Muhabbet Kuşu Nasıl Alışır

Parzivalzzz

1 yaşında dişi bir muhabbet kuşum ve çok ürkek nasıl bana alışır 1 yıldır bizde ve ilk geldiğinde yavru diye alıştırmadık ne yapmalıyız

6 CEVAP

aslihan_e

O yaştan sonra yakın olması çok zor. Sürekli ilgilenince bir yerden sonra biraz ısınıyorlar ama yavruluktan eğitilen kuşla aynı olmaları zor. Yavruyken alıştırmalıydınız. Elinizden bir şeyler yedirmeye çalışın.

Parzivalzzz

Teşekkürler denerim

KimJeongguk

Asıl yavruyken alıştırmanız gerekirdi bu yaştan sonra size asla alışmaz maalesef.

I_sims_iz

Benim muhabbet kuşum 5,5 yaşında yeni parmağımın üstünde durmaya başladı elimden sevdiği şeyleri veriyordum dal darı örneğin sizde hoşlandığı şeyleri vererek deneyebilirsiniz ayrıca benim muhabbet kuşum yaşlandığı için uçamıyor sizin eğer size yaklaşmıyor kaçıyorsa perde yöntemini deneyebilirsiniz ( ayrıca kuşunuzu avucunuzu almazsanız size biraz daha güvenebilir)

Kokomina

Kuşlar özellikle muhabbet kuşları adlarından da anlaşıldığı gibi ieltişime açıklar , yaşı farketmez biz yıllarca farklı yaş ve dönemlerinde kuş baktık, alışır, her gün düzenli olarak konuşun, konuşurken mutlaka adıyla başlayın, ç, ş gibi harflerine çok olduğu kelimlerden bir kelimeyi sık tekrar edin ders alma ( taklit etme becerilerini ) geliştirmek isterler , konuşurken kafesin size yakın kısmına yaklaşmaya başladığında kafesin dışından beslemeye başlayın ısı değişimi olmayan günlerde iyi yıkanmış kurutulmuş yeşillik yumurta beyazı verebilirsiniz, ilişkinize güvenin siZ onu sevdikçe mutlaka yanıt verecektir

Kokomina

Kuşlar özellikle muhabbet kuşları adlarından da anlaşıldığı gibi ieltişime açıklar , yaşı farketmez biz yıllarca farklı yaş ve dönemlerinde kuş baktık, alışır, her gün düzenli olarak konuşun, konuşurken mutlaka adıyla başlayın, ç, ş gibi harflerine çok olduğu kelimlerden bir kelimeyi sık tekrar edin ders alma ( taklit etme becerilerini ) geliştirmek isterler , konuşurken kafesin size yakın kısmına yaklaşmaya başladığında kafesin dışından beslemeye başlayın ısı değişimi olmayan günlerde iyi yıkanmış kurutulmuş yeşillik yumurta beyazı verebilirsiniz, ilişkinize güvenin siZ onu sevdikçe mutlaka yanıt verecektir