Kaliteli Ve Uygun Fiyatlı Mama

Mivyayy

British longhair erkek bir kedim var 7 aylık ve ilk geldiğinde proplan ile bekliyordum fakat 2 ay sonra N&D ye geçtik, protein ve et miktarınin cok olmasindan dolayi tadı biraz acıydı pek sevmemişti. Sonra royale geçtik bunu gerçekten çok severek yiyor ama mallarını düzenli ve ölçüsü ile vermeme rağmen ilk defa bu mamada kustu. Sonra uzun bir süre kusmayinca önemsemedik ama bu daha sonra 2 ye 3e ve 4e çıktı. 2 tanesinde mama kustu diğerleri sanırım normal emin değilim. Sorun ne anlayamadım ayrıca kaka yapma oranıda arttı. Mama orjinal pakette bayat değil ve son kullanma tarihine daha cok var başka bir sıkıntımızda yok. Mama olarak önerebileceğiniz mümkünse en üst segmentde veya orta olsa bile iyi olan mamalar var mı? (Fiyatı 1000 den fazla olmazsa daha iyi olur)

16 CEVAP

tengrist

protein ve et miktarınin cok olmasından dolayı acı mıydı?😅 bu arada son mamada sürekli kusmasının sebebi içeriğinde bulunan bir şeye alerjisi olduğu anlamına gelebilir. ısrarla vucut reddediyor ve kusuyor ise demek ki gıda intoleransı var zorlamamak lazım. mamanın tadını da beğenmemiş olabilir, durumun mamayla alakası da olmayabilir. çok sevdiği için hızlı yiyor bu yüzden de kusuyor olabilir. her şey olabilir kısaca

Mivyayy

@tengrist ndnin tadının neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum hayvan yemeyince en son ben baktım tadına neyi var diye ve sanki normalden fazla acıydı.

Mivyayy

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hepsini dikkatle okudum ve gerçekten bana çok yardımcı oldu.

Mivyayy

Yazım yanlışlarından dolayi özür dilerim klavye düzeltiyor

Mivyayy

Yazım yanlışlarından dolayi özür dilerim klavye düzeltiyor

Mivyayy

Yazım yanlışlarından dolayi özür dilerim klavye düzeltiyor

azmaniko

Yukarıdaki yoruma katılıyorum, kusması sadece mamadan kaynaklı olmayabilir. Nd içerik olarak iyi bir mamadır, yine içerik olarak beğendiğim mama Acana var, onun da protein oranı yüksektir. İkisini de kullandım memnun dün, şimdi Advance kullanıyorum, sen de deneyebilirsin, ama kusmaya devam ederse veterinere götür derim, ne sıklıkta kusuyor, mama yedikten sonra mı oluyor yoksa herhangi bir zamanda mı kusuyor, kakasında parazit vs var mı gibi gözlemlerini yap.

mehtapkaplan

Virbac marka mama öneririm.

Buse_odm

Öncelikle alerjisi olup olmadığını öğrenin sonraki adım yeni mamaya yavaş yavaş alıştırma anı mama değişikliği kusturur ilk hafta eski mamadan%75 yeniden%25 bir sonraki hafta%50 ikisinden sonraki hafta%25eski mama%75 Yeni sonra ki hafta tamamen yeni mamaya hazır olacaktır

Hurmisimm

Brit Care hipoalerjenik tahilsiz ( tuvaletini cok yapabilir ) . Pronature ( et miktari yuksek degil ) ama tahilsiz ve hipoalerjenik . Sanabelle tahilsiz yuksek et miktar . Carni Life az tahilli . Purina One tahilli sakatat , ciger , protein iceriyor fakat tahilli ama olumlu sonuclar veriyor .

Hurmisimm

Bu arada kusma bizim kedide verdigim odul mamasi ve kendsine uygun olmayam bir mama kullanimi sonucu olmustu . Ikisini de direkt attim suanda sorun yok . Bir de cok hizli cignemeden mama yediklerinde oluyor . Mamasini belirtilen miktara uygun olarak verin cok yediklerinde de oluyor . Ayrica duzenli hairball malt macun kullanin . Yuttuklari tuyleri atamayip kusabiliyorlar

Hurmisimm

Ama en dogru cevaplari veterineriniz verecektir . Benimki sadece dusunce

Hurmisimm

Ayrica kediniz uzun tuylu malt mutlaka kullanmali bence ve kullandiginiz kedi kumu kalin taneli olmali tuylerine yapisanlari yutmamasi icin . Bence

Hurmisimm

Mamanin tadinin aciligi da havayla temas ettiginde oluyor oksitleniyor bunu da goz onunde bulundurun . Kuru serin yerde agzi kapali bir sekilde kalmali

Palyaco

La vital kullanıyorum hem uygun hem sağlıklı bir mama birçok mama markası denedim kısır mamada en sağlıklı bu geldi kedime ne kusma oluyor nede kötü bir yanını görmedim açana nd ve proplan Royal yaramadı bizim kediye