Komşularımı Nasıl Tehdit Ederim?

paypars

küçük bir semtte mahallede yaşıyorum. her gün kedilere yaş mama, kuru mama, ciğer, tavuk vb. şeyler veriyorum. kedi nüfusu hızla arttı tabii ki. karşı apartmandaki kadın ve kocası bana tepki vermeye başladı. ne zaman aşağı insem pencereyi çarpıyor hızla. kedilere bir şey yapacaklarından korkuyorum. onları nasıl tehdit edebilirim? ne yapsam korkarlar? kimseye zararları yok kedilerin. zaten zorlu bir hayat sürüyorlar. yavru kediler acıktıklarında bağırıyor sadece. bu yobaz insanlardan çok yoruldum. kendisine fayda sağlanamayan hayvanı gereksiz görüyorlar.

4 CEVAP

Bizim binadakileri nerdeyse dövmüşlüğüm var ses çıkardıkları için. İlk önce kediler çok pis gibi laflar etmeye başladılar sonra kedileri kovmaya başladılar sonra fiziksel zararlar başladı tabii benim tepemin tası attı en ufak bir pisliklerinde zabıtayı aradım herşeylerini şikayet etmeye başladım ki ben yemek artığı gibi şeyler vermem kedilere mama ve su kabı aldım oraya bırakıyorum kedicikler gelip yiyip gidiyor bazıları bahçeyi sahipleniyor tabii orda yaşıyorlar. Sonra dedim ki en ufak bir usulsüzlüğünüzü görürsem yakanıza yapışırım bırakmam. Onlar da benden bıktı baktılar sürekli telefonu elime alıp video çekiyorum ağızlarını açtıkları an. Şimdi satışın diye bir bahçe kedimiz var apartman olarak besleyip bakıyoruz

KedicikUzum

Aynı şeyleri yaşıyorum. Maalesef bu insanlar gerizekalı olduklarından hiçbir şekilde insanı rahat bırakmıyorlar. Kedilere yemeği gizli veriyorum, apartmandajilerin göremeyeceği kadar yukarı veya aşağıda , ve cidden bir tane kedimiz vardi apartmanın kedisiydi ona çok kötü şeyler yapmisliklari var çuvalla yakalamak tarzı. Kedilerin üremesini engellemek için orada belediye iyi iş yapıyorsa ücretsiz kısırlaştırma yapabilirsiniz. Hangi belediyede oturduğunuzu bilmiyorum. Ama diyecegim o ki hele de bizim gibi kiraciysaniz işiniz zor, ağızları susmuyor. Ev sahibiyseniz zengin diye görülüyor burda sözünüz geçer yani. Onların gözüne batmamaya çalışın, tek çare bu. Parazitler ya kedilerle dertleri var

Busesi

Aynı durum bende de söz konusu sahibi tarafından sokağa atılan bir kediye mama verdim ve sürekli binaya girip mama istemeye başladı haliyle binadakiler rahatsız oldu haklılar dedim kediye bahçede verdim bu sefer bahçede vermemden rahatsız oldular artık sokakta veriyorum çünkü oraya laf söyleyemezler sonuç olarak onların yaşam alanları sokaklar mahalleler bu yüzden mahallede beslediğiniz hiçbir hayvana kimsenin karışma hakkı bulunmuyor istedikleri yere şikayet edebilirler umarım hayvanlara zarar vermeye çalışmazlar malesef kendi kötü kalplerini her yere sığdırıyorlar ama küçücük canları sığdıramıyorlar. Ben çoğunlukla artık şikayet edebiliyorsanız tabiki edebilirsiniz ama bende mahkemede ve hayvan haklarını koruyan derneklere başvurucağımı dile getiriyorum sokakta beslediğim için de hiçbir şey yapamıyorlar zabıta arandığında bile toplu şikayet olmadan hayvanları alamayız demişler insanlar gerçekten acımasız

Dmlyumak

Mama verdiğiniz yer kamuya açık bir alan ama insanlar çok bencil, kedilere zarar vereceğini düşünüyorsanız bir 100 metre ileri bırakın mamaları kediler oraya alışsın.