Göz Kızıl Akıntı

Patilicns

Merhaba
Yavrumda daha önce antibiyotikli damla kullandık ara ara akıyordu crstalin ile siliyorum, bugün işlerim vardı evde değildim eve gelince fark ettim, kızıl bir akıntı oluşmuş kurumuş yine sildim ama kızıl akıntı neden aktı tekrar eder mi ? böyle bir deneyiminiz var mı ?

9 CEVAP

Kokostar

Merhaba
Benimde scottish fold cinsi kedimde kızıl bir akıntı oluyor genelde bu cinslerde olan bir sorunmus bizimkisi yavruyken başlamıştı bu akıntı ve şuan 4 yaşında az da olsa hala bir akıntı var
veterinere gittiğimizde ciddi bir şey olmadığıni ve verdiği solüsyonlar ile silmemizi istedi bende bu sayfada böyle bir başlık açmıştım bulduğumda buraya atarım linkini oradaki cevaplarada bakabilirsiniz 🐱😊

E_Thor

Merhaba, British kedimde aynı akıntıyı bir süre önce biz de fark ettik. Zamanla gözü kapanmaya başladı ve akıntıları artmıştı. Veteriner bize 3 farklı ilaç verdi; cristalin, gentavet-g, cloptic. Bunlara ek olarak vitamin iğneleri de oldu. Şuan gözü daha iyi ama tam olarak açılabilmiş değil diğer gözüne göre daha kısık. Umarım sizinki hemen geçer şimdiden geçmiş olsun.

aybktyn

Crystalin Animal Health Göz, Kulak, Ağız Bakım Solüsyonu ile 4-5 günde bir makyaj pamuğu ile temizleyebilirsiniz.

yaaamur

merhaba kediniz yavru ise bağışıklığı düşük olduğu için akıntı yaşıyor olabilirsiniz aynı şekilde ben de minik yavrumda bu problemi yaşıyordum

Patilicns

@kokostar linke baktım çok teşekkür ederim

Patilicns

@aybktyn crystalin ile aktıkça siliyordum ama yeni çıktı pazartesi günü kontrolümüz var sorucam inşallah kötü bişey değildir

Patilicns

@yaaamur bağışıklık düşüktü anneden erken ayrıldığından kaynaklı ama 1 -2 aydır düzenli bağışıklık güçlendirici kullanıyoruz hergün vetomune kullanıyorduk geçen hafta doktorumuzun önerisiyle lactoferon hapa geçtik bide merycare aminoasiti de kullandık bağışıklığı toparladık diye düşünüyordum ama demekki olmamış

Patilicns

@E_Thor
Cristalin ve gentavetin küçük damlasını kullandık antibiyotikli damla olarak daha geçen hafta bırakmıştık