Kedimiz Bir Türlü İyilesemedi

Duyguu34

Merhaba kedimizi sahiplendik 3 haftalikken aldık 5 hafta oldu şuan Van kedisi erkek son 10 gündür daha kısa olabilir ishal oldu belediye veterinere götürdük götürmez olaydık antibiyotik verdi tavuk haslamasi yedirin dedi 1 hafta sorna birdaha kontrol götürdük ishal ara ara devam ediyor diye kortizon ve antibiyotik vurdu şehir dışına gittik birde hava değişimi vs oldu özel veteriner götürdük antibiyotik yaptılar gazı varmış büyük tuvalete olmuyor suan ara ara yapıyor film çektiler gaz olduğunu ve biraz sıvı olduğunu söylediler korkuyorum birsey olacak diye normal birsey mi lütfen bilen arkadaşlar yazabilir mi ??
ama KESINLIKLE BELEDEYILERIN VETERİNERINE GÖTÜRMEYİN PARANIZ YOKSA BILE EKSIDEN CEKIN HAYVANLAR toparlayamıyorum ilgilenmiyorlar

18 CEVAP

Ketonmanya

Merhaba.

Umarım kedinizin annesinin başına bir şey geldiğinden 3 haftalıkken sahiplenmişsinizdir. Yoksa hiçbir şeytanın vücut bulmuş hâli 3 haftalık bir kediyi annesinden ayırıp evinin kedisi yapmaz, bir de ufacık süt bebeğinin kuru mama yemesini beklemez.

aslihan_e

Belediye veterineri sokak hayvanları için, siz niye sahiplendiğiniz hayvanı belediye veterinerine götürüyorsunuz anlamadım. Tabi ki orada hayvanın başına her iş gelebilir. Belediye veterinerinin işini layığıyla yerine getirmesi ancak onun vicdanına kalmış. Zaten sizin sahipli kedinize bakmak zorunda değiller, yine de ilgilenmişler. Bir de Van kedisi, onu sahiplenmeden önce her masrafını düşünmeniz gerekirdi.

PofudukLeo

İshal gibi durumlarda yanlış biliyorsam düzeltin ancak antibiyotik öncesi probiyotik önerir hekimler ve genel olarak da birkaç gün içinde ishal normale döner. Dilerseniz farklı bir hekimden probiyotik kullanımı ile ilgili görüşlerini sorabilirsiniz. Çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede atlatırsınız.

Ayben12

Ben de onu söyleyecektim. Belediyeye goturmeseniz daha iyi olur. İshal için kaç doz antibiyotik yemiş hayvan. Çok gereksiz bir biçimde. Donanımlı iyi bir kliniğe götürüp genel muayene ve tahlil yapılsa çok daha iyi olur. En azından sorunun ne olduğunu detaylı öğrenebilirsiniz. Çok geçmiş olsun

Mia0

Reflör şase kullanmanızı öneririm küçük daha neden hemen antibiyotik başlanıldı reflör ishali geçirir ishali geçirmez ise antibiyotik tedavisine ozmaan başlanılmalıydı size önerim eczaneden reflör şase ve 0,5 mm enjeksiyon alıp suda karıştırıp enjeksiyonun iğnesini çıkartıp o karışımı çekip kedimizin agzına sıkalım birden sıkmayın yavas yavas ve gözlemleyelim ek olarak pirinc ve patates haslaması yapabilirsin ama her kedi yemiyor ve yaş mama vs keselim kullanmayalım

tengrist

Kedinizi kedi sütü tozu ve yaş mama (et oranı yüksek,tahılsız lütfen) ile beslemeye devam edin 6-7 haftalık olana kadar
Kedinize yavru diye inek sütü, market sütü veriyorsanız ishal ve gaz'a bu sebep olabilir bu çok sık yapılan bir hata. Avuç kadar bebeğe art arda antibiyotik verilip kortizon uygulanmış normal değil yapmayın Allah aşkına kalıcı hasarlara sebep olursunuz bugün bir kaç yüz tlden kıstığınız şeyler yarın size binlerce tl olarak geri dönüyor bunu asla unutmayın. Kedinizi iyi bir veterinere götürün

gulsundusmez

kedilere sürekli yaş mama vermek intihardır.Kedilere 3 aya kadar özel satılan süt tozu verilmeli her daim taze yapılmalı suyu kaynatılmalıdır.yavru kedi için kuru mama verilmelidir 2 aydan önce katı besleme kuru ve yaş mama başlanmamalıdır ve süt tozu maması yaparak devam edilmelidir günde 2 kez bir sabah bir akşam toplamda 55grı geçmeyecek şekilde beslenmelidir.Hayvanın miğdesini çöp tenekesini çevirmişsiniz ya.Tavuk haşlayın tavuk ciğeri haşlayın ve verin haftada 2 kez o da 2 yemek kaşığı kadar olmalı.

