Kedilerde Gençlik Hastalığı

Arkadaşlar daha önce kedisi Kedi Panleukopenia hastalığına yakalanmış biri var mı? Safkan erkek siyam kedim vardı 6 Şubatta bu hastalıktan dolayı kaybettik.. 1 hafta kadar klinikte yattı ama Veterineri son evresi ve iyileşmesinin zor olduğunu söylemişti. Hastalık ailede 2 kişiye bulaştı.. :( Yeni kedi arıyorum ama bu hastalıktan nasıl koruyacağımı bilmiyorum :(

5 CEVAP

umut61

Çok geçmiş olsun, bizimde başımıza gelmişti ama gençlik hastalığı değildi. Parazit aşısı olduktan sonra vücutta oluşan bir enfeksiyondan ötürü kedimiz ölmüştü. Gençlik hastalığı olduğunu kabul etmek için birtakım testler yapılması gerekiyor. Parazit aşısından sonra kedinizin beslenmesine dikkat edin gerekirse elinizle zorla besleyin.

yeni kedinin bu konudaki aşılarını yaptırırsan sorun olmaz

eğer bağşıklık sistemi zayıfsa olabilir

aşıları tamdı 1.5 aylıkken almıştım acaba anne sütü mü az geldi? ama veteriner onaylamıştı biz alırken.

Benim kedimde en son parazit ve kuduz aşısı olmuştu. Klinikte yattı 1 hafta.. Demek aşıdan sonra oldu bu olay :(