Kedi İçin Belediyeye Başvurdum

Durukj

Merhaba bahçede beslediğim hasta kuşan bir kedi vardı benim sürekli olarak işim olduğu için hiç vakit bulamıyordum belediyeye arayıp soramıyorum özel klinikte fiyat 1000 üzeri olduğu için karşılayamadım annem ben sürekli unuttuğum için belediyeyi arayıp talep oluşturmuş gelip kediyi kendileri alacaklarmış sonra orada tedavi edip sahiplenmezse geri buraya getireceklermiş . Ben normalde kendim götürüp orada tedavi sürecinde yanında olmayı düşünüyordum ama olmuyormuş annem de artık talebi oluşturdu bu hafta içerisinde gelip kediyi alacaklarmış sizce geri getirirler mi kediyi çünkü bu kedi bana gerçekten çok alıştı hem fiziksel hem de psikolojik sorunları var kedinin oraya öyle götürülürse çok korkar sizce sadece onların gelip almalarını ve tedavi edince de gidip almalı mıyım ne yapmalıyım bilmiyorum ilk defa bir kediyi belediye veterinerine teslim ediyorum bir şey yaparlar diye çok korkuyorum

17 CEVAP

Cennet29

Kimse sahiplenmez sahiplendirildi denirsede inanmayın boşuna. İyileşir iyileşmez geri alıcam diyin ve peşini bırakmayın. Umarım 2 gün sonra size öldü demezler. Sağlam kedileri bile öldürdükleri için

Ketonmanya

Merhabalar.

Açıkçası bu uygulama, belediyeye göre değişiyor. İzmir/Karşıyaka Belediyesi bu konuda iyidir mesela, aldıkları kedinin tedavi süreci hakkında SMS'le bilgi verirler, sonrasında geri de getirirler. Aslında standart uygulama bu olması gerekirken maalesef her belediye uğraşmıyor aldığı kediyi aynı yere bırakmakla. Siz müsait olduğunuzda gidip kedi hakkında bilgi alabilirsiniz, böylece kedinin peşini bırakmayacak birilerinin olduğunu anlarlar ve yasaya mecburen uymak zorunda kalırlar. Umarım kedinize en kısa zamanda sağlıkla kavuşursunuz.

Bol patili günler dilerim.

Ketonmanya

İyileştikten sonra biz sahipleneceğiz desin ayrıca anneniz. Daha fazla sıkıştırmış olursunuz onları.

Ketonmanya

"Siz alamazsınız." diyerek şüphe çekmişler bence fazlasıyla. Zaten endişelisiniz, size kendinizi daha fazla kötü hissettirmek istemiyorum ama madem sahiplendirilecek, neden siz hariç bir başkasına sahiplendiriliyor, nasıl bir kural ki bu? Muhtemelen öldürseler de öldü dememek ve çok fazla kedi ölümü olunca şüphe çekmemek için durumu zaten çok kötü olanlara öldü diyorlar, nispeten iyileşme şansı var gibi görünenlere de iyileştirip sahiplendirdik diyerek geçiştiriyorlar.

Annenizin sağlık durumunu bilmiyorum ama eğer mümkünse lütfen kendisi gidip bire bir olarak bilgi talep etsin madem ki siz yoğunsunuz ve gidemeyeceksiniz. Ya da bir tanıdığınız varsa gidip bu kediyi ben sahiplenmek istiyorum desin. Ne belediyelerimize güvenebiliyoruz ne de kliniklere para yettirebiliyoruz, her yandan köşeye sıkıştırılmış durumdayız. Allah bize yardım etsin...

Pamres

Bir tanıdığın iş yerine cins kedi gelmiş sanırım kaçmış bir yerden. Onlar da üzerinde çip vardır sahibi bulunsun diye barınağa haber vermişler. Bir kaç gün sonra aynı yere getirmişler kediyi. Yani büyük ihtimal geri getirirler diye düşünüyorum eğer gerçekten işlerini düzgün yapan birileriyse

Durukj

Cevabınız için teşekkürler anneme de bir şey imzalattırmışlar annem okumadım dedi korkuyorum cidden psikolojik derken kedilerde depresyon ,anksiyete olabilir onlardan bahsediyorum bu bebekte de ona benzer şeyler var çok uzun yazmak istemedim zaten biliyorum psikolojik hakkında çok fazla bilgiye sahibim

Durukj

Çok teşekkürler arada bir gitmeyi denerim ama çok yoğunum

Minminik

anneniz yine aynı numaradan arayıp sorsun durumunu kedinin kediyi aldıklarında bu etken oluyormuş geri bırakılmasına

Ketonmanya

Gelip alırken hastalığını tam teşhis etmeden iyileştirmek için net bir süre vermeleri kafa karıştırıcı olmuş yalnız. Bence Minminik'in de dediği gibi sık sık arayıp sorsun anneniz kendi telefonundan.

tengrist

bazı bakım evi-barınak çalışanları bu şekil cins cins konuşarak insanları dellendiriyorlar sonra kendileri arıyorlar gelin alın diye... ayrıca 5199 sayılı kanuna göre aldıkları yere bırakmak zorundalar o yüzden kendileri alıp fotoğrafladıkları yere kendileri bırakıyorlar zaten siz de sakın kediyi sahipsiz hissettirmeyin peşine düşün yoksa bir hastalık uydurup öldü derler.
bahçede özel olarak ilgilendiğiniz bir kedi olduğunu söyler geldiklerinde aramalarını rica edersiniz bahçeye bırakırken sizi ararlar diye düşünüyorum. geçmiş olsun şimdiden

Durukj

Cevabınız için teşekkürler genel olarak ben bütün veterinerler böyle sanıyordum dediğiniz gibi değildir umarım ama anneme söylerim belki gider bakar ben gidemiyorum maalesef çok yoğunum.Annem kediyi gelmeye gelen adam muhtemelen sahiplenmezler getiririz zaten dedi diyor

Cennet29

Siz arayıp biz sahiplenicez bzie getirim diyin.

Durukj

Biz sahipleneceğiz diyemiyoruz nedense annem kediyi alırken geri getirsinler diye bir çok kez söylemiş bunu adamlar olmaz artık bizden almazsınız anca sahiplenmezse gelip olduğu yere geri getiririz deşmişler annem sen merak etme bırak iyileştirsinler sonra arar sorarım getirtirim kediyi diyor şu an umarım bir şey olmaz ona

blue_hpood

“size veremeyiz” muhabbetini daha önce bir kez daha duydum. arkadaşım sokaktaki kediyi götürünce bir şey imzalatmışlar, geri alamasın diye. sanırım sahipli kedileri bedavaya tedavi ettirmesin kimse diye yapmışlar dedi fakat bana çok saçma bir şey gibi geldi. peşine düşün ama verirler diyemiyorum. ayrıca kedilerin psikolojik sorunları olmaz, şizofreni vs olmadıkça insanların da olmaz da bu çok başka uzun bir konu. umarım geri alabilirsiniz.

Ahudr

Ay Allaha emanet olsun insallah iyi dusunelim iyi olsun umarim iyi insanlara denk gelir yavru ve sagligina kavusup biran evvel döner🙏