Sorunlu Komşular?

aytunccc123

Apartmanin alt katinda ve arka bahçe bölümünde kedilerimi bakıyorum besliyorum ve haliyle sürekli içeri de tıkamam disarda da geziyorlar sadece site içi değil dışında da dolaşıyorlar yani kedi sonuçta özgür bi hayvan
Olay şu aslında apartmandaki en sorunlu tiplerden biri diyebilirim sırf menfaat için ve içlerinde az da olsa hayvan sevgisi bulunduğu için bu zamana kadar laf etmediler kocası zaten biz yazlıktayken falan kedilerimle ilgilenip besliyordu hatta benden daha fazlasını yaptığı oluyordu yeri geldiğinde mesela ben özellikle kızlarımı beslerim hani diğerleri alismasin laf etmesinler diye o gelen erkek kedilere bile mama koyardı
Neyse olaya geleyim bahsettigim komsular bahce katindalar ve benim kısır olan dişi kedilerimden biri bu kadının balkonuna giriyormuş camdan
Odanın panjuru açık değilse işiyormuş(kısır dişi kedi ve işemek ne alakaysa artık uydurma diye dusunuyorum)
İşte balkona giriyormuş ordan mutfağa giriyormuş yahu evin bu kadar güvenliksizse kedi değil her şey girer be kadın
Yaptır madem bi tel ya da file
Evinde zaten ufak bi köpeği var işte onunla karşı karşıya gelmesinden korkuyorum ya köpeğe zarar verirse falan diyor evi havalandirmak icin cam acamiyorum mutfak tezgahında et bile bırakamıyorum sizin kedi gelip alacak diye diyor
O kadar saçmaladı ki gerçekten zor sabrettim şimdi de pişman oldum keşke yüzüne konuşsaydım diye
Bu zamana kadar hep saygılı olmaya çalıştım hani onlarda laf etmiyordular sagolsunlar şimdi apartmanda ufak tefek taktıkları bi şeyler var yeni takıntıları da kedi olmuş zaten bahsettigi kedim öyle yılışık bi kedi değil kendini sadece bana sevdirir diğer herkese yanaşmaz anlattığında falan asla inanamadım yani birde benimki giriyorsa hepsi girebilir sonuçta bir sürü kedi var madem rahatsiz oluyorsun al güvenlik önlemini

6 CEVAP

aytunccc123

Cidden sırf bu sorunlu tipler yüzünden zaten kedimi kendi evime alıp rahat rahat bakacağım artık

aytunccc123

Tabii diğer kedilerimi de elbette beslemeye devam edecegim ne olursa olsun pes etmek yok

aytunccc123

Onun evinin yakınında falan da beslemiyorum yani belki kafanızda çok canlandiramam ama bodrum kat düşünün arka bahçeye doğru açılıyor
Arka bahçeden öne geçiş için de zaten önce bayirli merdivenler ardından on bahçe kısmı başlıyor ama buyuk olduğu için baya mesafe var yani
Üstelik ilk bahcedeki evin ciçeklerine zarar vermezken gidip ne hikmetse bu kadının evine giriyor işte bahcedeki çiçeklerine zarar veriyormuş muş
Zaten balkonlari da hani açık değil cam balkonla kapalı o işte camdan balkona girdiğini ardından mutfağina girdiğini falan anlatıyor
Valla saçma sapan senaryolar kurduğunu düşünüyorum üstelik bunları bana anlatması ayrı ironik madem camına taktir bi tel kurtul
Napayim ben hayvanla gidip konuşayım mı yani oraya girme böyle yapma etme diye sanki benden bunu bekliyor gibi anlatıyor birde
Bu kadar guvenliksizse evin her türlü kedi de girer hırsız da girer kusura bakmasın yani

user031202

Bizim komşunun da bir sürü kocaman köpekleri var sürekli bizim bahçeye gelip kedilerimi kaçırıyorlar + mamalarını yiyorlar sinir oluyorum mu oluyorum tabii ama bir kere bile huzursuzluk çıkartmadım keşke herkes böyle olsa sorun çıkartmasa dediğiniz gibi evi kedinin kolaylıkla girebileceği kadar güvensizse tadilat yaptırsın boş yapacağına

Emirrckr

Bu tiplemeler istisnalar dışında illa her apartmanda bulunurlar.
Genelde sürekli evde aylak aylak otururlar ve canları sıkıldığı için takacak bir şey ararlar,millete sarmaya başlarlar.
Dediğiniz gibi madem kedinin girmesinden rahatsız o zaman yaptıracak bir tel.
Sizi alakadar eden hiçbir durumun olduğunu düşünmüyorum sonuçta kedi sizin üzerinize kayıtlı değil,ne olursa olsun bir sokak kedisi.
O girerse farklı bir kedi de girebilir veya panjuruna işeyen kedi sizinki olmayabilir,nerden biliyor görmüş mü?
Genelde panjura çiş yapma olayı kısır olmayan erkek kedilerin işidir.
Kısır bir dişi kedinin olur olmadık yerlere çiş yaptığına bende pek inanamadım.
Her neyse kafanıza asla takmayın bu insanları,
Bir daha karşılaşırsanız da beni alakadar etmez yan komşuya niye aynı şeyleri yapmıyor o zaman deyin geçin.
Bu kadar önemsiyorsa bir zahmet bir tel falan taktırsın.
Mutfağına kadar kedi rahat rahat girebiliyorsa ne diyeyim artık,mutfak kapısı da mı yok bunların?

DamlaRosy

Her apartmanda bunlardan bitane oluyor gerçekten. Siz dinlemeyin onları her olayı abartarak anlatırlar. Minik patili dostlarınızdan vazgeçmeyiin onlar sizden yemek ve sevgi bekliyor artık