Yavru Kumru

DidemCan

Markete giderken annesi yuvadan atmış minnacık bi kumru gördük. Annesi alır diye kenara koyduk kediler bulmasın diye. Etraftakilere sorduk annesinin ve diğer yavruların nerde olduklarını bilmiyolarlar. Birkaç saat sonra hala ordaydı. İçimiz rahat etmedi eve getirdik kutuya koyduk. İnternette okuduğum kadarıyla ıslatılmış ekmek veya buğday yiyebilirmiş. Anne sıcaklığında tutmaya çalışıyorum ama korkuyorum da.
Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım eder misiniz?

5 CEVAP

DidemCan

Ve nasıl beslemem gerekiyor kendiai yiyebilir mi?

Breda

Annesi yuvadan atmiyor onlari düşüyorlar.. Balkonumuzda yavruladi cok defa.. Kendileri düşüyordu sürekli.. Tuyleri normale donmusse biraz büyümüş demektir.. Hayatta kalma sansi yuksektir.. Ama cok kucukse zor..

Breda

Ve bu mevsimde dogan yavrulari anneleri gun boyu birakip gitmisti gecen yil.. Surekli yanlarinda kalmiyorlar.. Anne sicakligi cok elzem deil ama.. Gagasina dogru minicik bi halde vermeyi deneyin..

Breda

Anneleri agizdan cikartarak besledigi icin kwndileri yemeyebilir..

pistan32

Youtube de yardıma muhtaç hayvanlara yardim eden bir hayvansever var Tayfun Demir.Belki duymussunuzdur.Daha çok sincaplarlar üzerinde uzman ama şuan ayağı kangren olmuş bir güvercine bakıyor.Ulaşabilirseniz yardımcı olur diye düşünüyorum.
https://m.youtube.com/watch?v=C6AJQ8_3B4c