Ne Yapmalıyım Bilmiyorum :((

tengrist

arkadaşlar bu göbel cırbağa tırmalama tahtası kullanırken hızını alamıyor. koşa koşa gelip sağlı sollu girişiyor sonra durum bu. artık tırmalama tahtası yetiştiremiyorum ☺
ucuz bir şey de değil mama alır kum alır gibi düzenli tırmalama tahtası alıyorum artık yardım edin :D

21 CEVAP

beyzathemoc1

Benim yerime o totikten bir ısırık alabilir misiniz lütfen

Dann

Valla süpermiş ben benimkine tırmalama tahtasının varlığını kabul ettiremedim koltuğun canına okudu, Çok güzel yapmış maşallah yavruya:)

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle çok şanslısınız. Kedisi mobilyaları tırmalamasın diye tırmalama tahtasına alıştırmaya çalışıp başarılı olamayan o kadar çok insan var ki. :) Arkadaşların da yazdıkları gibi kendiniz jüt ipi alıp sarabilirsiniz silikonla da sabitleyerek.

Yalnız kedinizin konforu için de bir şeyler söylemem lazım. Kediniz iri bir kedi ve onun boyuna göre (80-100 cm) bir tırmalama tahtası alırsanız daha çok tatmin olacağından hırsını daha rahat alır tırmalarken. Bu biraz küçük kalmış bu tahta.

Bol patili günler dilerim. :)

yaren13

Halat satın alıp her defasında kendiniz sarıp yenileyebilirsiniz belki ama ne kadar faydalı bi çözüm olur bilemem

Superisi814

Hiç bir fikrim gerçekten yok sadece bana çok sevimli geldi 🙂

ig ye osmanvesari yazın benim yaptığıma bakın kartondan. çok seviyorlar ben de yabancı sayfalardan gördüm iç kısmı dışa gelecek şekilde kıvırıp kıvırıp bantladım maks 60 lira tuttu bantlarıyla koli beleş. yine aynı şekilde tahtadan çerçeve yapıp içine yerleştiren de var öyle de yapmak istiyorum koli ayırdım kdgfşlkh

KedicikUzum

Ayy sarman klasiği:) çok tatlı yiyceem bir önerim var belki daha uzun tırmalama tahtasi alabilirsiniz 1 metrelik falan veya 90 santim civarı.

tengrist

Öncelikle herkese güzel yorumları için çook teşekkür ederim♥

Bu arada ben bunu almaya gittiğim zaman uzun tırmalama tahtası kalmamıştı o yüzden esneme tahtalı almıştım en azından oradan rahat esneyebilsin diye, normalde 90 cm olanlardan alıyorum.
kedisini tırmalama tahtasına alıştırmaya çalışanlar için de kedi naneli tırmalama tahtaları oluyor denemediyseniz işe yarayabilir, ya da siz kendiniz catnip alıp oraya sürebilirsiniz kediniz seviyor ise ilgisini oraya çekebilirsiniz belki

Simbaloski

Bizimki de asla kullanmadı evde öyle yer kapliyor genelde halılara işini hallediyor allahtan mobilyalari tirmalama huyu yok, eğer istersen sana evdekini gönderebilirim parçalayana kadar bir süre idare eder:)

AsumanAtilgan

Karton kutulari cok guzel tirmaliyor benim 3 kedim de (seftali-incir vs karton kutularina bayiliyorlar hele bir de karton sert degil de yumusak ise :) benim koltuk ve Sandalye yuzleri gittikten sonra farkettim karton olayini zira iclerinde yatmayi cok sevrikleri icin ben alip getiriyordum marketten bazen, yatmak icin cok buyuk olmasin

Sevilayyyyy

Yerim onun totosunu. Benim yerime de ısırın lütfen

tengrist

@yaren13 selam. genelde öyle yapıyorum zaten tuhafiyelerde metresi 30-40 liraya satılıyor (bir kaç ay oldu güncel fiyat bilmiyorum) yalnız bu şekilde de pek uyguna gelmiyor ve tabii ki daha az dayanıklı oluyor

gizmssahinn

Yere veya duvara asılan tırmalama tahtalarından alırsanız bence sorun çözülebilir

tengrist

Gizem hanım selam yenileme ve değişim açıcından onlar daha zor olur diye düşünüyorum çok kuvvetli bir kedi çünkü. onu da parçayacaktır

ters düz kullanabiliyorum arada çeviriyorum arada süpürüyorum kopan varsa öyle çok parçalanmadı dkgfşlh teşekkür ederiz