Evcil Hayvanlarımıza Yapılan Olumsuz Eleştirilere Cevaplarınız Nelerdir?

pistan32

Tüy dökmüyormu?Tüyü zaralı değilmi?Bunu satsan para edermi?Ne işe yarıyor?Neden eve hapis ediyorsun?Gibi bilinçsizce sorulan sorulara cevaplarınız nelerdir?Ben iyi niyetle sorulan sorulara cevap verip elimden geldiğince insanları bilinçlendirmeye çalışıyorum.Ama hayatı sevgisizlik ve mutsuzluk üzerine kurulmuş insanlarla zaman kaybetmeden hemen hayatımdan def ediyorum.Sizde durumlar nasıl merak ettim.

31 CEVAP

Feronia

Yapamazlar ki...

FulyaC

Hayvanın doğasını eve alınca neden bozmuş oluyoruzki. Sonuçta insanoğluda evcil değildi ilk çağlarda. Kıyafet yatak yorgon evle var olmadık bu evrende. Kimseyi takma derim. Hıı diyip geçin.Yaşayacak olan sizsiniz.Nasıl yaşayacağınıza siz karar vermelisiniz. Kime ne ?

Gul36

@eccakir , yorumunu birden kendim yazmışım gibi hissettim. :D O kadar aynı durumlardayız ki kullanıcı adını bikaç kere kontrol ettim ben yazmadım di mi bunu diye. :D

Benzer sorularla ve önyargılarla maalesef ki hepimiz karşılaşıyoruz. Kanun gibi bir şey olmuş. Sabit fikirli insanlar sabit fikirli kalmaya devam edecekler. Bunlara en iyi cevap sükut. Dert anlatmaya, uğraşmaya, kelime israfı yapmaya hiç gerek yok. Bırak ne düşünürlerse düşünsünler, kendini ve minik dostlarını açıklamaya çalışma bile. Çünkü onları değiştiremeyeceksin.

Bizim bir tanıdığımız kedilerden nefret ediyor ve hiç kedilere yaklaşmamış. Buna rağmen iki kez "kedi tüyü yüzünden" bebeği düşmüş. Şimdi kedileri suçluyor. Bu nasıl bir mantıktır? Sen hayatında hiç kediye yaklaşmamışsın ki, nasıl kedileri suçlayabilirsin? Havadan, topraktan vs gelmiş işte.

Olacağı varsa olur zaten. Biz tedbirimizi alalım yeter. =)

Merloli

Şu kist olayı iyi yıkanmamış meyvedende oluyor, hadi bakalım kimse meyve yemesin o zaman :) işte aynen bu şekişde oluyor o cahil insanların lafları...

Arya45

Kara kedi mi besliyorsun uğursuz değil mi o yaa, gece görsem korkudan ölürüm! (Bi kara kediye ruhu teslim etcek iyi mi :)) Kediler sahiplerini yiyormuşmuş! Tüy döküyorlarmış mı (e sen de saç döküyon bütün eve), kediler çok pis kokuyormuş, besleyecek başka bi sey bulamamışım mı? Nerden aldın? En sık rastladıgim saçma sorular serisi. Cvp vermeye gerek duymadım çoğuna sorarlarkenki samimiyetsizliklerini ve ön yargılarını göz önünde bulundurursak. Bir de kedi köpek beslediğimi duyup da nutuk vari şekilde ben evime kedi köpek sokmam! diye lafa giren büyüklerime istem dışı cvplarim ve annemden gelen çimdik:) Hayvancazımızı biz beslioz da a dostlar tasası elaleme düşüyorsa demekki ondan şeyediolar ;)

dollfacepersian

@Pistan32
Benim de sadece düzelmesi imkansız merhametsiz sevgiden anlamayacak insanlara karşı tavrım böyle, birlikte yaşamak onlar için sadece bir eziyet olur.
Diğer insanlara karşı sürekli sevgiyle yaklaşıp oğlumu anlatıyorum. Birçok kişi oğlum ve benim sayemde kediler hakkında bilgi sahibi oluyor, onları seviyor ve bakış açıları değişiyor. Kedi sahiplenen/ sahiplenmek isteyenler de oldu aralarında.
Ailemde ve bendeki değişim ayrı bir şey tabi ki. Oğlumla hepimiz daha merhametli,daha sevgi dolu, hayvansever insanlar olduk. Kısacası sevginin gücü anlayanı kesinlikle değiştiriyor,anlamayana ne desek boş maalesef

Gul36

@dollfacepersian Kesinlikle ama kesinlikle katılıyorum. Artık güne çok daha neşeli başlıyorum ve evde sürekli sevgi ifadeleri, sevgi dolu çığlıklar vs. yankılanıyor. Mutlu bir yuva oldu çıktı evimiz. Zaten uyanır uyanmaz bebeğimin o masum, saf, güzel suratıyla karşılaşıp da neşesiz olmam imkânsız. Böyle bir sevginin var olabileceğini tahmin bile edemezdim onu almadan önce. Şimdi bunu yazarken bile gözlerim doldu.

Allah hepimizin minik meleklerini korusun, sağlıklı uzun ömürler versin.

kocamusa07

Kediler cana yakın paticiklerdir

bblackk

Evet şöyle bir durum var ki hayvan tüyleri kist yapabiliyor ve bunun ameliyatı berbat bi süreç. Çevremde 3 kişi evcil hayvanından dolayı yaşamıştı. Ama riski azaltan en büyük unsur aşı ve bakımları. Sokakts yürürkende bir sürü mikroba maruz kalıyoruz onca pisliğin içinde bence en masum şey onların kılı tüyü. Ben temizlik hastası bir insan olarak ilk bir kaç gün ben bu tüylerle nasıl başa çıkacağım diyerek kafayı yiyordum ama onun sevgisi çok üstte çıktı. Alışıyorsun

FulyaC

Ben yavrumu beslemeye 1 ay öncesinde başladım. 1 aydr beraberiz her gün ne zaman vericeksin? Ne zaman bırakıcaksın. Bi sahip bul vs. Sorularından bunalmıştım. Sürekli bi savunma açıklama halindeydim . Ama aynı bu çabalarım karşı tara tarafı tatmin etmediği için. Bende Tabi tabi olur veririm. tabi tabi hı hıı aynen diyip geçiyorum artık :)) bu üslup soran kişiyi rahatsız ettiğinden dolayı artık böyle bi söylemde bulunmuyolar :)

pistan32

@Yasement hahahahaa

esma6363

Ben şahsen onları çok kınıyorum hayvanlara eziyet ettiğimizi sanıyolar o tarz sorular soranlara gereken cevabı veriyorum

pistan32

*Baya

pistan32

@kedilimadam benimde insanlara yaklaşımım hep sevgiyledir.Hayatımdan def ettiğimi söylediğim kesim düzelme şansı olmayan sadece hayvanlardan değil parkta oynayan çocuklardan bile rahatsız olan sevgisiz insanlar.Şükür yakın çevremdeki insanlar çoğu merhametli insanlar.Gerçi merhametli olmasalar yakın olmazdık oda ayrı mesele. :)

esma6363

Ben şahsen onları çok kınıyorum hayvanlara eziyet ettiğimizi sanıyolar o tarz sorular soranlara gereken cevabı veriyorum