Mama Ve Kum Olarak Ne Önerirsiniz

Gamzeakann

Arkadaşlar çok küçük bir kedi sahiplendim henüz 1 aylık bile yoktur mama ve kum alışkanlığı edindirmek için ufak ufak adım atmak istiyorum çok hassas dönem mama olarak ne alsam bilemedim bide kum öneriniz var mı

19 CEVAP

Balimbesiktas

Ben 8 aylik kedilerime sanabella ve n&d aliyorum. N&d yi daha cok sevdiler 10kiloluk aldim. Piyasdaki kedi mamalarinin çoğu tahilli icerigine bakmadan alma derim. Kum icinde topaklanan almani oneririm daha kullanisli.

eltarcin

Sütten kesildikten sonra kuru mamaya hemen başlamayın. Önce yaş mama verin. Hatta imkan varsa sırf yaş mamayla da besleyebilirsiniz. Kuru mama olarak bir sürü çeşit var. Ancak kedinizin damak zevkine ve mamanın kedide oluşturduğu durumlara göre karar verilebilir.

Mesela içerik bakımından Orijen gayet güzel bir mamadır. Ama kedinin Orijen'e vereceği tepkiler değişir. Ama bütün bu özellikleri kenara bırakırsak, iyi mamaların sıralaması; " Instinct, Orijen, Naturea, Now Fresh, Applaws, Wildfield, N&D Balkabağı ve kinoa serileri, Go! " olarak yapılabilir.

Kum olarak;
Fiyat performans bakımından -> *********'nın kumu,
Orta hal için -> Sanicat,
Fiyat önemsiz sayılırsa -> Ever Clean
olabilir.

riuhole

önce süt tozu ile beslemelisin 2.5 ayına kadar bence daha sonra acana n&d orijen gibi mamalarla başlayabilirsin

Gamzeakann

N d düşünüyorum ama daha iyisi var mı bilmiyorum teşekkürler

yasement

1 aylik bile degilse kedi sutu almak mamadan daha iyi olur

Gamzeakann

Şuan kedi sütü ile besleniyor ama ön hazırlık yapıyorum son dakikaya kalmadan markaları içerikleri öğrenip mamayı kafam da netleştirmek istedim teşekkür ederim bilgileriniz için

eltarcin

**Bu arada yazılar anlamadığım bir şekilde iç içe girmiş. Özür diliyorum karışıklık için.

Nevin24123123

Felix de çok iyi bu arada elimizde bir kedi var Smokin cinsi kardeşi öldü her yerden ulaşabilirsiniz 0535 417 23 16

Balimbesiktas

Daha cok küçük. Kuru mama yiyor mu denediniz mi. Ona gore mama onerebilirim

Gamzeakann

Yarın alıcam ona göre alışveriş yapcam mantıklı hareket etmek istedim tabi veteriner muayenesi yaptırcam ama burdan da ön bilgi almak istedim en azından kum için önerinizi alabilirim

Gamzeakann

Yarın alıcam ona göre alışveriş yapcam mantıklı hareket etmek istedim tabi veteriner muayenesi yaptırcam ama burdan da ön bilgi almak istedim en azından kum için önerinizi alabilirim

Gamzeakann

Yarın alıcam ona göre alışveriş yapcam mantıklı hareket etmek istedim tabi veteriner muayenesi yaptırcam ama burdan da ön bilgi almak istedim en azından kum için önerinizi alabilirim

Reyaura

N&D tavuklu narli düşük tahilli kullaniyorum memnunum içeriginide saglikli buluyorum . Kum olarak proline kullaniyorum topaklaşmasi kötü ama koku hapsetmesi çok iyi ve tozutmuyor. Genelde ********** kumundan memnunlar ben sevmedim onuda düşünebilirsiniz.

ruzgarnos26

aslında benimde 1.5 aylık kedim var proplan almıştım ama pek yemedi yaş mama ile besleniyor bazende kemiksiz et pişirip onu veriyoruz çok tatlı :))

ruzgarnos26

aslında benimde 1.5 aylık kedim var proplan almıştım ama pek yemedi yaş mama ile besleniyor bazende kemiksiz et pişirip onu veriyoruz çok tatlı :))