Kedim Gün Arayla Kusuyor (Fotoğraflı)

mervevehubble

Yaş mama yiyince bişey olmuyor ama katı yiyince kusuyor. Malt verirsem hele kesin kusuyor. İlk 3 kusmuk (3 gün) çok tüylüydü o 3 günde de malt vermiştim. Dün malt vermedim yaş mama kuru mama karıştırıp verdim kusmadı. Bugün sabah yaş mama verdim kusmadı. 1 gibi dışarı çıkarken mama kabını baya doldurdum akşam geleceğim diye çoğunu yemişti ve kusmuş tüm mamayı. 3 yıldır nd somonlu mmama kullanıyorum artık ağır geliyo olabilir mi?

16 CEVAP

blue_hpood

3 yıldır kusma yoksa birden bire mama kaynaklı kusmaz. acilen götürün, röntgen çekilsin, gerekli durumlarda ilaçlı röntgen çekiliyor, belli ki bir sıkıntı var. kusmaları not edip fotoğraflayın

mervevehubble

Hali hareketi yerinde koşturuyor kuduz ve parazit aşıları yeni

mianuuur

Tuvaletini yapabiliyor mu? Bu gibi durumlarda genelde kabız oluyorlar. Arkadan çıkaramasınlar için kusuyorlar. Midesi bulanıyorsa lütfen daha fazla mama vermeyin.

Cennet29

Nd mamayı hiç beğenmiyorum büyük ihtimallede artık kedinize ağır geliyor. Daha normal mamalardan birini deneyebilirsiniz

blue_hpood

malttan sonra kusuyorsa önce maltı değiştirin, mamayı da kademeli şekilde tavuklu deneyin. sorun düzelmezse tekrar üzerine düşünebilirsiniz

Balimlilac

Sindirilmemiş mama taneleri var kusmukta. Az ve sık porsiyon koymanız lazım. Birden hızlı yiyince benim kedimde böyle kusmustu bir kaç gün. 1 günlük gramajı 4 e bölüp o şekilde vermeye başladım kusması durdu. Bu şekilde deneyin hala kusuyorsa hemen veterinere gidin.

mervevehubble

Teşekkürler bugün 2. Gün çok şükür kısma yok dediğiniz gibi az az veriyorum

sulebb

Merhabalar @mervevehubble .Acaba kedinizin kusma problemi geçti mi?Bizim de kedimim yaklaşık 6 aydır haftada 1 2 defa kusuyor.Keyfi yerinde ama genelde kuru mama yediğinde kusuyor.' ay önce yabancı cisim yuttuğu için biri tedavi süreci geçirdik. Ondan sonra bayadır sıkıntı yaşamamıştık. Bir haftadır yine kuru mama yememek içi aç duruyor ben de yaş mamam yemesin diye bekliyorum yeniden kusmaya başladı. Veteriner yaş mama istediği için öğrenmiş de olabilir dedi. Bağırsak florası bozulmuş olduğu için unique alerji mamasını verdi biraz yedi yediği süreç içeresinde iyi de geldi ama sonra mamayı yememeye başladı. Veteriner bu sefer uniqu gastro verdi onu da yemiyor .Ama aynı markanın gastro ilaçlı yaş mamasını yiyor ve kusmuyor. Ne yapacağımızı şaşırdık valla.Kedimiz 10 yaşında ve kısır erkek.Yaşlı da olduğu için mama seçiminde veterinerin dediği dışında hangi mamayı alabiliriz onun arayışındayım

Ahudr

Royal caninin yaşli kedi mamasini deneyin bence sulebb

sulebb

çok teşekkür ederim @Ahudr.Haftaya burdur hayvan hastanesine götüreceğiz.Royal canın digestive mamasını aldık ,onu yediğinden beri 1 kere kustu 1 hafta içinde ama sanki midesinde başak bir sıkıntı varmış ya da başka bir şey varmış gibi geliyor. Bulunduğumuz yer ilçe çok veteriner var ama burada vakit kaybetmektense hiç bir şey olmasa bile check up gibi yaparlar diye oraya götürmeye karar verdik.

mervevehubble

10 gün önce viral enfeksiyon tedavisi gördü 3 gün antibiyotik iğne yapıldı. 3 gün de antibiyotik şurup verdim. Hala da bağışıklık güçlendirici hap içiyor sabahları. Kan tahlili ve röntgeni temizdi sadece ateşi vardı veteriner bizim griplerimiz gibi demişti

mervevehubble

Hali hareketi yerinde koşturuyor kuduz ve parazit aşıları yeni

mervevehubble

Birden bire değil aslında geçen seneden beri haftada 1-2 kusuyor. Geçen Ocak ayında bağırsağı tıkanmıştı tedavi gördü maltı yutturamadığımız için tüyler tıkamıştı. Artık zorla yutturuyoruz. Ama malttan sonra kusuyor:/

mervevehubble

Çok yorum okudum burda artık 4 yaşında olduğu için balıklı mama hazmedemiyo olabilir diyen de var mama değiştirip bekleyeceğim bakalım