Sahiplendirme Mağduriyetim

aleynaaakn

merhaba 2 aylık maltipoo cinsi köpeğimi sahiplendirdim köpekten hiç bir ücret talep etmedim ama eşyaları(çiti , yatağı, şampuanı,3kg maması,mama kapları,ödül mamaları,pedleri,oyuncakları,kıyafeti) için cüzi miktar istedim . sahiplendikten 1 gün sonra köpeği ve eşyaları geri vereceğim paramı geri verin dedi apartman sakinleri rahatsız olmus neymis tuvalet eğitimi yokmus KÖPEK 2 aylık bende ücreti geri vermeyeceğim dedim şimdi de mahkemeye vereceğim diyor sizlere danısmak istedim başına böyle bir olay gelen var mı nasıl bir yol izlemeliyim

2 CEVAP

Emirrckr

Hatalı,hatasız diye de ayıramadım yani bir can sahiplenirken her şeyini göze almak gerekir,
Bahanelere sığınıp geri getirmek nedir,madem en başından niye sahipleniyorsun?Köpek bu sonuçta,sesi de olur,üstelik bir kedi gibi kum eğitimi yok,dışarı çıkararak eğitimini vereceksin işte.İlk zamanlar eve de yapabilir,buna hazırlıklı olacaksın.
Ama bir diğer yandan da fazla uzatmadan,zaten hayvanın bu gibi insanların elinde kalmaması lazım,bir an önce eşyalarıyla beraber geri alın ve ücreti de iade edin.
Adli olarak haklı taraf onlar olurdu büyük ihtimalle.Çünkü iade edeceğini söylüyor ve siz parayı geri vermiyorsunuz.

grsaras

Karşı taraf eşyaları geri vereceğim diyor ve aradan yalnızca 1 gün geçmiş parasını geri istemesi gayet doğal.Hatalı olan sizsiniz