Köydeki Bir Kuş Cama Çarpıyor

Köyde dedemlerin yaşadığı eve bir kuş cama vuruyor, ve aralıksız bir şekilde. Perdeyi açıyoruz gidiyor kapattığımizda tekrardan kendini cama vuruyor.
Dedem eve girsin bari merakı gitsin demiş fakat perdeyi açtığımız andan itibaren gidiyor. Sonra tekrardan çarpıyor.Dünden beri böyle. Nedeni ne olabilir bilemedik...

4 CEVAP

Minminik

Merhaba yansima yuzunden ev konumu gunes acisi oyle bir yansima yapiyor ki ayni anda ayna etkisi ile carpiyorlar onceki evimizde cok olurdu cama sari guvenlik bandi falan cekmek gerek derdim hep ama mumkun degildi
BiIm camada bazisi cok hizli carpip bahceye duser bayilirdi ayiltir yollardik

yani gerçekten biz de bilemedik. geceleri zaten çarpmıyor fakat güneş doğunca öyle çarpıyor, hep aynı kuş, yavrusu mu var çatıda artık bilemiyoruz

Minminik

Olabilir kuslar mintika belirliyor bazen belkide yavrusu var perdeyi acik birakinca carpmiyorsa birakin perdeyi acik
Bir kac gune gunes acisi degisecek belki haftaya carpmaz velet

Kokomina

Ben de güneşle ilgili olduğunu düşünüyorum ama yıllarca kuşlarla ilgilenen babam onların derinlik algısı olduğunu çarpanların tercihen yaptığının söyler hep , intihar mı yoksa batıl bir inancın sonucu mu size bırakıyorum