Ankara 153 Hakkinda(Uzunsa 2Gun Once Yasadigim Olaydan Okumaya Baslayin)

Flploo

Selam dostlar, Burada yeniyim sorularım olacak sizlere Gecen sene yazın bir anne kedi geldi ve karsımızda bulunan harabe gece kondunun içine yavruladı. Ben de kedi sahibiyi elimden geldiğince mama ve su veriyordum. Sagolsun mahallemizde ben gibi 5 6 kisi daha yardımcı oluyor kedilere.(sadece bu kedilere degil tabii rahat 15i askin kedi var mahallemizde farklı yerlerde barinan). Ben giris katta oturuyorum ve kediler gozumun onunde buyudu diyebilirim fakat bulundugum yerde sokak kopegi populasyonu asiri fazla ve kedilere saldiriyor bu hayvanlar. Bir yavrucagi kaybettik sokak kopekleri yuzunden. Anne de kayboldu 5 6 ay once muhtemelen onuda kaybettik diye dusunuyorum. Neyse elimizde kaldi 4 yavrucak ben iyilik mi ettik kotuluk mu ettik bilmiyorum ama hep ilgilenirdik yemekleri eksik olmazdi. Velhasilkelam bu yavrular buyudu. Dedim ya ben giris kattayım karsidada harabe bir gecekondu bunlar hep benim penceremin onunde oynarlar. 2gun once basima gelen olay: Sabaha karsı 6 gibi ders tekrarı yapiyorum birden sesler yukseldi pencereden baktim 2 tane koca kopek sarman yavrucagi tutmus savuruyorlar. Hemen kostum sukur ellerinden alabildim fakat durumu cok kotuydu yavrunun. Karninda yariklar tirnagi kopmus ve bacagindaki deri nerdeyse komple soyulmus. Veterinere gittik hemen, bacak 2 yerden kirik ameliyat sart. Veterinerin dedigi zor bir ameliyat ve maliyetli. 600 tl kadar fiyat cikartti. Bende ogrenciyim yapabilecek bisey olmali diyorum. Veteriner sagolsun 153u ara ilgileniyorlar sokak hayvanlariyla dedi. Ve asıl sorum şu: Bildigim kadariyla 153 Ankara veteriner fakultesinde ameliyati yaptirip Sincan barinagina yolluyor iyilesince aldiklari yere geri birakiyorlar(kanunmus bu). Bu yavrucak ne yemek bulabilir ne kendine bakabilir diye dusunuyorum hep biz ilgilendik iyilesse bile bi sokakta yardimsiz yasayamaz o. Bu 153 hayvanlari gercekten aldigi yere birakiyorlar mi? 15.00-17.00 arasi arayip bilgi alabiliyormusuz surekli ustune dusup baski yapsam yararı olur mu?

2 CEVAP

Flploo

O yavrucagin baska yere salinmasindan korkuyorum.

DEMET92

çok üzücü bir olay :(( bence eğer imkan varsa bırakmayın mahalledeki kedi severler ya da bu sitedeki kediseverlerden maddi destek isteyin siz yaptırın herşeyini. ya da buradaki bazı üyeler dernek görevlileri olabiliyor. yada yakınınızdaki hayvan derneklerine gidin yardım isteyin. hayvancağız acı çekmesin daha fazla :((((