Kedi Kaç Aylık Alınmalı

suercn

Anket

aylık değil
(0 oy)
günlük
(0 oy)
fark etmez
(0 oy)
hiçbiri
(4 oy)
aşağıya yazarım ben
(6 oy)
Toplam (10 oy)

Kaç aylık alırsam kuşlarla anlaşır?

18 CEVAP

kedilimadam

Annesi hayatta olan ve annesiyle birlikten olan bir kediyi 3 aydan önce sahiplenmek hem fiziksel hem de duygusal eksikliklere yol açar. Anne sağlıklıysa bebeklerini emzirebildiği kadar emzirmek ister ve verdiği süt veterinere götürüp yaptırdığımız aşılardan çok daha etkili ve sağlıklı onlar için. Yeterli anne sütü almayan bebekler ne yazık ki gelecekte bağışıklık sistemleri yeterince güçlenmemiş olduğu için çok kolay hastalanabiliyor hatta bu hastalıklar ölümcül boyutlara varabiliyor. Bebekleri 3aydan önce annesinden ayırmak onlar da ileriye dönük davranış bozukluklarının oluşmasına da sebebiyet verebiliyor. Örneğin annesinden erken ayrılan kedilerde uzunca bir süre yünlü pamuklu şeyleri emerek yoğurma gibi bir davranış bozukluğu görülebiliyor ve bu bozukluğu engellemek uzun zaman alabiliyor. Ayrıca anne kedi açısından yavrusundan erken ayrılmak stres ve saldırganlık durumu yaratabiliyor. Ezcümle, biz aman çabuk alışsın, sorun çıkmasın, istediğimiz gibi şekle sokalım diye onları erkenden ayırıp hem fizyolojileri hem de psikolojileriyle oynamış oluyoruz.

kedilimadam

Eğer annesi hayattaysa ve annesiyle birlikteyse 3aydan önce sahiplenmeyin.

deniz_berkan

en az 2 ay anne sütü almalı ... bana göre normali 3 ay ve yukarısı ...

deniz_berkan

şöyle bir durum var açıkçası 1 aylık kedi alınırsa bile bile bı bencilliktir kendi fikrim .. bir bebeği daha 1 aylıkken annesinden ayırmak hem ileride saglığı bağışıklığı için hemde psikolojik sorunlar yaratmaya açık olabilir . tabiki genede karar sizindir :)

deniz_berkan

1 aylık çok küçük gercekten ...

suercn

Haklısınız çok doğru ona ve annesinede eziyet etmiş oluyoruz haklısınız

kedisever-34

Bence 3,5 - 4 aylık iken evde kuş varsa sakince bir yavru sahiplenmenizi öneririm.. Benim ki kuşları görünce yakalayacağım diye şekilden şekile giriyor :) İç güdü meselesi..

suercn

Anladım teşekkür ederim

esma6363

Ben 1 aylıkken aldım

suercn

Okadar erken değilmi?

suercn

Aslında anlaşması için iyi♡

suercn

Bilmiyorum belki anlaşmaları için iyi bir yaştır

suercn

Aynen

Ada-poncik

Sütten kesildiği zaman ama kuşlara alışabilir mi bilmiyorum

lamiaaslan123

2 AYLIN EN İYİSİ ÇÜNKÜ KOLAY ALIŞIYOR KEDİ EVE VE SİZE