Nasıl Yardımcı Olabilirim? Nasıl Kurtarabilirim?

SudeBulut15

Merhaba. Birçok hayvan kurtardım fakat böylesine inatçı bir sahiple karşılaşmadım. Bugün sokakta gezerken bir evin bahçesine iple bağlanmış bu köpeği gördüm. Resmen açlıktan kaburgaları sayılıyordu. Yanımdaki her zaman taşıdığım mamalardan verdim. 10 saniye sürmedi hepsini bitirdi. Evin kapısı açıldı ve bir kadın çıktı (sahip) zaten gece kondu gibi bir evde yaşıyorlardı. Kadın bana “ne yapıyorsun?” Dedi bende “köpek çok zayıf ve aç onu besledim” dedim bana karşı çıkarak “ köpek Benim köpeğim! İster beslerim ister beslemem! Köpekten uzak dur ayrıca o acıkmaz!” Dedi yine cvp verdim “ne demek ister beslemem? Hanımefendi bu bir canlı, acıkmaz diyorsunuz ama verdiğim mamaları iştahla yedi ayrıca yazık Hayvan bir deri bir kemik kalmış. Bırakında yardım edeyim” dedim fakat beni dinlemedi ve kovdu köpek arkamdan havladı diye de köpeğe vurdu. İçim acıdı. Yarın birdaha gideceğim ama nasıl kurtaracağım?

13 CEVAP

dilaradr

bencede belediyeye haber verin ordan sizin alma şansınız varsa alın derim

SudeBulut15

Belediyeye haber versem barınağa gidecekler , ve ben bunun olmasını istemem. Yarın bir paket mama ile gideceğim köpeğin mamasını verip , kadınla konuşacağım. Fotoğrafta da gördüğünüz üzere Hayvanın açlıktan kemikleri sayılıyor

kedianasi

Köpeğin bu hale kadar gelmesini beklemiş bir kadının düşüncesini konuşmayla 5 dakika da değiştirip köpeği elinden kurtaramazsınız bence barınağa götürmek daha da kötü o kadının elinden zorla da olsa alınması gerekir o canın bunu da tek başınıza yapmayın ne olur ne olmaz. Böyle sohayko tarzı sayfalara ihbar ettiğinizde alabilirler geçenlerde anne çocuğun elinden dövülen köpekleri alıp tedavi ettirip sahiplendirmişlerdi. Öyle sahiplendiren sitelerle konuşursanız en azından belki iletişim sağlanır köpek kurtarılır siz alırsınız veya sahiplendirilir :/

Elifoo

Belediyeye sikayet edin diyecegim ama barinaga gotururlerse hic hos bir ortam yok. Bakabileceginiz bir ortam var mi

SudeBulut15

Yani evimiz bahçeli , hani şu site gibi olanlarlardan. Alabilirim lâkin kadını ikna edebilirsem

kedianasi

Nasıl vicdansızlar allahım.. İnstagram da bazı sayfalar var böyle belki onlara söyleseniz belki gidip alabilirler :/

Kedimekim

Belediyeyi arayin kopege yapilan eziyetleri anlatin ve kendinizin sagiolenecegini soylerseniz barinaga goturmuyorlr umarim kurtabilirsiniz

Ada-poncik

Belediyeyi arayın onlar barınağa götürürse siz de barınaktan sahiplenirsiniz

Tikih

Belediyeyi arayın ve kadından şikayetçi olun. Belediyeye bizzat bakımını yapacağınızı anlatın . Nasıl bir vicdan ya bu kadındaki oda bir can o da bir canlı aynısını ona yapsak . O zaman anlar hayvanın halini . Hayvanlardan ne istiyorlar onlar zararsız ve bize derdini anlatamayan canlılar. Belkide hepsinin birçok derdi var. Fakat yine de kendi şevkatlerini eksik etmiyorlar. Onlar bütün sevgisini insanlara veriyorlar . Ama bazı insanlar vicdansız oluyor o kadın gibi

SudeBulut15

Yalnız gitmeyeceğim. Babamla birlikte gideceğim. Zorda olsa alacağım o canı.

SudeBulut15

Umarım...

Elifmuzeyyen

Naptiniz kopegi alabildiniz mi baya eski bir soruymus geri ama

SudeBulut15

Evetkatılıyorum. Köpeği kurtardık ve daha iyi birine sahiplendirdik