Güvercin Balkonuma Yumurtladı ??!

guineapigela

sürekli balkonma gelen bir güvercin vardı ekmek ve güvercin yemi falan koyuyordum başka bir güvercinle sürekli gelmeye başladı ve en sonunda bsürekli bir yerde oturuordu kalktığında baktım 2 adet yumurta vardı ilk defa böyle bişi yaşıyorum kuluççkaya yatmıs ne yapmalıyım doğduktan sonra neyapılmalı biraz bilgi verir misiniz bu durum ile ilgili ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

6 CEVAP

dilex

Ayni sey benim basima geldi.besledim bi sure.ama sonra dikkat ettim ki ev guvercin biti dolmus.dikkat edin derim

dilex

Okadar minikler ki bitler dikkatle bakilmazsa anlasilmio.ve hizla cogaliyolar.ben onune gecemedim.kiyamadim da yavrulari da olunca yuvalarini bozmaya.ama yavrular ucar ucmaz onlar geldikce kovmak zorund kaldim bi sure sonr gelmediler.

hogrunc

yavrular 18 21 arasında yumurtadan çıkarlar 30 35 gün arasıda uçmaya başlarlar o süre zarfında ürkütmeseniz anne baba bakarlar yavrulara anne babayıda buğday yada güvercin satan yerlerde karışık yemler alıp bir kabada su koysanız yerli olur onlara onların yuvasının etrafına elma sirkesi sürerseniz bitlerin eve girmesini azaltırsınız yanlız bitler zıplıyorlar ister istemez azda olsa eve girerler siz yinede biraz araştırın derim güvercin beslediğim için biliyorum

guineapigela

bu arada gitmesi için ne yapılmalı anlamında sormadım nesıl davranmalıyım ne yapmalıyım ne vemeliyim anlamınd asordum simdide belirteyim kalmasını istiorum aksine

guineapigela

güvercin biti derken? anlamadım bilggi verirmisiniz

guineapigela

nasıl engellerim biti gelmemesini