Duyguu34

Emel hanım bi sakın olun bizde biliyoruz ne yedirmek gerektiğini veteriner bize sundu saten en baştan yazdıklarımı okusanız bu şekilde konusmazsiniz kafamıza göre yavruya yedirmedik bilip bilmeden mualefet olmayın olurmu önce sorunu bir görün çözümü görün sonra cevap yazın burda herkes ne kadar hersey bilir olmuş ya bana çok bilmişlik şeyler yazmasın kimse bana insan gibi şeyler yazarsınız bilmediğimiz şeyler olabilir öğreniriz gibi

Duyguu34

Bakalim takipteyiz probiyotik verdi 1 tane az kaldı onu ıciriyoruz şuan kime goturecegimizide şaşırdık şuan takipteyiz arkadaşım veterinere var devamlı götürdüğü yer en kötü oraya götüreceğiz saten hekim iştahı iyise toparlar demişti gazı var masaj vs yapıyoruz hava değişikliği oldu sanırım üsuttu üst üste tedavi gördü bünyesi düşüyor insan gördükçe cani gidiyor

Duyguu34

Birde devamlı yaş mama vermek istemiyorum 5 haftalık oldu şuan tavuk haslamasi önerdi hekim sornasi yaş mama ishal oldu ama kuru mama yemiyor nasıl alıştırma yapabilirim bizi çok üzüyor yememesi yaş mamaya bayılıyor birde hasta olduğu ixin kıyamıyoruz napabiliriz kuru mama yemesi için bebek kedi maması en kaliteli mama aldım bilenler yazabilir mi lütfen çok bilgimiz yok yanlış birseyler yapıp vebale girmek istemiyoruz

HaydutveNazli

Bizimki de 50 gunluk oldu gelisim geriligi var. ishali napsak kurutamadij antibiyotik surubu icmedi ozel mamayi yemedi nd yemek istedi bu sefer ishal costu. Veterinere verecegiz antibiotic tedavisi icin

HaydutveNazli

Pirinc patates tavuk herseyi verdim ama olmadi lopermid hap kullandik beni bile kabiz eden hap kediye bana misin demedi. 😞😔 dun elimde ölecek diye cok korktum

Duyguu34

Arkadaşlar mesajları şuan görüyorum hayvanı annesi ölmedi sahibi 5 tane yavrusu vardı dağıttı herkese o gün ben almasam başkası alacaktı veyahut sokağa alabilirdi sahiplendik kötü mü ettik annesinden zorla ayırmış mi olduk iyi misinzi siz bu yavruya elimizden gelen her desteğe sunuyoruz birkaç TL den kaçtınız vs ayıp oluyor ben burada yavrunun maması yada veteriner çok pahalı bilmm vs demem yazamam gözümü kırpmadan veririm şuan gelip linç yapmayın insan gibi insan olana birsey ler sormusuz cevap veren vermiş burda duyar kasmayın bilmediğimiz şeyler olabilir bilenler sayesinde öğreniyoruz

BusraO

Şuan hasta olduğu için kuru mamaya alistirmak zor olur. Zaten baya kucukmus . Yiyeceği kadar kuru mamayı içme suyuyla ıslatın, biraz bekleyince yumuşacık olup püre kıvamına getirebilirsiniz. Proplan probiyotik tozun yarisini bu pureye karistirin. Hem lezzetini arttırır hem de ishalini keser. 7 gün bu şekilde yerse sonrasinda yavaş yavaş kuru mamaya geçiş yapabilirsiniz.

Duyguu34

Arkadaşlar merhaba yavrumuz tekrar veteriner götürdük herhangi ölümcül hastalık belirtileri çıkmadı çok şükür sadece parazit çıktı midesinde ona da tedaviye başladık özel mama toz probiyotik verdik 2.3 gün veterinere götureceğiz özel bakacağız bu hafta çok önemli dualarınıza ihtiyacımız var Rabbım hiç bir yavruyu hasta etmesin onunla birlikte bizde oluyoruz çok zor birsey onu öyle görünce insanın canı gidiyor 😷😔