Berrefilizzz

Taş yoksa mama zarar vermez ben 7 ay kullandım veterinere sordum şu an böyle bir sorunumuz yok kullanabilir miyim kullanabilirsin korur idrar yollarını demişti

Cennet29

@berrefilizzz benim kedimde hassas bağırsak sorunu var o yüzden ztn uzun süredir gastrointestinal mama kullanıyorum veteriner bana 1 paket kullan sonra başka mamaya geçersin demişti ama ben kedim mamayı sevdi devam etsem olur mu demiştim edin sıkıntı yok dedi bende uzun süredir bu şekilde devam ettim. Sanabelle markayı seviyorum içeriği güzel fiyatı makul. O yüzden sanabelle ye geçecektim gastrodan ama şimdi idrar sorunu çıkınca mecbur geçmicem önce bu sorunlardan tamamen kurtulmam gerekecek.

Cennet29

Kedim evdeki kumuna çok çişini yapmıyo nadiren haftada 1 belki. Dışarda yapmayı daha cok seviyo o yüzden idrarını devamlı kontrol edemiyorum bugün tesadüfen gördüm çok endişeliyim 😔

Cennet29

Güncel

Cennet29

Ya okdr kedisinde idrar sorunu olan kişi vardı kimse böyle bir şey yaşamadı mı

Cennet29

Güncel

Cennet29

Veterinerim idrar yollarında bir problem taş vs olmuş olabilir dedi. Struvite taş sökücü mama kullanabilirsin dedi. Ama ben sorununu net olarak bilmediğim için pek rahat değilim. Rastgele tedaviye başlamak istemiyorum. Yani kedimde taş yoksa bu mama ona zarar verir mi boş yere kullanırsam? Mamayı alıp kullanmalı sorunu varda gidermeli sonra ilk fırsatta da veterinere götürüp muayene-test mi yaptırmalıyım? Yoksa mamayıda almayıp bir süre beklemeli maddi imkanım olur olmaz götürüp net bi tedaviye mi başlamalıyım kafam cok karıştı

gizmssahinn

Bi süre sadece evde gözlemlemelisiniz bence dışarı çıkmamalı