Kedimin Alt Dudağında Minik Şişlik Ve Kızarıklık

Arkadaşlar kedimin alt dudağının kenarında önce pembelikle başlayıp sonra sivilce gibi minik şişlik ve kızarıkla devam eden bir durum var doktor antibiyotik krem verdi ve bir hastalıktan şüphelendiğini söyledi adı Eosinophilic granulom.krem iyi gelmezse kortizon hap tedavisi dedi bunu daha önce yaşayan varsa nasıl bir yöntem uyguladı yardımcı olabilecek var mi

16 CEVAP

pablopicasso

Ahhh bu nazlı britishler mama kabını değiştirin, lütfen. Ve sık sık temizleyin.

Şişliği crylasin silin ve sonrasında kantaron yağı ( kediler için zararlı değil, yalarsa endişelenmeyin) biraz kompres yapıp, sürün. Bir kaç güne toparlayacağını umuyorum.

Biraz da vitamin takviyesi yapın lütfen. Bizde işe yarıyor.

Selinsey

Merhaba aynı cins kedilerimiz var ve bizde bu dudak uçuğu kızarması problemini çok uzun süre yaşadık hatta sizinkinden bin kötüydü bi geçer iki güne gene oldurdu. O kadar narin hayvanlarki hemen uçuk yapıyor dudağı. Bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyormuş, Umarım başarıp link ekleyebilmişimdir size. Veterinerinizin dediği yollardan biz çok geçtik çok uzun ve zor bi yol fakat bu eklediğim hap resmen elim kolum oldu bir haftada geçiriyor. Sabah hergün ilk işim bu haptan bir tane vermek bu hapa başladığımdan beri hiç yaşamadık böyle birşey. Ve kaç kişiye önerdim hep geçti onlarında. Ama geçti diye hapı bırakmayın. Ayrıca vet gösterdiği yol çok pahalı bri yol bilginiz olsun umarım iyileşir 🌸Bağlantı (Link) açıklamasını girin

Selinsey

Vets plus immune system tablet 100’lü (kedi ve köpekler için bağışıklık sistemi güçlendirici) beyaz tombik bi kutu üstünde yeşil renk kedi köpek simgesi var ********da mevcut 125tl

Selinsey

Vets plus immune system tablet 100’lü (kedi ve köpekler için bağışıklık sistemi güçlendirici) beyaz tombik bi kutu üstünde yeşil renk kedi köpek simgesi var ********da mevcut 125tl

nazlı olan sadece britişler skutişler değil ya benim de kedim böyle :( üstelik pati yastıkları da şiş haziran sonundan beri tedavi de gördü antihistaminik iğne vit iğnesi pati balmı osu busu hemogramına bakıldı eos değeri için falan ama :( yok yani bir de tavuk alerjisi olduğu halde tavuklu üriner mama yiyor :( proplan üriner deneyeyim diyorum okyanus balıklı diye ama proplanın sürekli mama geri çağırıyo oluşu problemli mamaları da beni geriyor. ağzında sizinki gibi bir şey çıktı geçenlerde kristalinle silip kantaronlu yara balmı sürdüm kırmızıydı pembeye döndü de hafif şiş gibi hala umarım geçip gider. aynı zamanda bağışıklık diyorlar vetexpert vetomune da almıştık pati probleminde kapsülleri bitirmek üzereyiz ama yok devam ediyor bi pati geçiyor diğeri şişiyor :( deri problemlerinden alerji problemlerinden anlayan vet hekim bilen varsa söylerse çok sevinirim ya :( yeni mezunum yeni işe girdim istanbul anadolu yakası olursa daha iyi olur param olur olmaz götürmek istiyorum en azından belki yardımcı olacak sorunumuzu baskılayacak çözümler üreten bir hekime tedavi olmuş olur :( o kadar alerjik ki okulum bitince şehir değiştirdik bu yaz sıcaklarda başladı patilerinin şişmesi ama bitmek bilmedi. eskiden de alerjikti ama bu kadar uzun sürmezdi direkt mama alerjisi olmadığından. yani her şeyine de o kadar dikkat ediyorum ki mama su kapları mermerden seramikten yerleri arap sabunuyla silerim vs vs ama yok olmuyo toparlayamıyorum :(

