Kedim Neden Ağlıyor?

miniko_33

Arkadaşlar bahçede baktığım kedim iki ay önce doğum yaptı annesiyle onlara bakmaya başladık. Bi süre sonra zorlanmaya başlayınca yavruları kedi evine götürdük anne kedi de onlar gidince sürekli kendi kendine konuşmaya başladı. Çok üzülüyorum bu durum zamanla geçer mi? bilgisi olan varsa lütfen cevap versin

21 CEVAP

kedinin bu duruma alışması bir yana bunun vebali de ayrıdır tabi ne yapıp edip o yavruları annesine
tekrar getirin
bakın böyle olur diye demiyorum ama biz kiracıyız ve bir tane dişi kedi bakıyordum iki tane yavru doğurdu ev sahibi anneyi zaten istemiyodu bide yavruları görünce artık beni her gördüğü yerde konuşmaya başladı 'bunları götür burdan istemiyorum ' falan filan diyordu
içimden diyordum ki 'Allahım bu kadın iki tanecik kediyi koskoca yere sığdıramıyor ya sen onu bildiği gibi yap' dedim ama okar içim acıyodu ki artık anlatamam aradan biraz zaman geçti ve kadın 2 katlı evini satmak zorunda kaldı.e malum bizde taşınmak zorunda kaldık şimdi yeni evimizde ev sahibimizin kedisi var doğurdu birini biz sahiplendik sayfamda görmüş olduğunuz yumağım :))) yani demem o ki siz elinizden geldiğince bakın sahip çıkın bulun buluşturun yeter ki bakın yani Allah bir yerden sonra sizin yolunuzu açıyor zaten lütfen duyarlı olun lütfen :) ( bu arada eski evdeki 2 yavru baya büyüdüler birini malesefki köpek boğmuş diğeri ara sıra gelir yeni evimize yemek falan yer gider ) :))))

UZUN OLDU AMA ASLA UNUTMAYACAĞIM BİR OLAYDIR BU
HERKESE İYİ AKŞAMLAR :)))

Sutunannesi

Yapılanları çok üzülerek okudum. Hayvan veya değil yapılan şey bir Anneden yavrularını ayırmak her şeyden öte o bir anne kedi veya olmaması önemli değil bir insan bile yavrusundan ayrılırken nasıl ağlıyorsa acısından kahroluyorsa onunda annelik hormonları var. Umarım bu vebalin altından siz ve aileniz kalkabilirsiniz çünkü yapılan şey bence canilik. Bir annenin kalbini parçalayan o ayrılma. Ve demekki yavrular yeteri kadar büyümemiş eğer büyüselerdi anne zaten onları bir süre sonra bırakıp gidecekti o zamanda başka bir yere götürme hakkına sahip değilsiniz ama en azından annenin kalbini parçalamamış olurdunuz. Lütfen hiç zaman kaybetmeden o anne kediyi alın ve yavrularıyla kavuşturun bakın gerçekten yapılan şeyin vebalı çok büyük. Evet anne bir süre sonra sütten kesilip duruma alışacaktır ama o süreç onun İçin kahredici nasıl olsa alışır diyip bir kenara bırakılmamalı aile. Babanızdan sizi ayırıp sizi hiç bilmediği bir yere atsalardı... eğer ki aileniz böyle bir şey yapmaya karar verdiyse bunu hepsi İçin yapacaktı anne kalsın yavrular gitsin ua da anne gitsin yavrular kalsın vs yani diyecek çok şey var sizide kırmak istemediğim için çoğu şeyi söylemekten kaçınıyorum ama ben bu tür olaylara canlı şahit olduğumda ortalığı inletiyorum yapılan canice harekete. Yarın gidin veterinerden bir sakinleştirici alıp (uyuşması İçin) anne kediye verin daha sonra da taşıma çantasına koyup direk yavrularıyla buluşturun. Madem bir iş yapıldı bunu tamamlayın yarım yamalak kalmasın

miniko_33

Cok sagolun o kadar cok dua ettik ki allah sesimizi duydu ayrilik uzun surmedi cok şükür :)))

Elifoo

Yavrularindan ayirmissiniz anladigim kadariyla. Dolayisiyla ona gore yorum yapacagim. Kendi kendine konusmuyor buyuk ihtimalle icine icine agliyor kedicik. Kedi evi dediginiz nedir? Ne kadar suredir ayrilar? Mumkunse bir an once getirin yavrulari yazik etmeyin anneye de cocuklarina da ..

Elifoo

Acitasyon yapin ailenize aglayin zirlayin, bunun nasil bir hakka girmek oldugundan bahsedin nolur bir sekilde ikna etmeye calisin.. sorunuza motomot cevap vermek inanin icimden gelmiyor elbette alisir kedi ama gunlerce aglamasi insani mahveder.

miniko_33

hem bizim için hem kedi için çok kötü geçicek zaman ama umarım çok uzun sürmez... teşekkürler bu arada cevabın için

miniko_33

Yavruları getirdik kavuşturduk cok şükür

Elifoo

Ayyyy cok sevindiim insallah bidaha hic ayrilmazlar, Allah razi olsun sizden :)

miniko_33

Maalesef öyle oldu anneyide götürmeye çalıştık ama başaramadık. henüz bugün oldu bu olay bizde ağlayarak bıraktık yavruları kendi isteğimiz dışında.

Elifoo

Sebep ne ki tam olarak? Zaten bir sure sonra anne tasiyor yavrulari

Elifoo

Nolur uzmeyin kedicigi, kendinizi onun yerine koysaniza nasil berbat durumdadir simdi.. oyle birkac dakika sonra atlatacagi bir sey de degil bu, bizim burada bir kedi tam 2 hafta agladi yavrularinin arkasindan

miniko_33

Biz zaten iki aydır bakıyorduk ailem sorun ediyordu o yüzden bırakmak zorunda kaldık yoksa asla öyle birşey istemiyorduk

miniko_33

İnanın bu konuda hiç duyarlı değiller kocaman alanda yaşıyorlardı herşeyleriyle ben ve kardeşim ilgileniyoduk ona rağmen izin vermediler. Sabahtan beri acıtasyon için değil ağlıyoruz ama hiç fayda etmiyor.

Elifoo

Cok uzuldum.. kediniz alisacaktir ama dedigim gibi zor ve acili bir donem olacaktir onun icin. Bol bol ilgilenmeye calisin en azindan bir sekilde unutturun acisini..

miniko_33

Bizim zaten önceden baktığımız bi kedimiz vardı ve onu kaybetmiştik çok üzülmüştük sonra bu kedi geldi yanımıza biz bi tane istedik Allah 4 tane verdi )3yavru doğurdu) ama işte dediğim gibi babam bi türlü bırakmadı en sonunda bugün bu olayı yaşadık şimdi nolur bilmiyorum ama ikna etmeye çalışıcam inşallah bir araya getirebiliriz