Sokak Kedilerini Besleme Alanları?

Sizlere bir sey danısmak istiyorum.Bir kac yıldır ,apartman bahcesinde kedi beslemesi yapıyorduk, karsi komsum ile. Aprtman oylamasıyla istenmediler ve yakın yerlerdeki apartman sahipleri sopayla kovalarım falan dedi.Baska ara bahce gibi yere koyduk.Koydugumuz deponun sahibinden izin aldık ama apartmandan biri istememis.Nereye koyacagimizi sasirdik.Mama koyanlar nasil yapiyorsunuz.Bi akil veririmisiniz.

7 CEVAP

AhsenAise

Apt bahçesi özel alan ,ama sokaklar ortak yaşam alanı , apartman bahçe duvarının hemen dışına sokağa dokebilirsiniz

Coconutbey

@kedicikuzum yazdığınızı okuyunca cidden sinirlerim bozuldu gerçekten sanki suç işliyoruz ya hayvan besliyoruz napıyoruz sanki onların yaşam alanı malesef sokaklar ve yazık ne bulursa onları yiyorlar ve bazı pislikler koyduğumuz mamayı çok görüyorlar gerçekten sinir bozucu bir durum ya!

Ben şahsen kendi evimin önüne koyuyorum kaldırıma sokakta ve kimse bir şey demiyor dese de herhalde kavga ederim sonuçta sokak kimsenin tapulu malı değil ve karşı binada da kedi bakıyorlar zaten. Ama malesef özellikle site gibi yerlerde gzekalı insanlar yüzünden 1 kap mama suyu kediciklere çok görüyorlar

Mmtklndr

Site sakinleri hiçbir zaman istemez zaten dünya sadece insanlara ait değil beyinleri vicdanları bir türlü bu gerçeği anlamak istemiyor. Evimizin karşısında çocuklar için oyun alanı var ben orada bakıyorum çocuklar engel olmasın diye mamalarını bitirene kadar yanlarından ayrılmıyorum sizde sokak aralarında arabaların çok geçmediği alanlarda kaldırım kenarında bakabilirsiniz

KedicikUzum

Apartman bahçesine dokmediginiz sürece, hiçbir şey yapamazlar. Ama huzur kaçıyor, aynı seyleri ben de yaşıyorum çünkü.Ben besleyecegim zaman bizim komsular affedersiniz radar gibi milleti izledikleri için herhangi bir yere gider gibi yapıyorum mama kabini çanta veya içi görünmeyen bir poşete koyuyorum telefona falan bakarak gidiyorum. Zaten genellikle gece veya en azından hava kararınca, veya kalkabilirseniz sabahın erken saatlerinde yapın ama 7 gibi olmasın ben böyle bir hata yaptim ve yakalandım çünkü yönetici işe gidiyordu 🤦 yani 5-6 gibi falan veya akşam hava kararınca. Ayriyeten bizim binada çöpleri kendimiz attığımız için çöp atmaya gider gibi yapıp poşetin içine mama poşetini koyuyorum o şekilde apartmandakilerin görme açısından çıkınca rahatça mamasını veriyorum çocuklara. Kediler zaten bir zamandan sonra sizi tanıyıp ürkek bile olsalar çaktırmadan uzaktan yanınıza geliyorlar. Bu arada çöp atma bahanesiyle vs gitmiyorsaniz yani normal dışarı çıkar gibi ciktiysaniz dışarıda en azından 15 dakika falan takılın kedilerle:) anlamasınlar kedi besleyip geldi diye yani öylesine dışarı çıktım imajı verin.

Fazlasıyla uzun yazdım, ve kendimi çok kötü hissettim keşke hayvanlari besleme olayını bu kadar gizli yapma ihtiyacı duymasak. Maalesef komşularımız o kadar kötü ki kediye baktıkları anda kedi korkup sokaklar ötesine uçuyor resmen. Aynı kedi benim peşimden ayrılmıyor 🤷 ve en kötüsü burada kedi besledigimi görünce kediye kinleniyorlar ve zarar veriyorlar o yüzden bu kadar gizli yapiyorum. Aslında kimse kimseye bu konuda karışamaz ama neyse...

KedicikUzum

Maalesef durum böyle, burada kiracı olduğumuz için pek söz hakkimiz yok aslında, burada öyle bir anlayış yok sanki kiracı bedava oturuyor 🤦 kavga etmeye kalksan bütün bina sana düşman oluyor apartman yöneticisi sağolsun aşiret gibiler biri birine kinlendi mi bittin hatta birini bu şekilde evden bile cikartmislar bulasmak istemiyorum

KedicikUzum

Oo evin önüne veya karşısına koysam akşama kiyamet kopar, kim koydu bu kapları buraya bilmem neler işte öyle böyle üstelik bir kediyi çuvalla yakalamaya çalışırken yakalamıştım adam sevmeye çalışıyorum demişti ve elinde eldiven ve yaş mama vardı. Bunlar sadece biri. Tabii yikcaktim ortalığı ama annem izin vermedi. Kediyi binanın içine hatta asansörün içine sokacaklardi sonra asansörün kapısını kapatıp güya kediyi çuvalla yakalayacaklardj ama kedi o korkuyla apartmanin 1. Katındaki camdan aşağı atlamış neyse ki bir şey olmadı . Tabii ben aşağı inip biraz ağzımı bozmustum ama yine annem engel oldu 🤷🤦 O kediye yaşadıkları çok kötü bir sürü şey var daha ismi üzümdu sayfamda görebilirsiniz.

Yeni girebildim arkadaslar siteye.Ilk kendi apartman bahcemize koyuyordum,yonetici de izin vermisti.Daha sonraki zamanlarda herkes sikinti cikarmaya basladi.Hatta yasli bir komsu ile epey tartistik.Sokaga maalesef koyamiyorum.Direk yol geciyor apartmanlarin onunden ve her apartmanin önü oldugu icin hali ile koyamadim.Suan en son , sokagin sonunda cop konteynerı var. Onun yanina birakmaya basladim.Esnaf da var orada bende koyuyorum arada dedi. Kıs gelince bakalim napicam.Asıl sorun o.Giderken de acik acik ben onden kedilerim arkamdan gidiyoruz mama yemeye.