Ben denedim onu ama yaramadı sevmedi hemen döndük N&Dye.umarım sizin kediniz de bir an önce sağlığına kavuşur yaşam kalitelerini arttırmak için elimizden geleni yapmaktan başka çare yok gibi duruyor :(

Mama kabı porselen vitamin zaten hep kullandık maması N&D.endişeli ve aşırı üzgünüz neyi yanlış yaptık diye.umarım çok sürmeden iyileşir

Selinsey

Merhaba aynı cins kedilerimiz var ve bizde bu dudak uçuğu kızarması problemini çok uzun süre yaşadık hatta sizinkinden bin kötüydü bi geçer iki güne gene oldurdu. O kadar narin hayvanlarki hemen uçuk yapıyor dudağı. Bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyormuş, Umarım başarıp link ekleyebilmişimdir size. Veterinerinizin dediği yollardan biz çok geçtik çok uzun ve zor bi yol fakat bu eklediğim hap resmen elim kolum oldu bir haftada geçiriyor. Sabah hergün ilk işim bu haptan bir tane vermek bu hapa başladığımdan beri hiç yaşamadık böyle birşey. Ve kaç kişiye önerdim hep geçti onlarında. Ama geçti diye hapı bırakmayın. Ayrıca vet gösterdiği yol çok pahalı bri yol bilginiz olsun umarım iyileşir 🌸Bağlantı (Link) açıklamasını girin

Çok teşekkür ederim deneyeceğim herhangi bir yan etkisi yoktur değil mi

Aldım kullanmaya başladıktan sonra ilerlemeyi buraya yazarım bu arada kantarona da başladım çok teşekkürler kortizonsuz bunu atlatabilirsek size çok dua edeceğim

Aynen öyle benimki de çok alerjik kendimle ilgilenmediğim kadar onunla ilgilenmeme dikkat etmeme rağmen sorun çıkıyor.veterinerimiz biraz ilgisiz davranıyor zorlayarak bilgi alıyorum ben de izmirde iyi bir vet. Arıyorum her türlü öneriye açığım yeter ki bebeğim iyi olsun.

ben de gebzedeyim aslında da yakın istanbula gideriz varsa diye istedim tavsiye :( alerjili hayvana bakmak maddi manevi çok zor hem bize hem onlara tekrarlıyorsa da öyle antihistaminik vurup geçmekle olmuyor :( yiyebilse direkt hipoalerjenik denerim de bu sefer idrar yolları bozulabilir

Doktorun verdiği kremin iyi gelmediğini farkedip kullanmayı 2 gün önce bıraktım ve hepinizin tavsiyelerinizi uyguladım kantaron Dr animal sprey düzenli olarak günde 3 kullandım ve sanırım artık hiç birakmıcam vitamin de yolda ona da başlayacağız herkese çok teşekkür ederim geçti çocuğum suan gayet iyi umarım bir daha tekrarlamaz

gulsundusmez

kortizon mu yokartık! sokaktan kurtardığım 6 can maşallah yarabbim hiç sorunları olmuyor mis gibi evlatlarım 6 -5 4-3 ve 2 yaşlarındalar hiiç uğraşmaık vete sadece karma aşısı için gidiyoruz.Kedinizin bir reaksiyonu oluşmuş belliki deri cilt ile alakalı bu bazen sık mama değiştirmektende kaynaklanıyor bazı kedlere tavuklu mama iyi gelmiyor. antibyotikli krem kullanmayın furacin gibi çünkü enfeksiyondan kaynaklı değil gibi duruyor.kediniz Atopik dermatit gibi duruyor buna bağlı umarım egzama değildir.görünen o ki bağışıklık kaynaklı veya besleme mama değişimi mama kaynaklı doğru mama bulana kadar da sıkıntı olacak değişim çünkü.Düzenli dış parazit yaptırmakta önemli.Bepanthol®Sensiderm kullanabilirsiniz.Eğer 2 haftada düzelmeye başlamazsa FUCİCORT kullanabilirsiniz.