Kedi Hakları

Arkadaşlar benim 4-5 yıldır beslediğim bı kedim var ama son bı yildir felan babama iyice kıl oldu bu yüzden çok büyük sıkıntı yaşıyoruz.Babam kediyi atalım diyor biz durduruyorus.Biz gecen hafta köye gittik eve geldikten sonra babamın bizi götürdüğünü bildiği için iyice kıl oldu ve artık ona düşman gibi davranıyor ne yapmam lazım

3 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
Babanıza hatırlatın bu dünya etme bulma dünyasıdır.5 yıldır evde beslenmiş bir kediyi sokağa atmanın vebalini iki cihanda ödemeyi nasıl göze alıyor bir sorun bence..

Arietta

Benzer problemi annemlerle yaşıyordum, kedinin bütün masraflarını üstlendim ve şimdi o kadar laf etme hakkına sahip değiller. Kedim yine annemden pek hoşlanmıyor ama aynı evde yaşamadığımız için bu problem olmuyor bizde.
Öncelikle kediniz babanızdan neden hoşlanmıyor onun somut bir nedenini bulmaya çalışmak lazım bence, hoşlanmadığı bir şey mi yapıyor, bağırıyor mu vs.
Buna göre de babanızla konuşmayı deneyebilirsiniz hani şu sebepten dolayı sana böyle davranıyor diye.
Aynı zamanda üstteki arkadaşın da bahsettiği gibi beş senedir evde bakılan bir hayvan söz konusu, vicdanına da oynayabilirsiniz konuşurken hiç etik bir durum değil çünkü.
Bunların dışında da dediğim gibi kedinin masraflarını üstlenmenizi öneririm imkanınız varsa, ya da evde sadece baba kediyi istemiyorsa, ona hiçbir masraf ödetmeyin, sorumluluk vermeyin, geri kalanını ev ahalisi olarak kendi aranızda paylaşın. Durum böyle olunca kedinin sorumluluğunu üstlenmeyen birinin atmaya da hakkı olmadığını anlatabilirsiniz tabii düzgünce.

Ketonmanya

Merhabalar.

Kedilerin hisleri çok kuvvetlidir. Kendilerini sevmeyenleri onlar da sevmezler. Babanıza söyleyin, kedinizi kalpten sevmeyi bir denesin, bakalım hâlâ kıl olacak mı kediniz babanıza. Neticede babanızdır, çok kötü de konuşmak istemiyorum ama kendisi benim hiçbir şeyim olmadığından biraz daha rahatım, olur da kedinizi evden atarsa umarım sonrasında başı dertten hiç kurtulmaz.

Bol patili günler dilerim.