Hint Bülbülü ( Zebra Finch) Genel Bilgi

cigdemcnkc

Erkeklerin yanağında tütüncülük oluyormuş ama benim ikisinde de yok bilginiz var mi ? Ayrıca ayrıntılı bi bilgi verir misiniz bu kuşlar için? Isırırlar mı bazı muhabbet kuşları gibi ?

3 CEVAP

bayikbocuk

Turunculuk yoksa dişidir.

Eşimin bir akrabasında varmış çift olarak. Yumurtlamış. Adam da oğluma, kafes getir, yumurtadan çıkınca sana bir tane vereyim dedi. Kanaryamın kafesi duruyordu. Gidip aldılar, 6 sene baktık dişi bir tanesine.

Muhabbet kuşu gibi evcil bir hayvan değil. Kafesten salınca uçup omzunuza konmaz, ele gelmez. Gider bir yere konar durur orada. Elinize almak isteyince ısırmaya çalışır. Yabani bir hayvandır. Hatta doğru düzgün uçamıyorlar bile.

cigdemcnkc

Turunculuk*

cigdemcnkc

Yok mu bilgisi olan