Evcil Hayvanlarımıza Yapılan Olumsuz Eleştirilere Cevaplarınız Nelerdir?

pistan32

Tüy dökmüyormu?Tüyü zaralı değilmi?Bunu satsan para edermi?Ne işe yarıyor?Neden eve hapis ediyorsun?Gibi bilinçsizce sorulan sorulara cevaplarınız nelerdir?Ben iyi niyetle sorulan sorulara cevap verip elimden geldiğince insanları bilinçlendirmeye çalışıyorum.Ama hayatı sevgisizlik ve mutsuzluk üzerine kurulmuş insanlarla zaman kaybetmeden hemen hayatımdan def ediyorum.Sizde durumlar nasıl merak ettim.

31 CEVAP

Veranifer

Ben bu yok hayvanlara eziyet ediyorsun eve kapatiyorsun dogal yasam ortamindan mahrum birakiyorsunculari cidden dovmek istiyorum dogal yasam ortami nere otaban mi copluk mu sokaklar mi bi de asisina suyuna mamasina yaa alti ustu bi kedi disardekiler bu kadar paraya kuru mama mi yiyor onune ne koy yer asi bak somaktaki kediler turp gibiciler hele sinirlerim kalkiyor evet cok yasiyorlar en kucucuk bir hastalikta bile kiriliyorlar patisini burksa hayatta kalma sansi dusuyor biz bu hayvanlardan sorumluyuz bizim yuzumuzden kaptiklari hastaliklar acliktan copleri karistirmalarindan copten bile kovulmalarindan biz sorumluyuz hayvani sevmeyen insani sevemez hele bazi insanlar hayvana nefret yolda gorunce tekme atmalar kucucuk bir can yaa o o kadar allahtan gunahtan konusuyorlar yaptiklari ne asil aci olan bu insanlar uruyor arkadaslar o cani genlerini cocuklara geciriyorlar ve hayvan sevgisi yerine nefreti yayiliyor