Çok Acil Nolur Yardım Edin

Nurbaran

Kedim normalde dışarı çıkardı hep az önce eve geldi ağzı kan içinde sol kulağını sallıyor sürekli sol gözü de hafif kapalı çenesinde de bi miktar kan var yanına yaklaştırmıyor veterinerleri aradım bazıları açmadı bazıları da bu saatte kliniği açamam dedi dışarı da çıkamıyorum imkanım yok nolur yardım edin ne yapmalıyım

19 CEVAP

aysegunerr

Ağzından kan gelmesi travma sonucu ya da iç kanamadan olabilir. İç kanama hapı veriliyor genelde ama beyinde kanama varsa ilaç beyinde pıhtılaşma yapar hiç iyi olmaz. Veterinere danışmadan yapabilecekleriniz çok kısıtlı. Sürekli kanayan bir yeri varsa temizleyip tampon uygulayabilirsiniz. Vücudunda başka yaralar varsa tentürdiyotla veya evde yarayı temizleyebilceğiniz antiseptik bir şey varsa temizleyebilirsiniz enfeksiyon kapmaması için. Ama olabildiğince az hareket etmeli. Halsiz mi, mama yedi mi, topallıyor mu, başka sıkıntıları var mı? Keşke veterinere götürebilseniz. Geçmiş olsun.
Umarım ciddi bir şeyi yoktur, hemen iyileşir umarım.

Duman3410

Veteriner Eda Balıkesir'de 05379377177internetten buldum dersin bari sorularına cvp verir inş

gunosari

Veteriner aramaya devam edin.Durumun ciddiyetini iyice anlatın.Ne olmuş olabileceği hakkında fikriniz var mı?
Yüksekten mi düştü ?
Araç mı çarptı?
Bu durumlarda iç kanama riski de oluyor.Acil veterinere götürmeye çalışın.

gunosari

Kervan Veteriner Kliniği 24 saat açık olduğu yazıyor.
Eski hal veteriner kliniği 0507 516 76 50 açık gözüküyor.
Hayvan Hastanesi Şehitlik Mahallesi, 15. Sk. No:4, 21010 Yenişehir/Diyarbakır

gunosari

İnşallah iyileşir yavrucak. Şunun telefonunu bulamadım.Çok geçmiş olsun
Hayvan Hastanesi Şehitlik Mahallesi, 15. Sk. No:4, 21010 Yenişehir/Diyarbakır

gunosari

Ne olduğunu bilmiyoruz veterinere götürseniz iyi olurdu sabaha kadar uzun bir zaman.Evde yapabileceğiniz tek yardım dışarıdan görülebilen bir kanama varsa buraya hafif bir şekilde tampon yapmak. Fakat genel olarak yaptığınız her hamleye dikkat etmeniz ve olabildiğince hareketsiz tutmanız yazıyor okuduğum kadarıyla.

gunosari

Devam edin https://veteriner.co/diyarbakir-veteriner-klinikleri.html burada ki listeyi taramaya çalışın.Telefona cevap verip kliniği açamam diyenlere tekrar dönüp iknaya çalışın bence.

gunosari

Diyarbakırda olup yardım edebilecek hayvan severler arkadaşlar bir yardım eli uzatabilecek olan varsa lütfen yardım edin.

gunosari

Uzaktan teşhis olmaz mutlaka biri görsün ne olduğunu bilmiyorsunuz belirtiler ilerleyen saatlerde de ortaya çıkabilir geç olmadan götürün derim ben.

gunosari

Ankara cat hospital 7/24 açık (0312) 426 20 02 buraya da sorabilirsiniz.

Nurbaran

Ve size nasıl ve ne kadar teşekkür edeceğimi bilemiyorum bana çok yardımcı oldunuz inanın şoktaydım ve be yapmam gerektiğini idrak edemiyordum sayenizde ne yapmam gerektiğini öğrendim iyiki varsınız ve bu durumda beni yalnız bırakmadınız size çok minnettarım

Nurbaran

Dudaklarında sürtünmeden oluşan bi yara var sanki dudaklarının etrafında kan var bende araç yok etrafımdaki veterinerleri arayabildim sadece sabaha kadar yapabileceğim bir şey yok mu?

Nurbaran

Numaraları aradım ama hiçbiri cevap vermedi napacam ben şimdi

Nurbaran

Bariz aktif bir kanaması yok ve benden kaçıyor yanına bile yaklaşamıyorum