Yavru Kedi Mama Tavsiyesi

Begumsy

Merhabalar; 6 aylık yavru kedime Royal Canin Kitten kullanıyorum fakat son zamanlarda ona iyi geldiğini düşünmüyorum ve mama değişimi yapmak istiyorum. İçerik olarak Britcare daha mantıklı geldi. N&D çok pahalı olduğu için pek yanaşmıyorum

12 CEVAP

Cemalchief

Hocam sakin brit care e gecme ishalden basin kurtulmaz ozelliklr yavru kedide

Begumsy

@Cemalchief Hangi mamaya geçmeliyim sizce bir tavsiyeniz var mı ? 🤦🏻‍♀️ Britcare seçme nedenim de 2 hafta önce ishal oldu 4 gün probiyotikle anca toparlamıştım. Demek ki alsaydım daha da beter olacak🤦🏻‍♀️

Benim kedimde de brit care kullandım başta ishal yaptı ama düzeldi sonra alışınca. fiyatı son bir kaç aydır 2 3 katına çıkan mama olsa da fiyatına göre içeriği en temiz olan mama o. Tamamen düzgün kalitede bir mama yok ki orijine de kim versin o kadar para

KimJeongguk

Britten ziyade benim tavsiyem yavru kedi mamasında Hill's Tuna balıklı kitten mama olur. Kesinlikle yavru kediler için harika bir mama olduğunu düşünüyorum. Kullanıpta şikayetçi olanınıda görmedim henüz. :)

Anonymus985465

Bozita, josera, sanabelle

Cemalchief

Yavru kedi icin orta butcede hills guzel, yetiskin mamalari gibi tahil dolu degil et orani vs guzel %45 civariydi et orani, burada ben kendim virbac kullaniyorum ve gercekten cok iyi olduguna kullanici deneyimim ile yasadim 3 ay boyunca 10 gram bile almayan kedime 9 aylikken basladik son 1 ayda 400 gram aldı ve suan 4.1 kg ulasti. Ayrica kitten mamalarda proplanda iyidir, cok fazla tahilsiz mama bakmanizi onermem yavru kedilerde tahilli mamadan tahilsiz mamaya geciste ciddi problem oluyor acikcasi sindirim sorunlari vs. En az 10 aylikken tahilsiz mamalara gecin derim. Royal canin cok cok kotu bir marka degil acikcasi hatta hic dengesini bozun istemem ben 10 ayliga kadar. Ama kaliteli mama deneyecegim illa derseniz acana orijen virbac(sadece veterinerde satiliyor) bozita sanabella bakabilirsiniz

Cemalchief

Ek olarak okumak isterseniz bu yazi dizimide okuyabilirsiniz.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/173414-mamalar-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Betrayal

Ben kedimi spectrum kitten ile büyüttüm hem cusse hem gelişim olarak çok iyi gelmişti.Lider firmasının premium mamalarindandir protein oranı güzel 38

HaydutveNazli

Ben bütün kedilerimi hills kitten tuna ile büyüttüm çok şükür çok iyiler

Cemalchief

Evet hills kitten iyi

melikecgc

ben brit care ürinary mamasını 3 ay kullandım ilk başta ishal yaptı sonra geçti ilerleyen zamanlarda tekrarlamaya başladı hemen mama değişikliği yaptım şuan n&d kullanıyorum ☺️

giizeeem

Ben royal canin babycat kullanıyordum hills ton balıklıya geçtim. Bayılarak yiyor. İçeriği mükemmel değil ama gördüğüm kadarıyla kedilere iyi geliyor.